ניתוחי פנים לגברים

אחת המגמות המעניינות ביותר בתחום הניתוחים הפלסטיים היא הרצון של לא מעט גברים לנצל את היכולות הגבוהות של המנתחים, ואת ההליכים הכירורגיים שהשתכללו במידה ניכרת בשנים האחרונות. בפרט ישנו ביקוש לניתוחי פנים – הן מתיחת פנים, הן ניתוח אף והן ניתוחי עפעפיים. בעמוד זה תמצאו מידע על ניתוחי פנים לגברים והמאפיינים הייחודיים שלהם, כך שתוכלו להחליט באופן מושכל האם להגיע גם כן למפגש ייעוץ ספציפי עבורכם.

למה חובה לעבור מתיחת פנים לגברים רק אצל כירורג פלסטי מנוסה מאוד?

למין הגברי כמה מאפיינים שהופכים את מתיחת הפנים לאתגר מורכב יותר בהשוואה למתיחת פנים אצל נשים. בהתאם ההמלצה היא להגיע אך ורק לכירורג פלסטי שכבר ביצע בהצלחה ניתוחים דומים אצל גברים.

המאפיין הראשון הוא הסיכון הרב יותר לדימום בעקבות הניתוח, וזאת בגלל ריבוי כלי הדם בפנים (כלי דם שמזינים את זקיקי השיער שפזורים לאורך הפנים). המאפיין השני הוא הקושי להסוות צלקות: אם אצל הנשים ניתן לבצע חתך כך שקו השיער יסתיר אותו, אצל גברים שקו השיער שלהם גבוה יותר (או כלל לא קיים), הדבר בלתי אפשרי.

עוד דגש חשוב במסגרת ניתוחי פנים לגברים הוא הקפדה על מראה טבעי. גבר שיעבור הצערת פנים מוגזמת, כך שהתוצאה תיראה מאולצת, לא ירגיש בנוח – כך שאם אצל נשים ההמלצה היא להימנע ממראה מאולץ, אצל גברים זו כבר חובה של ממש. כמו כן כדאי לזכור שלפנים גבריים מבנה ייחודי, למשל מבחינת המיקום של עצמות הלחיים והקווים החדים יותר, ולכן תכנון הניתוח מחייב בקיאות ספציפית וניסיון רב.

הדגשים הייחודיים של ניתוחי אף לגברים

גם כשמתבצע ניתוח אף לגבר, ישנם מספר מאפיינים פיזיים שחובה לקחת בחשבון הן בשלב תכנון ההליך הכירורגי והן במהלך יישום התוכנית. בפרט חשוב לזכור שהעור של הגברים עבה יותר וגמיש פחות, כך שנדרשת מיומנות גבוהה יותר להקנות לאף את המראה המדויק הרצוי (אם כי עם מנתח פלסטי מנוסה הדבר בהחלט אפשרי).

שנית, חלק לא מבוטל מהגברים יעדיפו לטשטש את העובדה שעברו ניתוח אף, ובמקרה כזה השינוי חייב להיות צנוע יחסית. בכל מקרה כדאי מאוד לשאוף לייצר מראה טבעי והרמוני עם שאר מרכיבי הפנים – בסופו של דבר זהו המראה המחמיא ביותר.

הסיכון המוגבר לדימום רלוונטי כמובן גם לסוג זה של ניתוחי פנים לגברים, ועל כן נדרשת זהירות יתרה. עוד כדאי לדעת שישנן שתי שיטות לביצוע ניתוחי אף ואת שתיהן ניתן ליישם אצל הגברים – השיטה הסגורה שבה הפעולות השונות מתבצעות דרך חתך בתוך האף, והשיטה הפתוחה שכרוכה בחתך חיצוני.

איך מתבצע ניתוח עפעפיים אצל גברים?

ניתוח להרמת עפעפיים אצל גברים עשוי לכלול את העפעפיים העליונים, את אלה התחתונים או גם וגם, בהתאם למצב הקיים ולמראה המבוקש. בכל מקרה הניתוח יתבצע תחת הרדמה מקומית וטשטוש, דרך חתכים באזורי הקפלים שמתחת או מעל לעין. אזורים אלה מתאפיינים ביכולת החלמה מיטבית ולכן ההליך הכירורגי לא משאיר צלקת בולטת. הצערת העפעפיים מושגת באמצעות הסרת רקמות עור עודפות ושומן מיותר. מעבר לשיפור האסתטי, ייתכן גם שיפור בשדה הראייה בזכות העובדה שהעין הופכת לפקוחה יותר. ההחלמה בעקבות ניתוחי עפעפיים אורכת כשבוע.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ