ניתוח הצמדת אוזניים

מטרת ניתוח הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות הן מום מולד שמקורו בעצירת התפתחות סחוסי האוזניים אצל העובר, במהלך חודשי ההיריון.

הפגם הוא גנטי וניתן להבחין בו כבר מגיל 6-8 כשהאפרכסת מסיימת את שלבי התפתחותה. רווחת כיום הנטייה להקדים את מועד הניתוח ככל שניתן ולא להמתין לגיל הבגרות. ילדים בעלי אוזניים בולטות סובלים מנטייה זו ו”זוכים” לכינויי גנאי מגיל צעיר. לכן, כיום אין טעם להאריך את הסבל וניתן לטפל באוזניים בולטות בגיל רך.
מהן הדרכים להתכונן לניתוח פלסטי? לחצו כאן לקריאה

מהלך הניתוח

הזווית הממוצעת שבין האפרכסת לקרקפת היא בת כ-30 מעלות. במקרים של אוזניים בולטות היא עלולה להגיע ל-90 מעלות.

במהלך הניתוח מקטינים את הזווית לפרופורציות המתאימות. ניתוח זה הוא פשוט וכרוך בעיצוב מחדש של הסחוס. בדרך כלל הפגם מתבטא בכך שחסר קיפול הסחוס המצוי באפרכסת האוזן הנורמאלית, או שהדופן האחורי של האפרכסת גבוה מדי. בזמן הניתוח מבצעים חתך מאחורי האפרכסת, מקום חבוי ולא נראה, ומוציאים את עודף הסחוס. לאחר מכן מעצבים את הקיפול ומשחזרים את הזווית הרצויה בין האפרכסת לגולגולת.

סיכונים/סיבוכים אפשריים

יש לציין כי תופעות אלה נדירות ונמדדות באחוזים בודדים בלבד, ויש דרכים לטיפול בהן. לאחר הניתוח ד”ר קליין וצוותו ילוו אותך בתהליך ההחלמה, ויערכו עבורך מעקב רפואי שוטף.

  • הצמדת יתר של האוזניים לראש.
  • התפתחות תפר-גס (קלואיד) במקום הצלקת.
  • התפתחות המטומה (שטף דם תת עורי) זמנית.
  • התפתחות דלקת הסחוס.
  • התרופפות תפרים שגורמת לחזרת האפרכסת למצבה הקודם.

תהליך ההחלמה

ללא קשר לסיבוכים שנמנו לעיל, לאחר ניתוח יש תקופת החלמה, במהלכה אזור הניתוח כואב ומגורה.

בתום הניתוח ישנה חבישה סביב האוזניים למשך כשבוע. כדי למנוע חזרה למצב הקודם יש להקפיד לחבוש סרט גומי על האוזניים בשעות הלילה במשך כשלושה שבועות. כך נשמר לחץ מתון על אזור האפרכסת והיא נשארת צמודה לקרקפת. לאחר כחודש תהליך ההחלמה הראשוני מסתיים, וניתן ללכת ללא סרט בכל שעות היום והלילה. האוזניים ימשיכו את תהליך החלמתן כמספר חודשים עד שנה, במהלכם עשויים להופיע כאבים או אדמומיות ויש להיזהר מחבטות באזור האוזניים.

image

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ