ניתוח הקטנת אוזניים

ניתוח הקטנת אוזניים הינו הליך רפואי שמאפשר להתאים ולשנות את גודל האוזניים, במידת האפשר ובצורה שתתאים לפנים של המטופל או המטופלת. התפקיד החשוב של האוזניים אינו מסתכם רק בשמיעה. מחקרים רבים כבר הראו בעבר שהאוזן, היא בין איברי החישה המורכבים ביותר בגוף. מסיבות אלו ועוד, חשוב כל כך לבחור ברופא אשר מתמחה בניתוחי אוזניים וכזה אשר לו ניסיון רב עם מבוגרים וילדים.

מה היא מטרת הניתוח להקטנת אוזניים

ניתוח להקטנת אוזניים הינו הליך כירורגי שמתבצע תחת הרדמה מלאה. המטרה העיקרית של הניתוח היא להביא את גודל האוזניים למצב סימטרי ואסתטי. מצב שבו יחול שיפור בתפקודים החשובים והשונים של האוזניים ואו שיפור ניכר במראה האסתטי של האוזן או של האוזניים.

עבור ילדים רבים הסובלים מדימוי עצמי נמוך עקב אוזניים גדולות או בולטות, הצמדת אוזניים הוא הליך נוסף שיש לקחת בחשבון. ניתוח מוצלח להקטנת אוזניים יכול לשפר באופן משמעותי את נראות האוזניים ואת הפרופורציות של הפנים. מה שיכול לשפר באופן משמעותי גם את הרגשתו של המטופל, בין אם הוא ילד או מבוגר.

באילו מקרים אנשים פונים לניתוח להקטנת אוזניים

האוזניים שלנו מגיעות לצורתן הסופית באזור גיל 5, כך שניתוחי אוזניים ככלל יתאימו יותר רק לאחר מכן. למעשה, ניתוח בגיל מוקדם יותר עלול אף לסכן ולפגוע במרכזי הגדילה של האוזניים.

אנשים אשר פונים לניתוח להקטנת אוזניים, תיקון או הצמדת אוזניים, ישאפו בדרך כלל לשוות לאוזניים שלהם מראה סימטרי ובריא. כזה שגם ישפר את איכות החיים שלהם מבחינה פיזית. או כזה שיביא לשיפור במראה החיצוני שלהם ויגרום לעלייה בבטחון העצמי שלהם.

לרוב, הסיבות העיקריות לאוזניים בולטות או גדולות הן גנטיות. ישנם 3 גורמים אפשריים לאוזניים בולטות או גדולות:

  • היעדר כפל אנטיהליקס
  • בלט של התנוך
  • כוסית קונכיה עמוקה

מהלך הניתוח

לפני הניתוח, יש לקבוע פגישה עם הרופא המנתח. בפגישה הוא יבדוק את מצב האוזניים, יתן את הערכתו הרפואית ויערך תיאום ציפיות בקשר לתוצאות הרצויות והריאליות. בנוסף, יתכן כי הרופא יבקש תוצאות של בדיקות רפואית נוספות כהוכחה לבריאות כללית תקינה.

במהלך הניתוח עצמו, מבצעים חתך בצד האחורי של האוזן ומעצבים את צורת האוזן לפי הצורך. הניתוח נמשך בדרך כלל בין שעה וחצי לשעתיים והוא מתבצע תחת הרדמה כללית. לעיתים כאשר מבוגרים ניגשים לניתוח ובהתאם לאופי הניתוח, תתבצע הרדמה מקומית בלבד.

תקופת ההחלמה וההתאוששות

ילדים אשר עוברים את הניתוח לעיתים יישארו להשגחה ללילה. מבוגרים יוכלו לרוב להשתחרר לאחר התאוששות קלה באותו היום. האוזניים יישארו חבושות חלקית. כדאי להשתמש בסרט כלשהו על מנת לשמור על האזור ולהצמיד את האוזניים לראש.

בימים הראשונים ועד כשבוע לאחר הניתוח תופעת הלוואי העיקרית תתבטא בכאבים, אפשר להיעזר במשככי כאבים. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת ולאחר כשבוע ניתן לחזור בהדרגה לשגרה. לאחר כחודש ימים, ניתן יהיה לחזור לפעילות מלאה ורגילה.

הבחירה החשובה ביותר עבור האוזניים שלכם

ד"ר דב קליין הינו מנתח פלסטי, חוקר, מפתח שיטות ניתוח בתחום הכירורגיה ובעל "המרכז הרפואי ד"ר דב קליין" בבית מנדרין בתל אביב. בנוסף, ד"ר דב קליין הוא גם מומחה בעל שם עולמי כשזה מגיע לניתוחים פלסטיים.

כאשר אתם מחפשים היכן לבצע ניתוח להקטנת אוזניים, כדאי מאוד שתבדקו את כל הפרטים לעומק. תבחרו ברופא מומחה בעל ניסיון עשיר שיוכל להעניק לאיבר עדין ומורכב כמו אוזניים את הטיפול המקצועי ביותר, וכן להביא לתוצאות הטובות והמספקות ביותר.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ