כל מה שכדאי לדעת על
תהליך ההחלמה מהחלפת שתלים

הגדלת חזה היא ניתוח פלסטי פופולרי במיוחד. ככל שגדל מספר הנשים ששינו לטובה את חייהן בעזרת שתלי סיליקון, כך גדל באופן טבעי העניין סביב החלפת שתלים, ובפרט אודות ההחלמה מהליך זה. כאן בעמוד תוכלי למצוא מידע כללי מקיף לגבי פרק הזמן שאחרי החלפת שתלי סיליקון, כך שאם את שוקלת לבצע את הפעולה או זקוקה לה, תדעי מה מצפה לך. חשוב להדגיש כי ייתכנו הבדלים בין נשים שונות בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל אחת ושל השתלים שנמצאים בחזה, ועל כן המידע בהמשך העמוד לא מהווה תחליף לייעוץ אישי בהתאמה מלאה אלייך (ייעוץ שניתן ללא מחויבות מצד המטופלת).

כמה זמן נמשכת החלמה אחרי החלפת שתלים?

קודם כל חשוב לדעת שישנם מספר סוגי ניתוחים להחלפת שתלים. הבחירה בסוג ההליך ובפעולות שיבוצעו במסגרתו היא בהתאם לנסיבות שהובילו להחלפה – ובפרט האם מדובר ברצון לשנות את גודל החזה או שמא צורך רפואי (או לחילופין התיישנות אפשרית של שתלי הסיליקון אם עבר למעלה מעשור מאז הוכנסו לחזה).

כמו כן יש חשיבות לפעולות נוספות על הוצאת השתלים והכנסת חדשים, אם יש צורך בעוד פעולות כמו למשל ניקוי קופסית או הרמת חזה.

באופן כללי ניתן לומר שההחלמה אחרי ניתוח החלפת שתלי סיליקון אורכת כשבוע.

שלב ראשון: התאוששות מהניתוח

השלב הראשון בתהליך החלמה אחרי החלפת שתלים הוא התאוששות מההליך הכירורגי עצמו. בהקשר זה כדאי לקחת בחשבון את העובדה שבחזה כבר קיים כיס (שבו מונחים שתלי הסיליקון) ולכן סביר להניח שהניתוח יהיה פשוט יחסית, לפחות במרבית המקרים. גם כך נדרשת באופן טבעי, הרדמה – חלקית או מלאה – אבל ההתאוששות בדרך כלל מהירה וכבר לאחר מספר שעות של אשפוז לצורך השגחה תוכלי לחזור לביתך.

תופעות לוואי

הימים הראשונים שאחרי ניתוח החלפת שתלים בחזה מתאפיינים בכאב שאמור להיות קל למדי וניתן לעמעם אותו עם משככי כאבים, בשטפי דם באזור המנותח ובבצקות בחזה. תיתכן גם תחושה מוזרה בשדיים, אחד מהם או שניהם. כל התופעות מתפוגגות מעצמן. אם ישנו אירוע חריג כמו חום גבוה, דימום משמעותי או כאב שלא ניתן לסבול אותו יש לפנות למרפאה.

סיבוכים אפשריים

כמו אחרי כל הליך כירורגי, גם החלמה מניתוח להחלפת שתלים עלולה להיות מלווה בסיבוכים. אמנם הסיכוי נמוך מאוד והסיבוכים נדירים, אבל ד”ר קליין, כמו כל רופא בעל יושרה מפרט גם אותם באוזני כל מטופלת. בפרט עלולה החלפת שתלי סיליקון להוביל לזיהום (שיטופל באנטיביוטיקה), לשינויים ברגישות הפטמות (רגישות רבה מדי או אובדן תחושה) ולהיווצרות מעטפת נוקשה ומכאיבה סביב השתלים החדשים (גם אם אלה הקודמים לא גרמו לכך).

מגבלות בזמן החלמה מהחלפת שתלים

החלמה מהחלפת שתלים מחייבת תשומת לב למספר דגשים חשובים. ביממה הראשונה שאחרי הניתוח (כלומר במשך 24 שעות) תתבקשי להימנע ממקלחת ורצוי מאוד לא לנהוג או לבצע פעולות שעבורן נדרשות ערנות מוחלטת. מגבלה נוספת היא ויתור על פעילות גופנית מאומצת במשך כ-3-4 שבועות. תמיכה בשתלים החדשים מצריכה שימוש בחזיית ספורט לפרק זמן מסוים, ועוד דגש הוא הגנה על אזור החזה מפני חשיפה לא מבוקרת לשמש על-מנת שלא תיווצר צלקת בולטת יתר על המידה.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ