הזרקת ג’ל סיליקון

סיליקון-אפקטיבי להחלקת קמטים

הסיליקון אינו חומר מילוי, כלומר הוא לכשעצמו אינו ממלא את החריצים שיוצרים את הקמטים.

הדרך שבה הוא מצליח להפוך את עור הפנים לחלק יותר היא גירוי: הזרקת סיליקון מדרבנת את הגוף לייצר כמות גדולה יותר של קולגן ובפרט נוצרת מעטפת של חלבון חיוני זה סביב המקומות אליהם הוזרק הסיליקון. הקולגן הוא חומר הבנייה העיקרי של רקמות עור חדשות, שמטבען אינו מקומטות, ועל כן התוצאה היא החלקת קמטים אפקטיבית.

סיליקון לעיצוב שפתיים

זריקות ג’ל סיליקון משמשות גם לעיצוב שפתיים ובפרט לעיבוי שפתיים דקות או צרות מדי.

לנוכח הרגישות של אזור זה, והעובדה שהטיפול חייב להיות מדויק מאוד כדי לא ליצור מראה לא סימטרי או שפתיים בעלות מראה מנופח ומאולץ, חשוב מאוד לעבור אותו אך ורק אצל פלסטיקאי מיומן ובפרט בעל ניסיון בעיצוב שפתיים.

לאילו אזורים אפשר להזריק סיליקון?

זריקות סיליקון אפקטיביות כשהמטרה היא החלקת קמטים מעל השפה העליונה, בצידי הפה ובאופן כללי בחלק התחתון של הפנים.

כשהמטרה היא טשטוש קמטים בשליש העליון של הפנים, כלומר במצח, בצידי העיניים וביניהן, הפתרון הוא זריקות בוטוקס, ולמי שרוצה לבצע מילוי לחיים שקועות או שקעים מתחת לעיניים ההמלצה היא להשתמש בזריקות חומצה היאלרונית.

האם הטיפול בטוח?

כן. מדובר בטיפול בטוח לחלוטין המאושר על-ידי משרד הבריאות.

אמנם בעבר נמתחה ביקורת על השימוש בסיליקון לטובת טיפולי הצערת פנים, והיו רופאים שטענו כי הזרקת סיליקון לפנים עלולה להוביל לתופעות לוואי משמעותיות, אבל מדובר בטיפול בטוח לחלוטין אשר מאושר על-ידי משרד הבריאות.
באופן טבעי חשוב מאוד להפקיד את הזרקת ג’ל הסיליקון בידיים מקצועיות במיוחד, של כירורג פלסטי מנוסה אשר מקפיד להשתמש בסיליקון רפואי טהור. דגש חשוב נוסף הוא ביצוע הזרקות הסיליקון בטכניקה שנראת מיקרו-דרופס (Micro Drops) – בשיטה זו מוזרקת כמות קטנה במיוחד של סיליקון, שמגיע בצורה של טיפות זעירות, כך שהסיכון להתרחשות תופעות לוואי בלתי רצויות אפסי. כדאי לקחת בחשבון שלנוכח הכמות המזערית של סיליקון שמוזרקת בכל מפגש, ייתכן שיידרשו יותר טיפולים (עם הפוגה של 6 שבועות בין טיפול לטיפול), אבל מנתחים פלסטיים בעלי יושרה לא יתפשרו על כך וזאת כדי לא לסכן את מטופליהם.

כמה זמן תחזיק החלקת קמטים בסיליקון?

אחד היתרונות המשמעותיים של זריקות ג’ל סיליקון להחלקת קמטים הוא שהתוצאות מחזיקות מעמד למשך שנים רבות – לפחות 5 שנים ולעתים גם יותר.

כדי לקבל פרופורציה, הרי שהאימפקט של זריקות בוטוקס נשמר למשך כ-4 חודשים, זה של הזרקת חומצה היאלרונית לפנים כשנה וגם הזרקת שומן עצמי, שנחשבת לפתרון ארוך טווח, מחזיקה מעמד פחות זמן מהסיליקון הרפואי (וזאת לנוכח העובדה שהסיליקון עצמו אינו חומר המילוי, אלא הקולגן שמיוצר ע”י הגוף באופן טבעי).

כיצד מתבצעת הזרקת ג’ל סיליקון?

הטכניקה המומלצת לביצוע הזרקת ג’ל סיליקון היא כאמור מיקרו-דרופס, או מיקרו טיפו.

משמעותה הזרקת כמות קטנה מאוד של סיליקון רפואי טהור לשפתיים (כשהמטרה היא עיבוי שפתיים דקות), לצידי הפה או לאזור שבין האף לפה (כשהמטרה היא החלקת קמטים). מדובר בטיפול שאינו כואב, ומתבצע במרפאה ללא צורך בהרדמה או טשטוש. ההזרקה נמשכת זמן קצר, והחזרה לשגרה מידית – פרט לצורך להימנע מאכילת מאכלים חמים או קרים וכן משתיית משקאות חמים או קרים במשך כשעתיים.

האם יש צורך במספר טיפולים?

כן.

כשמבצעים טיפול החלקת קמטים עם ג’ל סיליקון (או עיצוב שפתיים בסיליקון) בשיטת המיקרו-דרופס, סביר להניח שלנוכח הכמות הקטנה של הסיליקון שמוזרקת בכל טיפול, תצטרכו להגיע למספר מפגשים.
מאחר שאין דרך לדעת איך יגיב הגוף לכל הזרקת סיליקון וכמה קולגן הוא ייצר, קשה גם להעריך מהו מספר המפגשים האופטימלי. בכל מקרה ישנה המתנה של 6 שבועות בין הזרקה להזרקה כדי לאפשר לקולגן לבוא לידי ביטוי.

מהן תופעות הלוואי להזרקות סיליקון?

הזרקת סיליקון לפנים היא כאמור טיפול בטוח אשר מאושר ע”י משרד הבריאות, אבל גם כך ייתכנו תופעות לוואי, כמו אחרי כל הליך רפואי.

התופעות העיקריות הן שטפי דם נקודתיים ונפיחות קלה (שחולפים מעצמם תוך מספר ימים), שינויי צבע בנקודות אליהן הוזרק הסיליקון, א-סימטריה, בליטות מקומיות או התקשות במקומות אליהם הוזרק הסיליקון (לרוב עקב הזרקת כמות גדולה מדי של החומר – התנהלות שמנתחים פלסטיים בעלי יושרה כאמור נמנעים ממנה) וכן גרנולומות.
פרט לשטפי הדם ולנפיחות, מדובר בתופעות לוואי נדירות למדי.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ