5 דברים שכדאי לדעת על מתיחת בטן

הניתוח הפלסטי שבמסגרתו מבוצעת מתיחת הבטן הוא אחד ההליכים הכירורגיים הנפוצים במרכז הרפואי ד"ר דב קליין ובמסגרת הרפואה האסתטית, הן בקרב נשים והן בקרב גברים. בעמוד זה תמצאו 5 דברים שכדאי לדעת עוד לפני שמגיעים למנתח למפגש הייעוץ הראשוני.

1. מתיחת הבטן - לא תחליף לדיאטה

הדבר הראשון והחשוב ביותר, שכדאי לדעת לגבי מתיחת בטן הוא שהניתוח לא מהווה תחליף לדיאטה ולשמירה על משקל תקין באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית מתאימה. למעשה, ניתוח מתיחה בבטן כלל לא מתאים למועמדים בעלי עודף משקל, ובפרט אם מדובר על השמנה משמעותית יחסית (במקרים של עודף משקל קל ההמלצה של המנתח הפלסטי עשויה להיות כן לעבור את הניתוח, אבל עוד קודם לכן להתייצב במשקל הדרוש. בכל מקרה חשוב להגיע לרופא שהוא גם בעל ניסיון רב וגם בעל יושרה מלאה, דוגמת ד"ר קליין).

2. שאיבת שומן - אבל לא רק

לא מעט אנשים נוטים להתבלבל בין מתיחת בטן לבין שאיבת שומן בניתוח. חשוב לציין כי ניתוח מתיחת בטן כולל בתוכו שאיבת שומן, אם נדרשת כמו כמובן, אבל עוד פעולות חשובות אחרות, כך שישנו הבדל משמעותי בין שתי האופציות שמציעה הרפואה האסתטית.

מתיחת הבטן כוללת לצד שאיבות השומן הנקודתיות (והמוגבלות מבחינת היקף השומן שנשאב) גם הסרה של רקמות עור מיותרות, הידוק שרירים, תיקון בקעים ולעתים הסטת הטבור למיקום שמתאים יותר למבנה הגוף שנוצר לאחר השינויים. הסרת עודפי העור חיונית בעיקר כשמתיחת הבטן מתבצעת כהשלמה לדיאטה מוצלחת שבמהלכה השיל האדם קילוגרמים רבים. במצב זה נשארות רקמות עור עודפות שעלולות לייצר מראה מידלדל ולא מחמיא, ולכן הצורך בהסרתן. הידוק שרירי הבטן מקנה לה מראה מתוח ומוצק, וכשהטבור מועבר למיקום חדש מושלם השינוי לטובה והבטן זוכה לחזות צעירה במיוחד.

3. צלקות בעקבות ניתוח מתיחת בטן

כל הליך כירורגי כרוך בצלקות מסוימות, וכך גם ניתוח מתיחת בטן. צלקת אחת הינה צלקת לרוחב הבטן, בחלק התחתון שלה, והשאיפה של ד"ר קליין היא ליצור אותה מתחת לקו שנקרא "קו הביקיני" כך שהיא לא תהיה חשופה לעין. בחלק מהניתוחים יש צורך בעוד חתך, סביב הטבור, וכשכך הדבר תיאר צלקת מעגלית באזור. כירורג פלסטי מיומן ידע לבצע את הניתוח כך שהצלקות תהיינה בולטות כמה שפחות ובנוסף ילכו וייטשטשו עם הזמן. יחד עם זאת חשוב להדגיש שאין דרך לדעת מראש בוודאות כיצד יגיב הגוף לחיתוכים במסגרת הניתוח.

4. סיבוכים אפשריים

לקראת כל ניתוח פלסטי, ובכלל זה מתיחת בטן, חשוב לדעת גם מהם הסיבוכים שעלולים להיגרם. סיבוך שמתרחש בכ-5% מהמקרים הוא דמם תת עורי. לעתים יש צורך לחזור לחדר הניתוח כדי לנקז את הדם. עוד סיבוכים (נדירים אף יותר מהדימום התת עורי) הם אובדן עור באזור המנותח או זיהום.

5. השינוי המשמעותי בעקבות מתיחת הבטן

ההחלמה בעקבות ניתוח מתיחת בטן אורכת כשבועיים. חשוב להקפיד על תנועה מיד למחרת הניתוח, וזאת על-מנת להבטיח זרימת דם מיטבית (זהו מרכיב חיוני בהחלמה ובאופן כללי בחיים עם איכות). פעילות גופנית אינטנסיבית אפשרית החל מכ-5-6 שבועות לאחר הניתוח. בשלב זה אפשר להתחיל לראות את השינוי, ולאחר עוד חודשיים שלושה הוא מושלם – והשיפור הדרמטי במראה האזור המרכזי בגוף מחולל פלאים גם מבחינת הדימוי העצמי והביטחון העצמי.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ