פיסול פנים מול מתיחת פנים

לייעוץ במרכז הרפואי ד”ר דב קליין ישנה חשיבות מכרעת לתיאום הציפיות בין שניכם.

פיסול פנים ומתיחת פנים

פיסול פנים וניתוח מתיחת פנים הם שני טיפולים עם מטרה זהה – שיפור מראה הפנים ובפרט הצערתם.

בנוסף, ישנם ביניהם וקווי דמיון חשובים נוספים. מצד שני ישנם גם לא מעט הבדלים מהותיים בין פיסול הפנים לבין מתיחתם בניתוח. כדי שתוכלו לדעת מהו ההליך האידיאלי עבורכם ולקבל החלטה מושכלת, מומלץ לקרוא את המידע בעמוד זה.

המשותף לניתוח מתיחת פנים ופיסול פנים?

בנוסף לעובדה שהמטרה של מתיחת פנים וניתוח ושל פיסול פנים היא זהה, ישנם עוד שני מאפיינים חשובים זהים: חשיבות ההתאמה האישית של הטיפול למטופלים, וחשיבות ההקפדה על יצירת מראה טבעי.

התאמה אישית –
גם כשמבצעים ניתוח מתיחת פנים וגם במסגרת הפיסול (שיש המגדירים אותו מתיחת פנים ללא ניתוח), נדרשת התאמה אישית. האופציה הכירורגית מבוססת על מספר פעולות אפשריות ובהן הרמת רקמות עור, הידוק שרירים ושאיבת שומן (בעיקר מאזור הצוואר, אם גם הוא מעורב בניתוח) – ואת היקפה של כל פעולה כמו גם המיקומים החדשים של רקמות העור שצנחו יש להתאים למבנה הפנים של המטופל או המטופל. במסגרת הפיסול ישנו גם כן מגוון רחב של אפשרויות – שימוש בחומרי מילוי, טשטוש קמטים, שיפור מרקם העור, יצירת קו לסת בולט ועוד, וכדי להבטיח מקסימום שיפור חשוב מאוד להגיע למנתח פלסטי מנוסה שיבחר את התמהיל האופטימלי (וכמובן יבצע כל פעולה באופן מדויק ומוקפד).
מראה טבעי- הדגש החשוב השני שמשותף לכל הטיפולים בפנים הוא החתירה למראה טבעי – האפשרויות של מתיחת פנים ושל פיסול פנים רבות, ולעתים קל להתפתות לשינוי דרסטי מדי, כזה שאולי יוצר מראה צעיר עד מאוד אבל לא בהכרח את זה המחמיא ביותר. בסופו של דבר מראה טבעי הוא האופציה הנכונה ביותר, ולשם כך חשוב להגיע אל מנתח פלסטי שהוא גם עתיר ניסיון וגם בעל יושרה מלאה.

הבדלים עיקריים בין פיסול למתיחת פנים

ההבדל העיקרי בין שתי האפשרויות הוא ששתיהן מובילות לשינוי משמעותי לטובה, הוא אופי השינויים.

כלומר, מה ניתן להשיג עם כל הליך ומה לא.
הבדלים נוספים שכדאי לקחת בחשבון הם אופי הטיפול עצמו, תופעות הלוואי אחריו ופרק הזמן שבו התוצאות מחזיקות מעמד.

הליך כירורגי חד פעמי מול סדרת טיפולים

ניתוח מתיחת פנים הוא הליך חד-פעמי.

פיסול פנים לעומת זאת הוא תהליך. בדרך כלל נדרשות בין 3 ל-6 פגישות, עם מרווחים של בין שבועיים-שלושה לחודש וחצי בין מפגש למפגש, כך שבסך הכל ייארך התהליך כולו בין חודשיים-שלושה לבין חצי שנה. מצד שני, לאחר מתיחת פנים בניתוח ישנה תקופת החלמה של כשבועיים ואילו לאחר כל מפגש במסגרת תהליך פיסול הפנים החזרה לשגרה היא למעשה מידית.

כמה זמן מחזיקות התוצאות מעמד?

תוצאות ניתוח מתיחת פנים מחזיקות מעמד כ-10 שנים בממוצע, ובפרט אצל אלו המקפידים על אורח חיים בריא ותזונה נכונה.

תוצאות פיסול פנים מחזיקות מעמד כשנה, ולאחר מכן ניתן לעבור טיפול רענון (לא הליך שלם לפיסול הפנים אלא טיפול ממוקד יותר שנועד לשמר את המראה הצעיר והמחמיא יותר).

תופעות לוואי

לאחר הפעולות השונות במסגרת פיסול פנים – פילינג, הזרקת בוטוקס, הזרקת חומצה היאלרונית, הזרקת שומן עצמי – היקף תופעות הלוואי מצומצם.

שבדרך כלל ישנה אדמומיות קלה, שטפי דם נקודתיים ונפיחות מסוימת, שתוך מספר ימים נעלמות מעצמן. לאחר מתיחת פנים בניתוח עשויים המנותחים לחוש כאב, וכן ישנם דימומים מתחת לעור, נפיחות ולעתים גם פגיעה בתחושה באזורים שונים, ובמשך כשבועיים נדרשת מנוחה.

מה מאפשרת מתיחה ומה משתנה בעקבות פיסול?

מתיחת פנים מחזירה למיקום גבוה יותר רקמות שצנחו ובכך משיבה לפנים חיוניות.

כמו כן ניתן מענה לבעיית עודפי העור, וקווי המתאר של הפנים זוכים לנוכחות מובהקת ומחמיאה. מתיחת העור מעלימה גם חלק מהקמטים. יחד עם זאת ההליך הכירורגי לא מספק מענה לקמטים בחלק העליון של הפנים (מצח, בין הגבות, צדי העיניים) וגם לא בין הפה לאף. כמו כן לא ניתן לשפר את מרקם העור באמצעות מתיחה וגם לא להעלים צלקות ופיגמנטציה.
פיסול פנים מעלים את קמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים, מחליק קמטוטים סביב הפה, משיב נפחים שאבדו ובעיקר בלחיים וברקות, מעצב מחדש את קווי המתאר של הפנים ומשפר את מרקם העור. טיפול זה לא מסלק עודפי עור, לא משנה את מיקומן של רקמות עור ולא מתאים לסילוק שומן מיותר מאזור הצוואר (זה שיוצר את הסנטר הכפול).

איך לבחור נכון את הטיפול האידאלי?

המפתח לבחירה נכונה הוא כאמור להגיע למנתח פלסטי מנוסה ובעל יושרה, שידע להמליץ לכם על האופציה האידיאלית עבורכם.

ואולי אפילו לשלב ניתוח מתיחת פנים עם חלק מהפעולות של פיסול הפנים ובכך להוביל לשינוי אפקטיבי במיוחד ולמראה המחמיא ביותר האפשרי עבורכם.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ