ניתוח הרמת גבות

מטרת ניתוח הרמת גבות הינה הסרת עודפי עור ומתיחת הצדעיים לכיוון צידי המצח בכדי לתקן באופן כירורגי גבות נפולות וצנוחות הגורמות לעיניים להראות עייפות וכבויות. הרמת גבות גורמת לעיניים להראות פתוחות יותר ומעניקה למטופל/ת מראה צעיר יותר ורענן.

תהליך אבחון לניתוח הרמת גבות

כדי לאבחן האם אזור הגבות מצריך טיפול, יש לבדוק האם חלה צניחה בגובה הגבה. לגבה שני חלקים: החלק המדיאלי (שקרוב לאף) והחלק הלטרלי (קרוב לרקות).

מצב אידיאלי של גבה מורמת הוא שהחלק החיצוני גבוה יותר מהפנימי. כלומר, אם המצב שלך הוא כזה, אינך צריכה ניתוח הרמת גבות. אם החלק החיצוני זהה בגובהו לחלק הפנימי, זהו מצב גבולי בו ניתן לבצע הרמת גבות. באם החלק החיצוני נמוך מהחלק הפנימי, מומלץ לעשות הרמת גבות כדי להחזיר את גובה הגבה למצב האופטימאלי. קריטריון נוסף לאבחנת גבה צנוחה הוא מצב בו יש פחות מסנטימטר וחצי בין קצה הגבה לקצה החיצוני של העפעף העליון. בכדי לקבל מושג לגבי התוצאה הסופית תוכל/י לערוך בדיקה פשוטה מול המראה. הניחי את אצבעותייך על הקצה החיצוני של הגבות והרימי בתנועה קלה את העור כלפי מעלה.
מהן הדרכים להתכונן לניתוח פלסטי? – לחצו כאן לקריאה

הליך הניתוח

בניתוח זה מתבצע חתך קטן מעט מעל לקו השיער הטבעי, החל מאחורי האוזן וממשיך לכיוון חלק הראש העליון. המנתח עובד דרך החתך לייצב את הרקמות ולהסיר עור מיותר מרים ומייצב את הגבות בגובה אופטימלי ולאחר מכן החתך נסגר באמצעות תפרים.

בניתוח הרמת גבות ישנן מספר אפשרויות למיקום הצלקות:

  • חתך בקדמת קו השיער. החתך יתבצע בסמוך לקו השיער במגמת מיזוג איתו.יתרונות המיקום הזה הם שהחתך בקדמת השיער איננו גורם לנשירת שיער מעבר לחתך עצמו.
  • חתך כ-3 ס”מ מעבר לקו השיער. בשיטה זו החתך ממוקם בתוך השיער ולכן עלולה להישאר צלקת נראית לעין ברוחב של עד 1 ס”מ. בנוסף, עלולה להיגרם נשירת שיער באזור הצלקת.
  • השיטה האנדוסקופית: בשיטה זו לא ניתן לבצע כריתת עודפי עור, לכן מתיחת הפנים פחות יעילה ומשמעותית.

ניתן לבחור בכל אחת מן השיטות. ניתוח זה אינו מסיר את עודפי העור מהעפעפיים, או מחליק קמטי מצח או בצידי העיניים.

סיבוכים אפשריים

ישנם מספר סיבוכים אפשריים העלולים להופיע לאחר הניתוח.

  • דימום.
  • זיהום.
  • א-סימטריה.
  • איבוד תחושה.
  • צלקת קלואידית.
  • אי צמיחת שיער באזור הצלקת.

תהליך ההחלמה

בניתוח זה המשולב בדרך כלל עם ניתוח מתיחת פנים, ישנם תפרים בקו השיער הראשוני מקביל לאזור הגבה. ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח, העיניים עלולות להתנפח ולקבל צבעים כחולים וסגולים. הנפיחות עלולה גם להתפשט לאזור הלחיים או המצח.

בנוסף, תתכן הרגשת מתח באזור העיניים, תהליך זה הינו תהליך החלמה טבעי ונורמאלי לחלוטין. במקרה של הרגשת צריבה בעיניים יש לשים טיפות עיניים לקרימול או lytears אותם ניתן לקנות בכל בית מרקחת ללא צורך במרשם רופא. כחלק מתהליך ההחלמה, ב-24 השעות הראשונות יש לשים קומפרסים קרים על העיניים (אפונה קפואה בשקיות קטנות) ויום לאחר הניתוח אפשר ואף רצוי לשטוף פנים ולהתרחץ.

image

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ