מידע נוסף על חומצה היאלרונית

אולי ברגע הראשון השילוב של טיפול אסתטי בפנים וחומצה נשמע מוזר, אבל חומצה היאלרונית היא חומר שנמצא באופן טבעי בגוף שלנו, בעיקר בעור, וממלא תפקידים חשובים. במיוחד אחראית החומצה ההיאלרונית, שמתאפיינת ביכולת ספיחת מים גבוהה, על שימור נפח הרקמות ומניעת בריחת לחות מהעור.

בגופו של אדם בוגר במשקל ממוצע ישנם כ-15 גרם של חומצה היאלרונית (שנקראת גם היאלורונן, ובאנגלית – Hyaluronic Acid), כשמתוכם כשליש מפורקים ונוצרים מחדש כל הזמן. הבעיה היא שכשאנחנו מתבגרים ייצור ההיאלורונן פוחת והדבר בא לידי ביטוי במראה פנים פחות חיוני ולעתים אפילו מקומט ורפוי. הזרקת חומצה היאלרונית לפנים היא טיפול אסתטי נפוץ במיוחד שמשיג תוצאות מרשימות.

תכונות החומצה ההיאלרונית

חומצה היאלרונית כאמור מתאפיינת ביכולת ספיחת מים גבוהה, ובהתאם מעניקה לרקמות שאליהן היא מוזרקת את הנפח הרצוי. בנוסף מסייעת החומצה לשמר רמת לחות גבוהה בעור הפנים – לחות שמבטיחה מראה קורן יותר וצעיר יותר.
תכונה בולטת נוספת של החומר הוא ספיגתו המהירה בפנים – תוצאות הזרקת חומצה היאלרונית באות לידי ביטוי כמעט מידית. מצד שני, הספיגה המהירה מובילה לכך שתוצאות הטיפול נשמרות למשך מספר חודשים עד שנה, ולאחר מכן יש לחדש את הטיפול (כשבכל מקרה נקודת המוצא טובה יותר ועור הפנים במצב משופר במידה ניכרת).
עוד כדי לדעת שאמנם החומר המוזרק לפנים הינו סינתטי, אבל מאחר שחומצה היאלרונית נמצאת כאמור בגוף האדם באופן טבעי, הסיכון לדחיית החומר אפסי, וגם תופעות הלוואי קלות מאוד ונעלמות מעצמן תוך זמן קצר.

הסוגים השונים של החומצה ההיאלרונית

בעבר יוצרה חומצה היאלרונית מכרבולות של תרנגולות, וכתוצאה מכך הסיכון להיווצרות אלרגיות היה גבוה יחסית והשימוש בחומר – מוגבל. כיום מייצרים את החומצה ההיאלרונית על בסיס תרביות חיידקים, כך שהיא לא כוללת טוקסינים (חומרים רעילים) מבעלי חיים או אלרגנים. בהתאם השימוש בחומר האפקטיבי נרחב מאוד, מה גם שאפשר לבחור את רמת הסמיכות של הג’ל ובכך להבטיח התאמה אופטימלית לטיפול הנחוץ.

מתי כדאי לבצע הזרקת חומצה היאלרונית לפנים?

זריקת חומצה היאלרונית מומלצת כשהמטרה היא:

  • החלקת קמטים בצידי הפה ובאזור האף
  • עיבוי שפתיים
  • מילוי שקעים מתחת לעיניים
  • הוספת נפח ללחיים לצורך עיצוב קו לחיים
  • הוספת נפח לסנטר – הדגשת קו לסת

השינוי שמחוללת הזרקת חומצה היאלרונית בכל המקרים הנ”ל משמעותי מאוד, וכאמור מורגש תוך זמן קצר. כמו כן ישנה גם השפעה מתמשכת, שכן ההזרקה מעודדת את הגוף להאיץ את קצב ייצור האלסטין והקולגן, שני חלבונים שתורמים למיצוק העור ולבריאותו.

שימושים נפוצים נוספים בחומצה

באמצעות זריקות חומצה היאלרונית ניתן לא רק להצעיר את עור הפנים ולהעניק לו מבנה ומראה מחמיאים אלא גם למנוע שחיקת סחוסים במפרקים. שחיקת הסחוסים הינה תהליך ניווני שמאפיין את רוב בני האדם החל מגיל מסוים, וככל שאנחנו מתבגרים כך גדל הסיכון להיווצרות אוסטאוארתריטיס – דלקת מפרקים ניוונית – שגורמת למגבלות של ממש על תנועת המפרק ולכאבים.
שימוש נוסף בחומצה היאלרונית הוא במסגרת ניתוחים שמטרתם היא שחזור גלגל העין (אם זה נפגע מסיבה כלשהי), וגם בטיפות עיניים רבות נכלל החומר בזכות יכולתו לספוח מים ולמנוע יובש בעיניים. תכונה חשובה זו של חומצה היאלרונית הופכת אותה למרכיב בעל ערך רב גם במוצרי איפור ותכשירי טיפוח שונים.

עלויות

התשלום עבור טיפול בחומצה היאלרונית הינו עבור מזרק אותו את רוכשת במרפאה. עלויות החומצה ההיאלרונית משתנות בהתאם לסוג החומר. הצעת מחיר המפרטת את סוג החומר תצורף לאחר פגישת הייעוץ.

ביקורת

עד שבועיים לאחר הטיפול תקבע ביקורת ובה תחוזק פעולת החומצה ההיאלרונית במידת הצורך, כל טיפול נוסף יחויב בתשלום מלא.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ