הגישה המודרנית לניתוח מתיחת פנים

ניתוחים ממוקדים בהתאמה אישית

המאפיין הבולט ביותר של מתיחת פנים בגישה המודרנית הוא היותה ממוקדת יותר ומותאמת ספציפית לפנים של המטופל או המטופלת. בעבר – ובתחום הרפואה האסתטית “עבר” פירושו לפני כעשור, ולפעמים אף פחות – ניתוח מתיחה בפנים כלל את כל הפנים, ועל כן היה כרוך בצלקות יחסית ארוכות. בנוסף ההליך הכירורגי היה מורכב מאוד, חייב החלמה ממושכת ובמקרים מסוימים התוצאה הייתה מאולצת כך שהאדם אמנם נראה צעיר יותר אבל באופן לא לגמרי טבעי.
כיום כל ניתוח פלסטי בפנים מותאם ספציפית למטופל או למטופלת, ואולי הגדרה מתאימה יותר היא “פיסול פנים” ולא מתיחה: חומרים מתקדמים ושיטות חדשניות מאפשרים פתרון נקודתי לכל מרכיב בפנים שנתפש כפגם אסתטי ע”י המטופלים, ובזכות ההתאמה האישית התוצאות נראות טבעיות מאוד ועל כן מחמיאות במיוחד. יתרון נוסף של הפתרונות הנקודתיים ביחס לניתוח מתיחה כולל הוא ההחלמה הפשוטה יותר והצלקות הקטנות יותר משמעותית.

מהי רשת קולגן ואיך היא מייצרת הצערת פנים אפקטיבית?

אחד הפתרונות החדשים שמאפשרים הצערת פנים אפקטיבית מאוד עם מינימום פולשנות וצלקות הוא רשת קולגן. קולגן הוא חומר שמיוצר בגוף באופן טבעי, ובין השאר אחראי על היווצרות רקמות עור חדשות, חלקות ומוצקות. ככל שאנחנו מתבגרים, כמות הקולגן המיוצרת בגוף הופכת לנמוכה יותר, וזוהי אחת הסיבות להתרופפות רקמות עור בפנים ולהתקמטותן. היכולת לייצר קולגן מלאכותי איכותי מאוד ולהשתיל אותו בדייקנות מרבית בפנים מאפשרת לכירורג פלסטי מיומן להרים את הפנים בנקודות ספציפיות, שנבחרות כך שהשינוי יהיה מצד אחד משמעותי ומצד שני לא יוביל למראה מאולץ, ובנוסף ממלא אותו קולגן את הקמטים שמקנים לנו מראה מבוגר יתר על המידה.
הקולגן מגיע בצורה של רשת אלסטית מאוד, חזקה במיוחד וכזו שניתן לעצב אותה בצורה הרצויה כך שההתאמה שלה לפנים של המטופל או המטופלת הספציפיים תהיה מושלמת. החדרת רשת קולגן לפנים היא אמנם הליך כירורגי לכל דבר, אבל כזה שמתאפיין במינימום פולשנות (minimal invasive surgery), וניתן לבצע אותו בהרדמה מקומית או מלאה, לבחירת המנותחים. בכל מקרה החתכים קטנים, ההחלמה יחסית מהירה והצלקות לא נראות לעין.
במסגרת ניתוח מתיחת פנים בגישה מודרנית זו מקובעת רשת הקולגן לרקמות עור קיימות ולשרירים, ובעצם הופכת לחלק טבעי מהפנים ועם הזמן, בגלל שמדובר בחומר שממילא מיוצר ע”י הגוף, צומחים בה גם כלי דם. תוצאות הטיפול ברשת קולגן מחזיקות מעמד בין 5 ל-10 שנים, בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת. אורח חיים בריא ותזונה נכונה מומלצים על-מנת לשמר את הישגי הניתוח המודרני, ובכל מקרה ניתן כעבור מספר שנים לעבור טיפולי פיסול פנים לא פולשניים אחרים.

למה לחכות לגיל מבוגר אם אפשר להקדים תרופה למכה?

מאפיין מובהק נוסף של הגישה המודרנית לניתוח מתיחת פנים הוא ההמלצה לעבור מתיחת פנים בשיטות החדשניות בגיל צעיר יחסית: במקום לחכות לצניחה משמעותית של רקמות עור בפנים ולהיווצרות חריצים עמוקים, שמחייבים ניתוח רחב היקף, יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לעבור הליך כירורגי ממוקד ופחות פולשני בשלב מוקדם יותר בחיים מבעבר, כשסימני ההתבגרות הבלתי נמנעת רק מתחילים לצוץ. בדרך זו נשמר המראה הצעיר באופן רציף, התוצאות של הניתוח נראות טבעיות להפליא וניתן לוותר על ניתוח גדול בגיל מבוגר יותר ולבצע רק פעולות שימור פשוטות יחסית.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך:
מתיחת פנים
פיסול פנים

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ