יתרונות וחסרונות בין ניתוח אף לפיסול אף ללא ניתוח

האיבר המנותח ביותר במסגרת הרפואה האסתטית הוא החזה הנשי, גם לנוכח ההשפעה המשמעותית שלו על הדימוי העצמי של כמעט כל אישה וגם בזכות ההצלחות המרשימות של הניתוחים השונים, הקטנת חזה, הגדלת חזה והרמת חזה (שלעתים משולבת בו גם הקטנה או הגדלה). המפתח העיקרי להצלחת ההליכים הכירורגיים הנ”ל הוא תכנון מוקפד, ובפרט בחירה גודל וצורת השד האופטימליים.

ניתוח אף או פיסול אף?

מיקום האף בדיוק באמצע הפנים מושך אליו תשומת לב רבה ויש לו לא מעט השפעה על המראה החיצוני שלנו כמו גם על הדימוי העצמי.

לכל אחת מהאפשרויות, ניתוח או פיסול, יתרונות משלה. על-מנת לעבור את ההליך האופטימלי עבורכם כדאי להגיע אל מנתח פלסטי במרכז הרפואי ד”ר דב קליין שמציע את שתי השיטות, כך שההמלצה שלו תהיה אך ורק על-פי מבנה האף הקיים והאף המושלם מבחינתכם. המלצה נוספת היא להבין מה מאפיין את ההליך הכירורגי של עיצוב האף ואיך מתבצע פיסול אף ללא ניתוח, שהרי בחירה נכונה מבוססת תמיד על ידע.

באיזו שיטה השינוי משמעותי יותר?

באופן עקרוני ניתוח אף – הליך כירורגי שמבוסס על ניסור עצמות והסרת רקמות סחוס עודפות – מקנה לרופא המנתח חופש פעולה רחב יותר מאשר עיצוב אף ללא ניתוח – הליך לא פולשני שמבוסס על חומצה היאלרונית.

יחד עם זאת גם במסגרת פיסול אף ניתן ליצור שינויים ניכרים לעין: ליישר את הגבנון, להגדיר טוב יותר את הקצה של האף ולהרים אותו, להעלים א-סימטריה, לטשטש עצמות בולטות, לעדן את המראה של הנחיריים ועוד. במסגרת ניתוחי אף ניתן להקטין את האיבר, להגדיל אותו, לשנות את הצורה שלו, לשחק עם הזוויות שבין האף לבין השפה העליונה, ועוד.

יתרונות עיקריים בעיצוב אך ללא ניתוח

יחד עם זאת גם במסגרת פיסול אף ניתן ליצור שינויים ניכרים לעין: ליישר את הגבנון, להגדיר טוב יותר את הקצה של האף ולהרים אותו, להעלים א-סימטריה, לטשטש עצמות בולטות, לעדן את המראה של הנחיריים ועוד. במסגרת ניתוחי אף ניתן להקטין את האיבר, להגדיל אותו, לשנות את הצורה שלו, לשחק עם הזוויות שבין האף לבין השפה העליונה, ועוד.

אמנם ניתוחי אף במרכז הרפואי ד”ר דב קליין מתבצעים בעזרת מכשיר חדשני שהוא פיתח וההחלמה מהם פחות מורכבת, אולם גם כך ישנו יתרון מבחינה זו לאופציה הלא ניתוחית. עיצוב אף נמשך כחצי שעה (לעומת בין שעה לשעתיים כשמדובר על ניתוח), ומאחר שהוא לא מבוצע בהרדמה אלא באלחוש מקומי בלבד, אין צורך בהתאוששות אלא ניתן להמשיך ללא הפרעה בשגרת היום. יתרון שני הוא שבמקרים שבהם שביעות הרצון של המנותחים חלקית, ניתן לשנות את התוצאות בקלות יחסית. בהקשר זה חשוב להדגיש כי גם לקראת ניתוח אף וגם לקראת פיסול אף מוקדשת תשומת לב רבה להבטחת ציפיות ריאליות, אולם גם כך ישנם מקרים שבהם לאחר הניתוח יש צורך לבצע ניתוח תיקון אף. לאחר עיצוב אף לא נדרש תיקון אף בעזרת הליך כירורגי אלא יבוצע שוב טיפול פשוט יחסית על בסיס חומרי מילוי.

היתרון המשמעותי של ניתוח אף

לצד כל היתרונות של פיסול אף, ישנו גם יתרון חשוב לאופציה של ניתוח פלסטי.

התוצאות מחזיקות מעמד זמן רב יותר. החומצה ההיאלרונית המשמשת לעיצוב האף נספגת עם הזמן בתוך הרקמות של הגוף ומפסיקה לבוא לידי ביטוי. בהתאם התוצאות – הכאמור מרשימות, ושבאות לידי ביטוי תוך מספר ימים לאחר הביקור במרפאה – נשמרות עד כשנתיים. לאחר ניתוח אף יש להתאזר בסבלנות במשך מספר חודשים ולעתים אפילו שנה שלמה עד שהתוצאות מושלמות, אולם לאחר מכן המראה החדש והמחמיא נשמר לתמיד. בכל מקרה כאמור ההמלצה החשובה ביותר היא להגיע למנתח פלסטי שאמון הן על ניתוחי אף והן על פיסול אף ללא ניתוח – כך שתוכלו לעבור את ההליך המתאים לכם ביותר בדרך הטובה ביותר וליהנות מהאף שתמיד חלמתם עליו.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ