כיצד להתכונן לקראת ניתוח פלסטי?

מצד אחד זו התפתחות טבעית לנוכח ההצלחות המרשימות של הניתוחים הפלסטיים וההבנה שמנתחים פלסטיים הם אנשי מקצוע ברמה גבוהה במיוחד. מצד שני אסור לשכוח שבכל זאת מדובר בניתוח, וכדאי כן להיערך לקראתו.

המלצות אותנטיות

המפתח העיקרי להצלחת ניתוח פלסטי הוא הכירורג הפלסטי שאיתו תעברו את התהליך.

זאת בין אם מדובר על הגדלת חזה, בין אם זוהי מתיחת בטן, בין אם על הפרק ניתוח אף, בין אם אתם שוקלים שאיבת שומן או כל הליך אחר לשדרוג המראה החיצוני. כדי לבחור נכון מנתח פלסטי שהוא גם איש מקצוע מעולה וגם כזה שמתאים לצרכים הספציפיים שלכם ושהחיבור שלכם איתו יהיה מיטבי, כדאי קודם כל לבקש המלצות אותנטיות. המלצות ממי שעברו ניתוח פלסטי דומה לזה שאתם שוקלים לעבור יספקו לכם אינדיקציה מצוינת הן לגבי היכולות של המנתח והן לגבי המאפיינים הספציפיים של ההליך הכירורגי, כך שתדעו מה מצפה לכם.

מפגש ייעוץ

המלצות אותנטיות על מנתחים פלסטיים מספקות אינדיקציה טובה למדי לגביהם.

הן לגבי הקשב לרצונות ולחלומות של כל מטופל ומטופלת, הן לגבי תפישת העולם האסתטית כפי שמשתקפת בתכנון ההליך והן לגבי המיומנות הכירורגית שבאה לידי ביטוי בהוצאה מדויקת לפועל של התוכניות.
הצעד הבא הוא מפגש ייעוץ עם הרופא, שבו תוכלו להתרשם ישירות מהאישיות שלו, וגם להתחיל לתכנן את הניתוח. בנוסף משמש מפגש הייעוץ למטרה חשובה נוספת: במהלך פגישה זו, מבקש הרופא מהמטופל או המטופלת לספק לו אינפורמציה חיונית לגבי ההיסטוריה הרפואית שלו, מחלות רקע אם ישנן, תרופות קבועות ועוד, וזאת כדי להבטיח שהניתוח הפלסטי המבוקש אכן מתאים לאדם ולא יסכן אותו יתר על המידה.
לא להתבייש לשאול- כדאי להשאיר מחוץ לקליניקה של הכירורג הפלסטי את “לא נעים”, וכך גם כל מחסום אחר שעלול למנוע מכם לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכם לגבי הניתוח. באופן כללי אין שום סיבה לא לבקש, ואפילו להתעקש, לקבל את כל המידע הרפואי הרלוונטי בכל מצב, ובוודאי שכך הדבר לקראת ניתוח.
כדי לקרוא עוד על תהליך הייעוץ – לחצו כאן

האם הניתוח אכן ישדרג את איכות החיים?

מרכיב חשוב נוסף בהכנה לקראת ניתוח פלסטי הוא קבלת תשובה מוסמכת לשאלה האם אותו ניתוח מבוקש אכן צפוי לשדרג את איכות החיים.

לכאורה אולי התשובה מובנת מאליה, ואכן יש לא מעט מקרים שבהם המטופלים נחושים בדעתם לעבור את הניתוח הפלסטי, ותולים בו תקוות רבות לשינוי משמעותי של החיים באופן כללי. יחד עם זאת ציפיות גבוהות מאוד הן לא תמיד ריאליות, ולמעשה ישנם מקרים שבהם מנתח פלסטי בעל ניסיון רב, ובנוסף גם יושרה גבוהה במיוחד, ימליץ לאדם שלא לעבור את הניתוח הפלסטי וזאת מהסיבה הפשוטה שהשינוי שיחולל הניתוח אינו משמעותי מספיק, ושבכל מקרה התוצאה לא תהיה שיפור איכות החיים במידה כזו שמצדיקה ניתוח.
ההחלטה הסופית היא של האדם.

בדיקות רפואיות

לקראת ניתוח פלסטי, כמו לקראת כמעט כל ניתוח, נדרשות בדיקות דם וכן בדיקות נוספות בהתאם לסוג הניתוח הספציפי.

מעשנים? זה הזמן להפסיק

עישון הוא הרגל מזיק באופן כללי, אבל לקראת ניתוח פלסטי חובה להפסיק עם הסיגריות – לפחות 3 שבועות לפני מועד הניתוח, זאת בשל מספר סיבות חשובות.

ההתאוששות לאחר הרדמה טובה הרבה יותר כשלא מעשנים. בנוסף, ההצטלקות אחרי ניתוחים פלסטיים, אסתטית יותר כשכל אותם חומרים מזיקים שנמצאים בטבק לא נכנסים לגוף. סיבה נוספת היא שבאופן כללי ההחלמה מהירה ומלאה יותר כשהגוף לא נדרש להיאבק במקביל בחומרים המסוכנים שיש בסיגריות.

ציפיות ריאליות

חשוב להבין כי ניתוחים פלסטיים אינם קסם.

אמנם הם מסוגלים לחולל שינוי משמעותי במראה החיצוני ובעקבותיו גם בחיים באופן כללי, אולם ישנן מגבלות טבעיות שאי אפשר להתעלם מהן. ציפיות ריאליות מבטיחות מקסימום שביעות רצון מהתוצאות, ובהתאם מקסימום שדרוג של איכות החיים.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ