ניתוח אף בגיל צעיר

האיבר המנותח ביותר במסגרת הרפואה האסתטית הוא החזה הנשי, גם לנוכח ההשפעה המשמעותית שלו על הדימוי העצמי של כמעט כל אישה וגם בזכות ההצלחות המרשימות של הניתוחים השונים, הקטנת חזה, הגדלת חזה והרמת חזה (שלעתים משולבת בו גם הקטנה או הגדלה). המפתח העיקרי להצלחת ההליכים הכירורגיים הנ”ל הוא תכנון מוקפד, ובפרט בחירה גודל וצורת השד האופטימליים.

ניתוח אף בגיל צעיר

למראה החיצוני שלנו השפעה בלתי מבוטלת על הדימוי העצמי בכל שלבי החיים, ובפרט רגישים לכך בני ובנות הנוער.

גיל ההתבגרות כרוך מטבעו בלא מעט לבטים, ספקות וקשיים, ולעתים אף שנתפס על-ידי בעליו כגדול מדי, זוויתי מדי, עקום או פשוט לא אסתטי עלול לגרום למצוקה של ממש. בהתאם מתבצעים במקרים רבים ניתוחי אף כבר בשלב מוקדם בחיים, החל מסביבות גיל 16 (לאחר שהאף מסיים לגדול ולהתעצב ולמעשה מגיע לצורתו הסופית). זהו ניתוח פלסטי פופולרי למדי בקרב בני ובנות הנוער, ולעתים הוא נחשב לפשוט וקל – אבל חשוב להבין כי מדובר על הליך כירורגי לכל דבר, שכרוך בתקופת החלמה משמעותית, ובכל מקרה ביצוע פעולות מסוג זה בגיל צעיר מחייב שיקול דעת מעמיק ובירור יסודי לגבי הסיבות לרצון לעבור ניתוח.

מה כולל מפגש הייעוץ עם המנתח הפלסטי?

השלב הראשון בדרך לאף הרצוי הוא מפגש ייעוץ עם מומחה לכירורגיה פלסטית, מומחה בשיטת ד”ר קליין, שכבר צבר ניסיון בביצוע ניתוחים שמטרתם תיקון אף בגיל צעיר – כך שהוא יוכל גם לבחון את האף שלכם.

הן בפני עצמו והן ביחס לפנים, וגם להבין מדוע בעצם אתם חפצים לשנות אותו. בלא מעט מקרים המניע הוא לחץ חברתי, שאיפה בהשפעת פרסומות לדימוי מושלם שלא באמת קיים במציאות וכו’, ובפרט כך הדבר בגיל צעיר. רופא מנוסה והגון ידע לזהות את המקרים האלה, ואף ימליץ להמתין עם השינוי הדרמטי. כמו כן נדרשת בשלות רגשית, גם כדי לעבור ניתוח (גם אם במסגרת הרפואה האסתטית) וגם לטובת התהליך באופן כללי.
במידה והמנתח הפלסטי מתרשם שהצעיר או הצעירה אכן מתאימים לניתוח אף מבחינת החוסן הנפשי וההבנה של התהליך, ישמש מפגש הייעוץ גם לתכנון ההליך הכירורגי הספציפי. האפשרויות של ניתוח אף מגוונות מאוד – אפשר להקטין את האף, לשנות את הצורה של הקצה שלו, להצר נחיריים או להרחיב אותם, לשנות את הזוויות בין האף לשפה העליונה, ליישר את הגבנון ועוד.
עוד כדאי לדעת כי קיימת גם האופציה של פיסול אף ללא ניתוח, כלומר עיצוב אף באמצעות חומרי מילוי, ולעתים זהו הפתרון המיטבי. בכל מקרה נלקחים בחשבון גורמים רבים ובהם המבנה של העצמות באף והסחוסים, הצורה של הפנים, עובי עור הפנים וכן הרקע הרפואי (ובפרט כל דבר שעלול לפגום בריפוי של הגוף לאחר הניתוח).

למה לצפות מניתוח אף?

חשוב להדגיש כי ישנם לא מעט מקרים שבהם ניתוח תיקון אף בגיל צעיר מוכתר כמוצלח בהיבט הרפואי, אולם המנותחים חווים בעקבותיו מפח נפש – בגלל ציפיות לא ריאליות.

במיוחד עלולה תופעה זו להתרחש כשהמנותחים צעירים מאוד, וכאמור מושפעים במידה רבה יחסית ממודלים לא מציאותיים של אסתטיקה.המנתח הפלסטי מהמרכז הרפואי ד”ר דב קליין יקדיש זמן ותשומת לב לכך כבר במהלך מפגש הייעוץ, ויבהיר לצעירים שמבקשים לשנות את אפם מה ניתן להשיג באמצעות ניתוח אף או פיסול אף ומה אי אפשר. חשוב להבין כי אמנם ניתוחי אף מייצרים שינוי משמעותי לטובה במראה הפנים, ובנוסף משפרים במקרים רבים גם את תפקודה של המערכת הנשימה, אולם גם המנתח הפלסטי המוכשר ביותר לא יכול להגשים כל חלום שכן ישנן מגבלות פיזיות, ובנוסף מראה שהוא מאוד לא טבעי גם לא יהיה מחמיא.

היערכות לניתוח אף בגיל צעיר

לקראת ניתוח אף בגיל צעיר יש לעבור בדיקות דם, בדיקות של דרכי הנשימה העליונות ועוד בדיקות בהתאם למצב הרפואי הספציפי של כל מנותח ומנותחת.

דגשים נוספים הם הפסקת עישון ונטילת תרופות ותוספי מזונה שמדללים את הדם. ההחלמה נמשכת כשבועיים והתוצאות הסופיות באות לידי ביטוי לאחר מספר חודשים עד שנה, כך שלקראת ניתוח זה כדאי גם להצטייד בסבלנות.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ