מה כוללת שיטת פיסול פנים?

פיסול פנים

פיסול פנים הוא קונספט חדשני שמאפשר לשפר במידה ניכרת את מראה הפנים גם בלי ניתוח. .

על-מנת להגיע לתוצאות מיטביות חשוב מאוד להתאים את הפעולות המבוצעות לאדם הספציפי, למבנה הפנים שלו, לסימנים שהותירו השנים באזורים השונים של הפנים ולמראה המחמיא ביותר בעיני המטופל או המטופלת. דגש נוסף הוא הניסיון של הכירורג הפלסטי – רק רופא שכבר ביצע בהצלחה פיסולי פנים מבטיח, וגם מקיים, שינוי משמעותי ומראה טבעי ומרשים במיוחד.

מרכיבים עיקריים של פיסול פנים

המרכיבים העיקריים של פיסול הפנים הם טשטוש קמטים, מילוי שקעים, יצירת מסגרת מובהקת, שיפור מרקם העור ותשומת לב לכל אחת מהיחידות האסתטיות של הפנים.

את כל הפעולות יש לתזמן כך שהשלם יהיה גדול מסכום חלקיו, ותהליך הפיסול יניב שיפור ניכר לעין הן בטווח הקצר והן לטווח הארוך.

טשטוש קמטים

אם בעבר האסוציאציה הראשונה של קמטים הייתה חוכמה, בימינו הם מזוהים בעיקר עם מראה מבוגר ואפילו עייף.

בהתאם אחד המרכיבים המרכזיים של תהליך פיסול פנים הוא מתן מענה אפקטיבי לחריצים ולקמטוטים באזורים השונים של הפנים. חשוב מאוד לא להעלים לגמרי קמטים, שכן בגיל מסוים פנים חלקות לגמרי ייתפשו כלא טבעיות והמראה שייווצר יהיה מאולץ ולאו דווקא מחמיא. בפרט נדרשת זהירות כשמדובר על קמטים דינמיים – קמטים בשליש העליון של הפנים שמכונים גם קמטי הבעה. טיפול אגרסיבי מדי עלול להוביל להבעת פנים מאולצת ואף קפואה, ולכן חשוב להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומיומנות במיוחד. טשטוש קמטי הבעה מבוסס על הזרקת בוטוקס ואילו טשטוש קמטים סטטיים, בחלק התחתון של הפנים, מושג באמצעות חומרי מילוי שונים ובפרט חומצה היאלרונית.

מילוי שקעים

הידלדלות רקמות עור וספיגתן בפנים הינה תהליך בלתי נמנע שגורם לשקעים באזורים שונים בפנים ובפרט בלחיים, מתחת לעיניים ולעתים גם באזור הרקות.

המראה השקוע והמדולדל מייצר רושם מותש ומובס, ועל כן במסגרת פיסול פנים יש לתת מענה גם לסוגיה זו. כדאי להדגיש כי גם פנים חלקות לחלוטין ייראו מבוגרות מאד כשהן כוללות שקעים. השבת נפחים שאבדו מבוססת על חומרי מילוי שונים ובהם חומצה היאלרונית, שומן עצמי שעובר תהליכי סינון והשבחה, נגזרות של קולגן שהינו חלבון חיוני ליצירת רקמות עור חדשות, תרכובות של סידן ועוד. נדרשת התאמה מדויקת של סוג החומר והכמות שלו על-מנת להגיע למראה המיטבי עבור כל מטופל ומטופלת.

יצירת מסגרת מובהקת

מאפיין מובהק נוסף של פנים בעלות נוכחות מרשימה הוא מסגרת ברורה ומובחנת.

השינויים השונים בפנים שמתרחשים לאורך השנים מטשטשים את המסגרת שאפיינה אותן בגיל צעיר, וכדי להגדיר אותה מחדש באופן אופטימלי יש להקדיש תשומת לב ל-3 מרכיבים עיקריים: גובה הגבות, קו הלסת והלחיים. גובה הגבות האופטימלי הוא בין חצי סנטימטר לסנטימטר מעל לארובת העין אצל נשים, ועל פני אותו שלד גרמי שבתוכו נמצאת בעין כשמדובר בגברים. גם פעולה זו מחייבת מיומנות מרבית, שכן גבה גבוהה מדי יוצרת הבעה קבועה של פליאה, שכמובן אינה רצויה. גם לגבי עיצוב קו הלחיים ישנם הבדלים בין גברים לנשים, כשאצל נשים, בדרך כלל, המטרה היא קווים עגולים ורכים, ואצל גברים הקווים יותר חדים – אבל בכל מקרה חשובה ההתאמה הספציפית לכל מטופל ומטופלת. קו הלסת האופטימלי עשוי להיות משולש או מרובע יותר (לרוב אצל גברים ובכל מקרה נדרשת עצם לסת מודגשת יחסית כדי להשלים מסגרת מובהקת לפנים.

שיפור מרקם העור

תופעה נוספת שניתן לה מענה במסגרת פיסול פנים היא פיגמנטציה.

מדובר בכתמים שונים על גבי העור כתוצאה מחשיפה מצטברת לשמש, שינויים הורמונליים ועוד. שיפור מרקם העור מושג באמצעות פילינגים שונים (כימי/ ביולוגי/ לייזר/ יהלום) בהתאם לצורך הספציפי, ובזכות הקילוף המבוקר של שכבת הדרמיס מוסרים גם נגעי עור, צלקות אקנה ועוד. האימפקט של מרכיב זה בפיסול הפנים הוא עור בעל מרקם אחיד, קורן וחיוני.

טיפול ביחידות האסתטיות

הפנים נחלקות למספר יחידות אסתטיות – צוואר, קו לסת, קמטי מריונטה (מהשפתיים לכיוון הסנטר), השפתיים, היחידה הנאזולביאלית (בין האף לפה), הלחיים, היחידה הפריאורביטלית שסביב העיניים והמצח.

מתן תשומת לב לחלק מהיחידות עשוי לשפר את המראה שלהן, ואפילו במידה ניכרת, אבל במקביל פוגם בהרמוניה של הפנים כך שהשורה התחתונה אינה הטובה ביותר האפשרית. בהתאם ההמלצה היא לעבור פיסול פנים שכולל הן טיפול בכל יחידה בפני עצמה והן התייחסות כוללת להשפעות של היחידות השונות אלה על אלה – וכך לזכות במראה צעיר, בריא, טבעי ומחמיא במיוחד.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ