קחו את הזמן לאחור ניתוח הרמת עפעפיים

אומרים שהעיניים שלנו הם החלון לנשמה. אם כך, ניתן לחשוב על העפעפיים שלנו ממש כמו הווילונות. עם הזמן והתקדמות הגיל, העור העדין מסביב לעיניים הופך לדק יותר. במקרים רבים, עלול להיווצר מצב של עפעפיים נפולים. הם מקנים לפנים מראה עייף ומבוגר יותר. בקרב אנשים אחרים, יכול להיות מצב של צניחת עפעפיים בשל מצבים גנטיים. בין כה וכה, העפעפיים יכולים לעשות הבדל משמעותי בפנים שלנו. ניתוח הרמת עפעפיים מתאים לכולם וניתן לעבור אותו בכל גיל (מעל 18). ניתוח זה יכול לטפל במצבים של עודף עור, שקיות שומן, צניחת גבות או בצקת עפעפיים. חשוב לזכור, שניתוח העפעפיים אינו מסלק קמטים בצדי העפעפיים וכתמים כהים סביב העיניים. מה שכן, הוא פותח את העיניים ומעניק להן מראה צעיר ורענן הרבה יותר. אז כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים ולמי הוא מתאים?

כיצד מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים?

קיימים 2 סוגים שונים של ניתוחי הרמת עפעפיים. ניתוח הרמת עפעפיים עליונים וניתוח הרמת עפעפיים תחתונים. מה ההבדל בין ה-2?

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים

מטרתו העיקרית של ניתוח זה היא להרים את העפעפיים העליונים וליצור מראה יותר צעיר, עירני ופתוח של העיניים. במידה וקיים עור עודף בעפעף העליון והוא צונח מעבר לקו הריסים, מומלץ לעבור ניתוח הרמת עפעפיים להסרה של העור העודף. ניתוח זה מבוצע ברוב המקרים בהרדמה מקומית עם הרגעה עמוקה. בניתוח מתבצעת הוצאה של עודף העור באזור העפעף העליון. לרוב תתבצע בנוסף גם כן הוצאת שומן. עם הגיל, העור מעל העפעפיים הופך למלא ובולט יותר ולעיתים אף מפריע בפתיחה תקינה של העיניים. הניתוח עצמו לא כרוך בכאבים חזקים וניתן להתגבר על הכאב בימים הראשונים באמצעות משככי כאבים. זמן קצר לאחר הניתוח כבר ניתן להשתחרר הביתה מבית החולים. ההחלמה לוקחת כשבוע וכבר ניתן לחזור לשגרה במהרה וליהנות מהתוצאות של עיניים רעננות, צעירות וחיוניות.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים

המטרה של ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים היא בעצם להפטר מהשקיות שמופיעות מתחת לעיניים. לרוב הן נוצרות בגיל מבוגר יחסית, אך לעיתים הן יכולות להופיע גם בשלבים מוקדמים יותר בחיים בהתאם למצב התורשתי. ניתוח זה משפר באופן דרמטי את מראה השקיות והנפיחות מתחת לעיניים. ההוראות לאחר הניתוח דומות לאלו שניתנות בניתוח עפעפיים עליונים. אנשים רבים בוחרים לעבור את 2 הניתוחים בבת אחת, עליון ותחתון. כך הם מקבלים הרמה של העפעפיים העליונים לצד סילוק של שומן ועור עודף מהעפעפיים התחתונים ומתקבל מראה אסתטי ומרשים.

למי ניתוח הרמת עפעפיים מתאים?

נשים וגברים כאחד עוברים ניתוח הרמת עפעפיים. ברוב המקרים יעברו אותו אנשים שפגעי הגיל כבר הראו עליהם סימנים, אך לעיתים גם אנשים צעירים יבחרו לעבור ניתוח זה על מנת לשנות את מבנה העין שלהם לטובה במקרים של צניחת עפעפיים תורשתית. לאחר הניתוח מתקבל מראה אסתטי הרבה יותר באזור העיניים. בשל היתרונות הרבים של ניתוח הרמת עפעפיים, המטופלים יכולים ליהנות ממראה רענן וצעיר הרבה יותר. הניתוח יכול להחליק גם את הקמטוטים העדינים בצדי העיניים ולהחיות את הפנים באופן משמעותי. 

בנוסף לכך, כדאי לדעת שצניחה משמעותית של העפעף העליון, למשל, לא רק פוגעת במראה של העין, אלא גם יכולה לפגוע בשדה הראייה. במסגרת ניתוח הרמת עפעף עליון מסולקות רקמות העור העודפות באזור זה. לאחר הניתוח חוש הראייה מתחדד לו וניתן ליהנות מראייה ברורה יותר.

כאשר אתם בוחרים לעבור ניתוח הרמת עפעפיים, חשוב לשמור על ציפיות ריאליסטיות. ניתוח זה יכול לגרום לשינוי משמעותי ביותר במראה הפנים, אך לא די בו על מנת "להרים" את הפנים ממש וליצור את המראה החתולי והמתוח שהרבה חושקים בו. ניתן לשלב ניתוח הרמת עפעפיים עם ניתוחים קוסמטיים אחרים כדוגמת הרמת גבות, הרמת מצח או מתיחת פנים מלאה. בחרו את המנתח הפלסטי שלכם בקפידה והוא ימליץ לכם על הניתוחים המתאימים ביותר לפי מצבכם האישי. לבסוף, בהתאם לבחירתכם הרופא יעניק לכם מראה אסתטי ומחודש שמתאים לציפיות שלכם.

למה ניתן לצפות לאחר ניתוח הרמת עפעפיים?

ניתוח הרמת עפעפיים מכל סוג שהוא מוביל לשינוי משמעותי לטובה במראה הפנים. הפנים שלנו מקושרות באופן ישיר לדימוי העצמי שלנו, ולכן הניתוח משפר את הביטחון העצמי באופן משמעותי. בנוסף לשינוי הפיזי שהניתוח מעניק למטופלים, הוא מקנה גם שינוי רגשי משמעותי.

כאשר זה נוגע בתוצאה הסופית של הניתוח, כדאי לדעת שההחלמה שלו היא קצרה יחסית וכמעט ללא תופעות לוואי. שיפור במראה הכללי, ירידה של הנפיחות הראשונית וספיגה של שטפי הדם ניכרים כבר כעבור כשבוע לאחר ניתוח הרמת עפעפיים. את התוצאה הסופית של ההליך הקוסמטי ניתן לראות כעבור מספר חודשים לאחר הניתוח. לבסוף, מתקבל מראה קורן, רענן, צעיר ואסתטי.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ