כל מה שכדאי לדעת על
ניתוח אף בהרדמה מקומית

ניתוח אף הוא הליך כירורגי מבוקש מאוד, הן ע”י נשים והן ע”י גברים, גם בגיל צעיר מיד כשהאיבר מסיים להתעצב וגם בגילאים מבוגרים יותר. התועלת של ההליך ברורה ובולטת לעין אצל כל מי שכבר עברו את הטיפול, אבל יש גם גורם שמרתיע חלק מהאנשים: ההרדמה. ניתוח אף בהרדמה מקומית מספק מענה לחשש מפני הרדמה מלאה ובעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות האופציה הזו.

 

האם ניתן לבצע כל ניתוח אף בהרדמה מקומית?

ניתוח אף הוא פרוצדורה שמותאמת באופן מדויק למאפיינים הספציפיים של כל מטופל או מטופלת. בהתאם ייתכנו הבדלים מבחינת הפעולות שמבוצעות בחדר הניתוח, כשבחלק מהמקרים היקף הפעולות נרחב יחסית ובמקרים אחרים מצומצם יותר.

ברוב המקרים ניתן לבצע את השינויים הדרושים גם תחת הרדמה מקומית. גם לאישיות ולהעדפות של המטופלים יש משקל בבחירה, שמתקבלת במהלך מפגש הייעוץ לאחר איסוף כל הנתונים הרלוונטיים וסקירת האפשרויות.

היתרונות של ניתוחי אף בהרדמה מקומית

ניתוח אף בהרדמה מקומית מתאפיין במספר יתרונות משמעותיים. היתרון הראשון הוא התאוששות מהירה יותר אחרי ההליך הכירורגי וזאת משום שהגוף לא צריך להתאושש מהרדמה מלאה, פעולה שמשפיעה עליו במידה ניכרת. יתרון שני הוא שההיערכות לניתוח פשוטה יותר ובפרט לא נדרש צום (או שהוא יהיה קצר יותר).

עוד כדאי לזכור שהרדמה מלאה מייצרת מתח רב אצל לא מעט בני אדם, ולעומת זאת הרדמה מקומית היא אופציה ידידותית בהרבה ובמידה רבה כלל לא מורגשת (פרט כמובן לאימפקט הרצוי שמונע היווצרות תחושת כאב באזור האף).

מאחר שהרדמה מלאה גם כרוכה בסיכון מסוים, שלא קיים בהרדמה מקומית, הניתוח הופך לבטוח עוד יותר, ובסך הכל מדובר באופציה שהפלוסים שלה עולים על המינוסים.

איך להבטיח מקסימום רגיעה ואפס כאב בזמן ניתוח באף בהרדמה מקומית?

ההרדמה המקומית של האף מונעת כאמור כאב פיזי באזור המנותח. יחד עם זאת עלול להתפתח תוך כדי הניתוח קושי רגשי. בהקשר זה חשוב להדגיש כי גם מי שבטוחים כי יעברו את ההליך הכירורגי באף תחת הרדמה מקומית בלי לחץ עלולים כן לחוות לחץ – שכן בסופו של דבר סביר להניח שהם לא התנסו בחוויה ולא יכולים לדעת בוודאות כיצד יגיבו אליה.

ניתוח אף בהרדמה מקומית מספק מענה גם למצבים אלה – באמצעות היכולת להגביר את המינון של החומר המאלחש וכך לטשטש את התחושות הלא רצויות.

מה עוד חשוב לקחת בחשבון לקראת ניתוח אף תחת הרדמה מקומית?

ניתוח אף בהרדמה מקומית שונה מהותית מניתוח אף תחת הרדמה מלאה מכל הבחינות שפורטו בפסקאות הקודמות – אבל יש באופן טבעי גם מכנה משותף נרחב.

למעשה, פרט לסוגיית ההרדמה (החשובה לכשעצמה, כמובן), אין הבדל בין ניתוחי אף בהרדמה מקומית או מלאה. בשני המקרים הבסיס הוא תכנון מדויק ומוקפד במיוחד של השינויים שיבוצעו ועוד קודם לכן הצגת האפשרויות למטופלים כך שיהיה ברור לחלוטין מה ניתן להשיג וגם מה לא. ציפיות ריאליות הן מרכיב הכרחי בהצלחת התהליך, ובכל מקרה, ד”ר קליין שם דגש רב לאו דווקא על השינוי המרבי אלא על זה שייצור מראה טבעי בהלימה לפנים ולכן גם מחמיא במיוחד.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ