עלות פיסול פנים והשוואה בין הטיפולים האסתטיים לפנים

לייעוץ במרכז הרפואי ד”ר דב קליין ישנה חשיבות מכרעת לתיאום הציפיות בין שניכם.

עלות פיסול פנים והשוואה בין הטיפולים האסתטיים לפנים

פיסול פנים הוא הליך מתקדם שכשמו כן הוא – מתייחס לפנים שלנו כאל יצירת אמנות, מקדיש לכל פרט ופרט את מלוא תשומת הלב, מתקן את הפגמים השונים שמפריעים לנו ומוביל למראה צעיר יותר, טבעי להפליא ומחמיא במיוחד.

מאמר זה יעזור לכם לדעת האם גם אתם יכולים ומתאימים ליהנות מהתהליך, מהי התועלת הצפויה ממנו, מהי עלותו ומהם יתרונותיו ביחס לטיפולים אסתטיים אחרים בפנים – וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת איך להתנהל.

מה ניתן לתקן באמצעות פיסול פנים?

הפנים שלנו עוברות שינויים שונים לאורך השנים ולא תמיד אנחנו מרוצים מהם. פיסול הפנים מספק מענה אפקטיבי למספר שינויים נפוצים.

  • אובדן נפחים – אזורים מסוימים בפנים שלנו הופכים עם הזמן לשקועים וזאת עקב הידלדלותה של שכבת השומן התת עורי. בפרט ניתן לזהות מגמה זאת בלחיים, ברקות ומתחת לעיניים.
  • קמטים בחלק העליון של הפנים – השרירים שאחראיים על הבעות הפנים שלנו מייצרים גם קמטים סביב העיניים ובמצח.
  • קמטים סביב הפה – העור הופך עם הזמן לדק יותר וכתוצאה מכך נחרצים בחלק התחתון של הפנים מספר קמטים בולטים ובהם הקמטי המריונטה (בין צידי הפה לסנטר) והקמטים באזור הנאזולביאלי (בין השפתיים לאף).
  • היטשטשות קווי המתאר – ובפרט קו הלסת וקו הלחיים.
  • פיגמנטציה וצלקות שפוגמות במרקם עור הפנים.

מה ההבדל בין פיסול פנים לטיפולים אסתטיים אחרים?

בימינו ישנו מגוון רחב מאוד של טיפולים אסתטיים לפנים: פילינג, הזרקת חומצה היאלרונית, הזרקת בוטוקס, הרמת עפעפיים בניתוח, ניתוח להרמת גבות, מתיחת צוואר ועוד.

ההבדל העיקרי בין פיסול פנים לבין כל הנ”ל הוא שהפיסול הינו תהליך כולל שלוקח בחשבון את כל היחידות שמרכיבות את הפנים ואת הקשרים ביניהן. בדרך זו מובטח שכל שינוי בכל אזור בפנים יבוצע כך שתהיה לו השפעה חיובית על יחידות אחרות. בנוסף מתבצע תכנון יסודי של התהליך כולו על-מנת להבטיח את השיפור המיטבי בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת.
הבדל משמעותי נוסף הוא המענה המקיף: אם הזרקת חומצה היאלרונית, למשל, מאפשרת לטשטש קמטים סביב הפה אבל אינה רלוונטית לקמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים, הרי שהפיסול מספק פתרון אפקטיבי לשורה ארוכה של דברים שהמטופלים רוצים לשנות בפניהם שלהם ובפרט לחמשת המרכיבים שפורטו בסעיף הקודם.

מהי עלות פיסול פנים?

פיסול פנים הינו תהליך שמבוצע בהתאמה אישית לכל מטופל וכל מטופלת.

כך למשל ישנם כאלה שזקוקים למילוי לחיים שקועות וכאלה שלא, מטופלים שעבורם הזרקות בוטוקס יובילו להצערת פנים משמעותית וכאלה שאין להם צורך בכך, ובאופן כללי ישנם הבדלים מהותיים בין המטופלים השונים. בהתאם לכך, אין דרך מדויקות לדעת מראש מהי העלות של תהליך פיסול פנים, שכן היא משתנה בהתאם לסל הפעולות הנדרשות ולמספר המפגשים שיתקיימו. במרבית המקרים די ב-3 עד 6 מפגשים (קצרים יחסית, שלאחריהם החזרה לשגרה קלה ומהירה) כדי לחולל שינוי דרמטי במראה הפנים.
עוד כדאי לזכור שבמקרים רבים האלטרנטיבה היא לעבור טיפול אחד (למשל הזרקת שומן עצמי), כעבור מספר חודשים טיפול אחר (שכן הזרקת השומן העצמי והשיפור הניכר במראה אזור אחד בפנים מבליטים את השפעת השנים על אזור אחר שלא טופל), וכך הלאה – כך שבסופו של דבר נדרש מספר גדול יותר של מפגשים, התהליך פחות יעיל ואילו העלות לא נמוכה יותר ולמעשה ייתכן שתהיה אף יותר גבוהה.

באילו חומרים נעשה שימוש בפיסול פנים?

ישנם 4 חומרים עיקריים שבעזרתם מתבצע פיסול הפנים: חומצה היאלרונית, בוטוקס, שומן עצמי וחומצות שמאפשרות פילינג אפקטיבי ובטוח. בנוסף, במידת הצורך, ייתכן שימוש גם בנגזרות של סידן ושל קולגן.

החומצה ההיאלרונית מאפשרת כאמור לטשטש קמטים באזור הפה. לעתים ייעשה שימוש בחומר זה (שאגב, קיים באופו טבעי בגוף, אבל בכמות שהולכת ופוחתת עם השנים) גם לצורך עיצוב שפתיים.
בוטוקס הוא חומר רב עוצמה שמנטרל פעילות שרירים שאחראיים לקמטי ההבעה במצח וסביב העיניים. הזרקה מדויקת מאפשרת למטופלים ליהנות מפנים חלקות יותר ועדיין לשמור על היכולת להביע רגשות ותחושות.שומן עצמי משמש להחזרת נפחים לאזורים שהפכו שקועים. השומן, שנלקח מהמטופלים עצמם, כולל גם תאי גזע ועובר תהליך שמעשיר אותו ומבטיח קליטה מיטבית בפנים.
העלמת כתמי פיגמנטציה וטשטוש צלקות כולל אקנה נשען על פילינג, שאותו ניתן לבצע באמצעות שילובים של חומצה סליצילית, חומצה גליקולית, TCA וגם חומרים טבעיים המבוססים על פירות.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ