סוגי שתלים בניתוח הגדלת חזה

לאחר שנוסו שיטות רבות להגדלת החזה לאורך השנים (וחסרונותיהם עלו על יתרונותיהם) כמו ניתוחים של הזרקת שומן לחזה, או החדרת שתלים העשויים תמיסת מי מלח ועוד, כיום השיטה המקובלת ביותר שבה בוחרים מיטב הפלסטיקאים בארץ ובעולם היא הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון.

מעט על הסיליקון

הסיליקון מופק מצורן (חומר המצוי בחול הים) ומופיע היום במספר אופני צבירה: נוזל (דליל או סמיך יותר, כמו מים או חומר שומני), חומר צמיגי – ג’ל בדרגות קשיות שונות, וחומר מוצק.

הסיליקון מעוצב כך שיראה טבעי ביותר, והוא מספק חיקוי מקסימאלי למרקם החזה.
על פי ההערכה עוברות כיום כ– 750,000 נשים בשנה, ברחבי העולם, ניתוחי חזה המבוססים על סיליקון. מאות מחקרים ומעקבים נעשו לגבי השפעת הסיליקון ובכולם הוכח כי אין כל קשר בין תופעות רפואיות חריגות ובין שתלי הסיליקון. חומר הסיליקון אינו מכיל מרכיבים רעילים ועוד הוכח כי אינו יוצר תגובות אלרגיות. חשוב שתכירי את מעלותיו של מילוי ג’ל הסיליקון: הג’ל צמיג ואינו נוזלי, ובמגע דומה יותר לתחושת המרקם הטבעי של החזה. בהשוואה למילוי בשתלי תמיסות מי מלח, הוא “מרגיש” טבעי למגע יד, גמיש, יציב ואינו משנה את צורתו ועיצובו. הוא גם אינו דולף, גם אם מסיבה נדירה כלשהי ייווצר חלילה קרע במעטפת.

סוגי שתלים נפוצים

קיימים שני סוגי שתלים נפוצים.

  • שתל סיליקון עגול – בעל פרופיל גבוה (High Profile) או נמוך (Low Profile)
  • שתל סיליקון מסוג פוליאוריתן

שתל סיליקון עגול

שתל עגול גבוה: High Profile – בולט מאוד המילוי בחלקו העליון של החזה בשל מבנהו העגול, אך פחות דומה במראהו לחזה טבעי. המחשוף מגלה חזה גבוה ועגול כמו עיצוב בחזיות פוש-אפ, או של נשים בציורים מהמאות הקודמות.

שתל עגול נמוך: Low Profile – על מבנה עגול והמילוי בו רך (אלא אם בוחרים במילוי קואזיבי), לכן הוא “נופל” ברכות מלאה יותר בחלקו התחתון של השד, ובולט פחות בחלקו העליון. שתל זה מתאים למי שרוצה מראה טבעי, מלא ורך.
ניתן לקבל את השתלים העגולים במרקם סמיך יותר, הנקרא קואזיבי., כך השתל לא קורס עם השנים ונשאר עמיד ליותר זמן, אך המראה הוא פחות טבעי היות וזה מדגיש את הצורה המעוגלת של השתל. השתלים העגולים מופיעים בשני מרקמים: חלק ומחוספס. בשימוש בשתל המחוספס לעיתים יש צורך בחתך ניתוחי מעט גדול יותר, אך היתרון הוא שהמרקם המחוספס מקטין את הסיכון להיווצרות רקמת צלקת סביב השתל. שתל מחוספס עשוי להגביר את הסיכון להיווצרות ’גלים’/קמטים על פני העור, במידה ורקמת העור דקה.

שתל סיליקון פוליאוריתן

אחד הסיבוכים בניתוח הגדלת חזה הינו היווצרות קופסית, קפסולה הגורמת לשד להיות קשה ואף כואב.

בזכות שתלי פוליאוריתן סיכויי היווצרות הקופסית נמוכים באופן משמעותי. חברת סילמד הינה החברה היחידה המשווקת שתלי פוליאוריתן. השתלים עצמם מיוצרים בברזיל, מעצמת הפלסטיקה, מס’ 1 בעולם. שתלים אלה נמצאים בשימוש אצל גדולי הפלסטיקאים (כולל איבו פיטנגי, ממציא השתל). חברת סילמד משווקת שתלים בציפוי פוליאורטין משני דגמים, עגול ואנטומי.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:
ניתוח הגדלת חזה

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ