פיסול פנים ואיפור

לייעוץ במרכז הרפואי ד”ר דב קליין ישנה חשיבות מכרעת לתיאום הציפיות בין שניכם.

האם מותר להתאפר אחרי פיסול פנים?

פיסול פנים הוא הליך מקיף ואפקטיבי להפליא שמשפר במידה משמעותית את מראה הפנים במספר מישורים.

אופן כללי מדובר בשילוב של מספר טיפולים אפשריים, שההתאוששות לאחריהם מהירה למדי והחזרה לשגרה כמעט מידית, אולם בכל זאת, כמו אחרי כל טיפול אסתטי לפנים, ישנם דגשים מסוימים שחשוב להקפיד עליהם כדי לא לפגום בתוצאות. אחת השאלות היותר נפוצות היא האם אפשרי השימוש בתכשירי איפור לאחר פיסול פנים. בעמוד זה תמצאו תשובה מפורטת לשאלה החשובה הזאת והסברים נוספים לגבי ההתנהלות המומלצת לאחר הטיפול, כך שתוכלו גם לוודא שהוא מתאים לכם וגם להיערך לקראתו באופן אופטימלי.

מה כולל פיסול פנים?

כדי להבין מהן אפשרויות האיפור לאחר פיסול פנים, כדאי קודם להבין מה כולל תהליך זה.

כאמור, מדובר בתהליך מקיף שנועד לספק מענה מרשים למגוון רחב של בעיות אסתטיות שנוצרו בפנים – קמטי הבעה, קמטים סטטיים, אובדן נפח, היטשטשות קווי המתאר, פיגמנטציה, צלקות ועוד – ועל כן הוא מורכב משילוב של מספר פעולות אפשריות. בין המרכיבים של הליך פיסול פנים: הזרקת חומצה היאלרונית, זריקות בוטוקס, הזרקת שומן עצמי ותאי גזע ופילינג. כמו כן עשוי להיעשות שימוש בחומרי מילוי נוספים (חומרים על בסיס סידן, נגזרות של קולגן) ולכן לכל מטופל ולכל מטופלת אחרי כל טיפול ניתנות הנחיות ספציפיות.
עוד כדאי לקחת בחשבון כי אחד הדגשים המהותיים ביותר של פיסול הפנים הוא התאמה אישית של הפעולות המבוצעות, של מינוני החומרים השונים וכו’ למבנה הפנים הייחודי של כל אדם ולאופיו של עור הפנים. בהתאם גם ההמלצות כיצד לשמור על העור לאחר כל טיפול עשויות להשתנות. יחד עם זאת ישנם גם מספר עקרונות כלליים שאותם כדאי לדעת.

איפור אחרי הזרקת חומרי מילוי לפנים

אחד המרכיבים העיקריים בפיסול פנים הוא הזרקת חומרי מילוי ובראשם חומצה היאלרונית ושומן עצמי.

פעולות אלו מאפשרות הן לטשטש קמטים סביב הפה ובינו לבין הסנטר והן למלא אזורים שאיבדו את הנפח והפכו שקועים ונטולי חיוניות – ובפרט הרקות, הלחיים והאזור שמתחת לעיניים. הזרקת חומצה היאלרונית ושימוש בשומן שנלקח מהמטופל ואשר כולל באופן טבעי גם תאי גזע צעירים שמשפרים את מרקם עור הפנים מאפשרים גם להקנות לפנים קווי מתאר נכונים יותר, ברורים יותר ומחמיאים יותר. מיד לאחר הטיפול, הנקודות שאליהן הוזרק החומר עדיין פתוחות. אמנם מדובר כמובן בחתכים מיקרוסקופיים, אבל בכל זאת יש להימנע משימוש בתכשירי איפור במשך מספר שעות. לאחר מכן ניתן להתאפר, ולמעשה במרבית המקרים אף מומלץ להשתמש באיפור עדין כדי לטשטש את תופעות הלוואי של ההזרקות – נפיחות קלה ואדמומיות מסוימת. תופעות אלה נעלמות מעצמן תוך זמן קצר ולכל היותר 3-4 ימים.

איפור אחרי בוטוקס- מה כדאי לעשות?

הזרקת בוטוקס נועדה לטשטש את קמטי ההבעה בחלק העליון של הפנים – בצידי העיניים, במצח ובין הגבות.

בדומה להזרקת חומצה היאלרונית או זריקות שומן עצמי, גם אחרי פעולה זו יש להימנע מאיפור במשך מספר שעות. החזרה לשגרה לאחר טיפול בבוטוקס היא כאמור מידית, ואין כמעט תופעות לוואי (פרט לנפיחות קלה ואולי אדמומיות בנקודות אליהן הוזרק החומר רב העוצמה). מי שרוצה בכל זאת לטשטש את ההזרקה באמצעות איפור יכולה לפרגן לעצמה חצי יום חופש ולמחרת להתאפר. כדאי לקחת בחשבון שהאיפור משתנה לא רק מיד לאחר ההזרקה, אלא גם בשלב מאוחר יותר: בדרך כלל אחת המטרות העיקריות של האיפור היא לטשטש את קמטי ההבעה, ולאחר שהם נעלמו הודות לבוטוקס, אופי האיפור ישתנה בהתאם.

איך לשמור על עור הפנים אחרי פילינג?

טיפול פילינג לפנים עשוי להיות מעט מורכב יותר בהשוואה להזרקות חומרי מילוי ובוטוקס.

ישנם סוגים שונים של חומרים שבאמצעותם יתבצע ה”שיוף” המבוקר של עור הפנים (במטרה להפחית פיגמנטציה, לטשטש צלקות, להעלים קמטוטים ובאופן כללי להקנות לו מרקם רענן וזוהר) – חומצה גליקולית, TCA, חומצות פירותיות ועוד.
גם המינון של כל חומר משתנה ממטופל למטופל, ומאחר ולכל סוג עור פנים מתאימים תכשירי איפור שונים, חשוב לקבל הנחיות מדויקות – ולשם כך מומלץ להגיע למרכז הרפואי ד”ר דב קליין, שבו לרופאים ולד”ר קליין בראשם הצטבר ניסיון רפואי נרחב במיוחד בתחום פיסול הפנים והפעולות השונות מבוצעות באופן מוקפד – לצד הליווי האישי המובטחים לכל אחד ואחת לאחר הטיפול.

דגשים נוספים לאחר טיפול פיסול פנים?

שתי המלצות חשובות נוספות הן להימנע מחשיפת יתר לשמש.

עצה שתקפה גם באופן כללי, שכן עודף קרינה מזיק מאוד לעור הפנים – ולהקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה, שתסייע לשמר את השינוי המרשים שיצר הליך הפיסול.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ