באילו חומרי מילוי משתמשים מנתחים פלסטיים כיום?

לייעוץ במרכז הרפואי ד”ר דב קליין ישנה חשיבות מכרעת לתיאום הציפיות בין שניכם.

תכולת חומרי מילוי לפנים

אחת המגמות המשמעותיות ביותר בתחום הרפואה האסתטית בימינו היא שימוש בחומרי מילוי כדי להעניק לאיברים שונים בפנים את המראה הרצוי וכן על-מנת להחליק קמטים.

חומרי המילוי העיקריים בהם נעשה שימוש הם חומצה היאלרונית, סיליקון וקולגן ועוד חומר שמוזכר לעתים קרובות בהקשר זה גם אם אינו חומר מילוי הוא בוטוקס. בסקירה זו תמצאו מידע על החומרים השונים והמטרות שעבורן הם מתאימים – כדי שתוכלו לבחור באופן מושכל את הטיפול המתאים לכם ביותר בדרך למראה המבוקש.

חומצה היאלרונית

החומצה ההיאלרונית מאפשרת להחליק קמטים סטטיים.

אזורי הטיפול של חומצה היאלרונית הם: באזור הפה (הן בין השפתיים לאף והן בצדי הפה), לבצע עיבוי שפתיים, להוסיף נפח שאבד באזור הלחיים וכך לטפל בתופעת הלחיים השקועות, להוסיף נפח לסנטר למטרת הבלטת קו הלסת וכן למלא את השקעים שנוצרים עם השנים מתחת לעיניים. מילוי זה מיוצר על בסיס של תרביות של חיידקים, ואינו כולל אלרגנים או טוקסינים מן החי. עוד כדאי לדעת כי גוף האדם מייצר אף הוא חומצה היאלרונית (אם כי בכמות שהולכת וקטנה עם השנים) ועל כן הקליטה שלו באזורים השונים של הפנים אפקטיבית מאוד. כמו כן ניתן לבחור את רמת הסמיכות של הג’ל ולעצב במדויק את קווי המתאר הרצויים. בין האיכויות המאפיינות את החומצה ההיאלרונית: יכולת לספוח מים, לאצור לחות ולשמר נפח של רקמות עור, ובקיצור לתרום תרומה של ממש למראה צעיר יותר וקורן יותר. בנוסף, ההזרקה עצמה מעוררת את מנגנוני הייצור של שני חלבונים בשם אלסטין וקולגן שלוקחים חלק ביצירת רקמות עור חדשות, שמטבען הן מתוחות והדוקות, כך שמושג גם אימפקט של מיצוק עור הפנים.
תוצאות הזרקת חומצה היאלרונית נראות לעין תוך מספר ימים. הן מחזיקות מעמד עד כשנה, ולאחר שהחומר נספג כולו בפנים וכבר לא משפיע כפי שהשפיע לאחר הטיפול, ניתן לעבור אותו מחדש. ההזרקה עצמה נמשכת כ-20-30 דקות, החזרה לשגרה הינה כמעט מידית ותופעות הלוואי מועטות ובלתי משמעותיות (בעיקר נפיחות מסוימת בנקודות שאליהן הוזרקה החומצה ההיאלרונית וכאב קל). חשוב לעבור את הטיפול אצל מנתח פלסטי מיומן שמקפיד על מינונים מדויקים והזרקה מדויקת.

קולגן

חומר מילוי נוסף שאחראי לכך שבמקרים רבים טיפולים לא פולשניים מהווים תחליף אפקטיבי מאוד להליך כירורגי ובעצם מאפשרים ויתור על ניתוח פלסטי הוא קולגן.

קולגן הוא כאמור חלבון שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי – למעשה מדובר בחלבון השכיח ביותר בגוף האדם והוא מהווה לא פחות מ-6% מכלל המשקל שלנו. הוא מקנה לעור הפנים חוזק ומראה מוצק והדוק, ועל כן חשיבותו הרבה. ככל שאנחנו מתבגרים פוחת קצב הייצור של הקולגן, והפתרון לכך עשוי להיות הזרקת קולגן (או לחילופין טיפול שמאיץ מחדש את קצב הייצור של הקולגן, כפי שעושים למשל טיפולים בלייזר במסגרת הליך פיסול פנים).
שימוש נוסף בקולגן הוא כטיפול השלמה להזרקת בוטוקס. הבוטוקס מאפשר טשטוש והחלקה של קמטים דינמיים בחלק העליון של הפנים (בצדי העיניים, בין הגבות ובמצח) אבל הוא לא מספק מענה לקמטים סטטיים באזור זה – בהם אפשר לטפל עם קולגן.

סיליקון ג’ל

חומר מילוי שמאפשר עיצוב שפתיים מדויק ומרשים וכן החלקת קמטים בחלק התחתון של הפנים.

חשוב להדגיש כי לא כל סיליקון מתאים למטרות אלה, וכי נדרשת מיומנות גבוהה על מנת להפיק את מלוא התועלת האפשרית מחומר זה בלי לגרום להיווצרות גושים לא מחמיאים, ועל כן מומלץ בחום להפקיד את ביצוע הטיפול בעזרת סיליקון אך ורק בידיים מקצועיות ומנוסות במיוחד של מנתח פלסטי בעל מוניטין גבוה. הדגש העיקרי בהזרקת סיליקון ג’ל הוא המינון. השיטה המומלצת היא מיקרו-דרופס, שבה מוזרקת כמות מזערית של טיפות קטנטנות. לאחר מכן ממתינים מספר שבועות (בין 4 ל-6) כדי לוודא מהי השפעת החומר ורק לאחר מכן ממשיכים בהזרקה. אמנם דרך זו מחייבת סבלנות עד להשלמת עיצוב השפתיים או טשטוש הקמטים, אולם התוצאה המדויקת והמחמיאה הופכת את ההמתנה למשתלמת.

איך להשתמש נכון בחומרי מילוי?

כאמור לכל חומר מילוי מטרות אחרות ומאפיינים שונים, ועל כן חשוב לבחור באופן מושכל את זה המתאים לכם ביותר בהתאם לרצון שלכם בשינוי.

אופציה מומלצת במיוחד היא פיסול פנים שמהווה תחליף מוצלח לניתוח מתיחת פנים – במסגרת טיפול זה ניתן מענה אפקטיבי לכל המרכיבים בפנים שניכרים בהם סימני הזמן כך שנוצרת סינרגיה בין חומרי המילוי השונים.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ