הזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן הינה הליך בו מעבירים שומן עודף מאזור לאזור בגוף. השומן נלקח בדרך כלל מאזורים עתירי שומן כגון הבטן התחתונה, המותניים והירכיים ומועבר לאזור דל בשומן כגון הפנים, השדיים, הישבן וגב כף היד. הזרקת השומן הינה פעולה בטוחה, יעילה וקלה יחסית המניבה תוצאות טבעיות לחלוטין לטווח ארוך.

מתי נשקול הזרקות שומן עצמי?

ישנם מספר פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון לגבי ניתוח הזרקת שומן עצמי.

יש לשקול אפשרות לניתוח הזרקת שומן עצמי כאשר ברצוני לשפר את מתאר גופי, למלא אי-סדירויות ושקעים, לרענן או להעניק נפח לשדיים ולישבן, להוסיף נפחים ולהדגיש אזורים מסוימים בפנים, לטשטש עיוותים אחרי ניתוח שד אונקולוגי, לצמצם מרחק בין השדיים ולעצב את השד לאחר הוצאת שתלים.

יתרונות וחסרונות הפעולה?

יש מספר יתרונות וחסרונות שיש לדעת על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

יתרונות:
בניגוד לחומרי מילוי שונים, השומן שמוזרק הינו שומן עצמי– שלך. שומן זה מקטין את האפשרות לתגובה אלרגית ובאמצעותו מושגת תוצאה טבעית שתשמר לשנים.

חסרונות:
בהשוואה לחומרי המילוי הארוזים מראש, הזרקת שומן דורשת שאיבה מאזור “תורם” ועיבוד בטרם ההזרקה לאזור “הנתרם”. בחלק מהמקרים נעשית הפעולה תחת השגחת מרדים. לאור העיבוד הנדרש, הזרקת השומן עשויות להיות יקרה יותר אך משתלמת יותר בטווח הארוך. הזרקת נפח רב של שומן לשדיים ולישבן עשויה לדרוש מספר מפגשים.

איך מבוצעת הזרקת שומן עצמי?

השומן נשאב מהאזור התורם (בטן תחתונה, ירכיים או מותניים), נשטף ומעובד ואז מוזרק בעדינות לאזורים המיועדים (שד, ישבן או פנים).

הזרקות שומן לשדיים, לישבן או לפנים מתבצעות בחדר ניתוח תחת השגחת מרדים וטשטוש. חשוב לציין ששאיבת שומן אינה מיועדת לעיצוב האזור התורם ונלקחת רק כמות השומן הנדרשת לצורך ההזרקה. על מנת להבטיח קליטה מירבית של השומן, הזרקת השומן הינה הזרקה טיפתית. רק כמות קטנטנה של שומן מוזרקת לכל נקודה ועל פעולה זו חוזרים פעמים רבות על מנת להעניק נפח לכלל האזור המקבל. בצורה זו רוב השומן המוזרק נקלט במקום החדש ומתקבלת תוצאה אמינה שתשמר לשנים רבות. התהליך אורך בין שעה לשעתיים בתלות כמות השומן שנדרשת להזרקה. על מנת לקבל תוצאה מיטבית שתשמר לשנים, עלינו לחזור מספר פעמים על הזרקות בפרקי זמן שנעים בין שלושה לשישה חודשים. בפרק זמן זה נדע בבירור כמה שומן נקלט באזור הנתרם ונוכל להזריק עוד שומן על פי הצורך. בדרך כלל דרושות בין שתיים לארבע הזרקות שומן לאזור.

מה ייחודי בשיטת ד”ר קליין במרכז הרפואי?

הזרקות השומן קיימות מאז סוף המאה ה-19 ובשנים האחרונות צברו תאוצה.

שיטתו הייחודית של ד”ר קליין מבוססת על מכשיר שפותח במיוחד לצורך שאיבה ועיבוד השומן. המכשיר מאפשר שאיבת שומן מנשים רזות מאוד, תוך שמירה על חיות תאי השומן. יעילותו הרבה של המכשיר מאפשרת החזרה מהירה של תאי השומן אל גוף המטופלת, על מנת לשמר ככל הניתן את חיות תאי השומן.

איך ייראו הצלקות לאחר הזרקת שומן עצמי?

השומן נשאב ומוזרק דרך קנולות (צינוריות) דקיקות שקוטרן המקסימלי 3.5 מ”מ. קנולות אלה מוחדרות דרך חתכים זעירים.

חתכים אלו ממוקמים באזורים מהם נשאב השומן. החתכים נסתרים ככל הניתן ואינם מצריכים תפירה או איחוי אחרי הפעולה. גם הצלקת הנלווית כמעט ואינה מורגשת לאורך זמן.

כיצד להתכונן להזרקת שומן עצמי?

יש מספר פעולות חשובות שיש וכדאי לעשות כהכנה להליך הזרקת שומן עצמי.

  • עישון סיגריות מעכב ריפוי פצע ומגדיל שכיחות זיהומים. מומלץ לחדול מלעשן שלושה שבועות טרם הפעולה ותקופה זהה לאחריה.
  • יש לחדול מלקיחת תרופות מדללות דם או תוספי תזונה שבועיים טרם הפעולה. בכל שאלה מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח מבעוד מועד.
  • יש להצטייד באקמול ו/או אופטלגין על מנת לשכך כאבים לאחר הפעולה, במידה ויהיו.
  • ללא קשר לפרוצדורה המבוצעת מומלץ לשמור על הידרציה טובה כלומר לשתות 8 עד 10 כוסות מים ליום כשבוע טרם ושבוע לאחר הפעולה.
  • יש לדאוג למלווה וסידורי הסעה לפני וביממה הראשונה לאחר הפעולה. לאחר הפעולה תישארי להשגחה קצרה והתאוששות שבסיומן תשתחררי לביתך.

סכנות ומגבלות

לשמחתנו, הזרקת שומן הינה הליך בטוח יחסית וסיבוכים משמעותיים בעקבותיה הינם נדירים ביותר.

בפחות מאחוז מהמטופלות ייתכן דימום משמעותי שיצריך ניקוז או מתן מנות דם, תיאורטית גם זיהומים עשויים להיות סביב הפעולה הן באזור התורם והן באזור אליו הוזרק השומן. זיהומים אלו עשויים להצריך טיפול אנטיביוטי פומי (דרך הפה) או לעיתים נדירות אף יותר– טיפול דרך הוריד באשפוז. בעיות ריפוי עם צלקות מופיעות בפחות מ-2% מהמקרים. בספרות תוארו מקרים של תגובה אלרגית להרדמה מקומית ופגיעה באיברים באזור הפעולה כולל פגיעה תחושתית חולפת או קבועה.
כאמור, כמות השומן שתקלט לאחר הפעולה משתנה ולרוב ידרשו שתיים עד ארבע פעולות לצורך השגת הנפח הרצוי.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ