סיליקון בשפתיים מה חשוב לדעת לפני הטיפול?

השפתיים הן איבר בולט מאוד. בהתאם כשאישה מרגישה שהן צרות מדי, חסרות נוכחות, דקיקות או לא סימטריות, התוצאה עלולה להיות פגיעה משמעותית בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. אחד הפתרונות האפשריים הוא הזרקת סיליקון. עיצוב שפתיים עם סיליקון הוא תהליך רגיש שמחייב מקצוענות של ממש מצד הרופא המטפל ותשומת לב לפרטים רבים. בעמוד זה תמצאי הסברים מקיפים לגבי סיליקון, השימוש בו לעיצוב השפתיים, האופן שבו מתנהל התהליך, תופעות לוואי אפשריות ועוד מידע רלוונטי שיעזור לך להחליט האם האופציה הזו רלוונטית גם עבורך.

מה אפשר לשנות בעזרת סיליקון בשפתיים?

השפתיים הן כאמור מרכיב חשוב במראה החיצוני של כולנו. הן מושכות אליהן תשומת לב רבה גם בגלל שהן ממוקמות במרכז הפנים, גם בגלל שהן נמצאות בתנועה בחלק גדול מהזמן (גם כשאנחנו אוכלים וגם כשאנחנו מדברים), גם בגלל שלעיתים הן מובלטות באמצעות שפתונים וכו' וגם בגלל שהן מזוהות עם איכויות חשובות כמו נשיות וחושניות.

בעזרת סיליקון ניתן להעניק לשפתיים את המראה המדויק הרצוי: להפוך אותן ליותר עבות מכפי שהן כעת או ליותר רחבות, לתקן א-סימטריה ובאופן כללי לוודא שתהיה להן נוכחות מרשימה.

איך הסיליקון מקנה לשפתיים את המראה המבוקש?

כדאי לדעת שהסיליקון לכשעצמו הוא לא חומר מילוי כמו חומצה היאלרונית או רדיאס. איך בכל זאת ניתן לעצב בעזרתו את השפתיים? כשמזריקים סיליקון לאיבר זה, נוצרת סביבו מעטפת של קולגן. קולגן הוא חלבון שהגוף מייצר באופן טבעי, ולמעשה מדובר בחלבון הנפוץ ביותר בגוף שלנו ואשר מהווה 6% מהמשקל של האדם. הקולגן נשאר סביב הסיליקון ולכן מוסיף לשפתיים את הנפח שהיה חסר להן במקומות שבהם הנוכחות הייתה דלילה (כמובן בתנאי שההזרקה בוצעה במדויק).

האם זריקות סיליקון בטוחות?

כן.

באופן טבעי בטיחות היא סוגיה משמעותית עבור רוב האנשים ששוקלים לעבור הליך אסתטי, גם במקרים שבהם לא מתבצע ניתוח אלא טיפול שמידת הפולשנות שלו מינימלית. בהקשר של הזרקות סיליקון נשמעו בעבר קולות שטענו כי מדובר בהליך שעלול להיות מסוכן – אבל בדיקות מעמיקות שבוצעו, והניסיון המצטבר של רופאים בכירים רבים בתחום, מוכיחים באופן חד משמעי שהטיפול בטיחותי.

ישנם שני תנאים לכך שאכן ניתן יהיה לשפר את מראה השפתיים בלי להסתכן שלא לצורך:

  1. שימוש בסיליקון רפואי איכותי של יצרנית מובחרת
  2. הפקדת מלאכת ההזרקה בידיים מיומנות של כירורג פלסטי מנוסה מאוד. איש מקצוע בעל מוניטין גם יקפיד להשתמש בסיליקון איכותי, כך שלמעשה תוכלי לדעת בוודאות שמתקיימים שני התנאים ההכרחיים.

למה נדרשת מיומנות גבוהה במיוחד כדי להגיע לשפתיים מרשימות באמת?

בניגוד לחומרי מילוי כמו חומצה היאלרונית, שנספגת בהדרגה בגוף כך שהשינוי שהיא מחוללת זמני, הסיליקון נשאר בשפתיים לטווח ארוך מאוד. כאמור לאחר ההזרקה, התאים הפיברובלסטיים שמייצרים קולגן נכנסים לפעולה ועוטפים את הסיליקון במעין רקמה צלקתית (שכמובן לא נראית לעין אלא מהווה למעשה מעטפת שמקבעת את הסיליקון ומקנה לשפתיים את המראה המבוקש ובנוסף רכות ומגע נעים).

בהתאם ההזרקה חייבת להיות מדויקת לחלוטין. כמו כן פעולה לא מיומנת, או כזו שמתבצעת ללא תכנון מוקפד, עלולה ליצור מראה מאולץ ולא מחמיא.

הדרך הנכונה לבצע הזרקת סיליקון לשפתיים

הטכניקה הנכונה להזרקת סיליקון לשפתיים נקראת מיקרו דרופס. הכוונה היא לכך שהסיליקון המוזרק מגיע בצורת טיפות זעירות – כך שהעיצוב של השפתיים יהיה המחמיא ביותר האפשרי. בהתאם הכמות המוזרקת בכל טיפול נמוכה, כ-1cc. ההזרקה היא גם אל הדרמיס וגם אל האפידרמיס, כלומר גם אל שכבת העור החיצונית וגם אל שכבה אחת מתחתיה.

לאחר ההזרקה ישנה המתנה – עד ליצירת הקולגן והתגבשות המעטפת. בשלב הזה הכירורג שמבצע את הטיפול של סיליקון בשפתיים יכול לראות כיצד השפיע הטיפול, ומה עוד נדרש כדי להשלים את השינוי הרצוי. מסיבה זו קשה לדעת מראש כמה מפגשים יתבצעו, אבל בכל מקרה המרווח בין הזרקה להזרקה הוא כ-6 שבועות.

חשוב להדגיש: קיצורי דרך – כלומר הזרקת כמות גדולה יותר של סיליקון כדי לצמצם את פרק הזמן עד לקבלת השפתיים המבוקשות – עלולים להוביל לתוצאות לא יפות ולאכזבה קשה. רק עבודה סבלנית ומדויקת תשתלם לטווח הארוך, ולכן פלסטיקאים בעלי יושרה לא יציעו אף פעם הזרקת כמות גדולה מדי של סיליקון וגם לא יתחייבו על "שפתיים חדשות תוך חודש" או כל הבטחה דומה שאי אפשר לקיים בלי לסכן את המטופלת.

אלמנטים אסתטיים מרכזיים בעיצוב שפתיים

מעבר להיבטים החשובים הנ"ל של הזרקת סיליקון לשפתיים, גם זה הטכני וגם זה הבטיחותי, עבודה מקצועית באמת כוללת כמובן גם תכנון מושכל של התהליך- על בסיס מספר עקרונות אסתטיים מרכזיים.

ביניהם:

  • זוויות פה שפונות כלפי מעלה משדרות שמחת חיים וגם אופטימיות. בחלק מהמקרים ניתן לנצל את הזרקת הסיליקון בצידי הפה גם כדי לטשטש קמטים באזור ובפרט את קמטי המריונטה.
  • היחס המומלץ בין השפתיים הוא 8:5 (לטובת השפה התחתונה).
  • כדאי להדגיש את הקימור שבמרכז השפה העליונה – קימור שמוכר גם בשם קשת קופידון (בגלל צורתו).
  • השפה התחתונה נוטה לצנוח עם השנים. פלסטיקאי מנוסה יספק מענה גם לתופעה זו, ולמעשה במקרים רבים יקדים תרופה למכה בעזרת הסיליקון.

תופעות לוואי אפשריות עקב סיליקון בשפתיים

סיליקון בשפתיים – גם אם מדובר בטיפול בטוח שאושר ע"י הרשויות הרלוונטיות – עלול ליצור תופעות לוואי מסוימות. התופעות הנפוצות ביותר הן נפיחות מסוימת, שטפי דם קלים ושינוי צבע במיקומים שאליהם הוזרק החומר. תופעות אלה מתפוגגות מעצמן תוך מספר ימים במרבית המקרים.

תופעות אחרות, חמורות יותר אבל גם נדירות יותר, הן התקשות מקומית בנקודות ההזרקה, א-סימטריה וגרנולומות (מעין דלקת בשפתיים). מינונים מדויקים ושימוש בסיליקון רפואי טהור מפחיתים באופן משמעותי את הסיכון להיווצרות תופעות אלה.

תוך כמה זמן רואים תוצאות וכמה זמן הן מחזיקות מעמד?

כאמור חולף פרק זמן מסוים עד שהנוכחות של סיליקון בשפתיים מייצרת את המראה המבוקש – במרבית המקרים הטווח הוא מספר חודשים. חשוב להדגיש שאת ניצני השינוי אפשר לראות כבר אחרי ההזרקה השנייה או השלישית, אבל מאחר שהתאים הפיברובלסטיים ממשיכים לעבוד ולייצר קולגן, רק לאחר מספר חודשים יושלם השינוי ואפשר ליהנות לגמרי מהשיפור במראה ובזכותו גם מהדימוי העצמי הגבוה יותר.

הקולגן נשאר כאמור בשפתיים סביב הסיליקון במשך שנים רבות – 10-20 שנים לפחות, כך שהשפתיים נשארות מרשימות לתקופה ארוכה מאוד.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ