בחירת גודל וצורת השד

האיבר המנותח ביותר במסגרת הרפואה האסתטית הוא החזה הנשי, גם לנוכח ההשפעה המשמעותית שלו על הדימוי העצמי של כמעט כל אישה וגם בזכות ההצלחות המרשימות של הניתוחים השונים, הקטנת חזה, הגדלת חזה והרמת חזה (שלעתים משולבת בו גם הקטנה או הגדלה). המפתח העיקרי להצלחת ההליכים הכירורגיים הנ”ל הוא תכנון מוקפד, ובפרט בחירה גודל וצורת השד האופטימליים.

שיקולים חשובים בבחירת גודל וצורת השד

לקראת כל ניתוח אסתטי בחזה, בין אם מדובר בהרמה, בין אם בהגדלה ובין אם בהקטנה, ישנם 2 מרכיבים שביחד מובילים לבחירה הטובה ביותר של גודל השדיים ושל צורתם: מבנה הגוף של המטופלת, והאופן שבו היא תופשת שדיים מושלמים.

חשוב להבין שלא כל חלום ניתן להגשים, ואפילו המנתח הפלסטי המיומן ביותר לא יכול להבטיח למטופלת את השדיים שהיא תמיד רצתה לקבל. כך למשל נשים בעלות מבנה גוף רזה לא יצליחו לשאת שתלי סיליקון של 700 סמ”ק בכל צד, שדיים גדולים מאוד ניתן להקטין אבל עד גבול מסוים וגם להרמת חזה, ניתוח שמחולל נפלאות, ישנן מגבלות. למעשה, ככל שהרופא מיומן ומנוסה יותר, כך הוא יודע טוב יותר מהו טווח האפשרויות, ובהתאם להבטיח ציפיות ריאליות אצל כל מנותחת (וכדאי לזכור שציפיות שאינן ריאליות עלולות להוביל למפח נפש של ממש אחרי הניתוח, גם אם מבחינה מקצועית ורפואית הוא מוצלח במיוחד, רק בגלל שלמנותחת הייתה תמונה לא מציאותית בראש). יחד עם זאת כמובן שבחירת צורת השד וגודלו לא נתונה רק למנתח הפלסטי, אלא גם למטופלת יש חלק בכך – גם כאן יש לניסיון של הרופא תפקיד חשוב, שעוזר לו להבין מהם הרצונות האמיתיים של כל אישה, ולתכנן ביחד איתה ניתוח שיוביל לשדיים קרובים ככל האפשר לאלה שהמטופלת מייחלת להם.

מ-150 סמ”ק ועד 800 סמ”ק- כל האפשרויות בהגדלת חזה

במסגרת ניתוחי הגדלת חזה נעשה שימוש בשתלי סיליקון ג’ל שמקנים מראה טבעי וגם תחושה נעימה במיוחד. מבחינת גודל השתלים המנעד רחב במיוחד – מ-150 סמ”ק ועד 800 סמ”ק.

כדאי להדגיש שאם בעבר הנטייה הרווחת הייתה להעדיף שדיים גדולים מאוד, הרי שכיום מומלץ בדרך כלל לבחור בשתלים יחסית קטנית, שמבטיחים גם מראה טבעי ועל כן מחמיא מאוד וגם עמידות מקסימלית (שתלים גדולים מדי עלולים לצנוח עם השנים).
מבחינת הצורה, האפשרויות הן שתלים אנטומיים ושתלים עגולים. השתלים העגולים מתחלקים לבעלי פרופיל גבוה (שמתאפיינים בכך שהם בולטים קדימה), בעלי פרופיל בינוני ובעלי פרופיל נמוך שמתאפיינים בכך שהם רחבים יחסית. השתלים האנטומיים, שצורתם כצורת אגס או דמעה, מתאימים בעיקר למקרים שבהם נדרש פחות מילוי בחלק העליון, ובכל מקרה המפתח לבחירה הוא התאמה מרבית למבנה הגוף של האישה.

הקטנת חזה: משמעותית אבל לא מופרזת

במסגרת הקטנת החזה, גודל וצורת השד מושפעים מהיקף רקמות העור המוסרות בהליך הכירורגי. בעלות שדיים גדולים מאוד, שבאופן טבעי הם גם כבדים מאוד, סובלות מחוסר שביעות רצון בהיבט האסתטי.

הן גם סובלות אלא גם מבעיות בריאותיות שונות ובפרט כאבי גב, כאבי כתפיים, פריחה ודלקות באזור המפגש בין החזה לגוף ויציבה לקויה, אבל כריתה של רקמות עור רבות מדי עלולה גם היא להוביל הן לבעיה אסתטית והן לבעיה בריאותית. בהתאם, ההמלצה היא להקטין את החזה במידה, כשגם כך השינוי ניכר לעין ומשפר גם את היציבה ואת מצב הגב, ובמידת הצורך לשלב עם ההקטנה גם הרמת חזה כדי שלא רק הגודל יהיה אידיאלי אלא גם הצורה החדשה של השדיים תהיה מרשימה.

מתי כדאי לשלב הרמה עם הגדלת חזה?

הרמת חזה מקטינה אותו במידה מסוימת, ועל כן אם מלכתחילה גודל השדיים גבולי, כדאי לשקול גם הגדלה, כלומר הרמת חזה עם שתל.

לרוב יספיקו גם שתלים קטנים יחסית כדי להבטיח חזה שהוא גם זקור ומרשים וגם בעל ממדים שיוצרים הרמוניה נעימה לעין עם שאר איברי הגוף.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ