כמה זמן אורך ניתוח
החלפת שתלים בחזה

לנשים רבות יש שתלי סיליקון בחזה, לאחר שהוכנסו לשם במטרה להעניק לו נוכחות בולטת יותר. כשנוצר צורך, או כשישנו רצון, להוציא את השתלים, נדרש כמובן הליך כירורגי נוסף – ובאופן טבעי אחת השאלות שעולות במצב כזה היא כמה זמן אורך אותו ניתוח. בעמוד זה תמצאו תשובה מפורטת לשאלה, וכן מידע רלוונטי נוסף אודות החלפת שתלים בחזה.

הפרמטרים שמשפיעים על משך ניתוח החלפת שתלים בחזה

ניתוח להחלפת שתלים בחזה אורך בין שעה לשעתיים וחצי. הטווח הרחב נובע מכך שיש למעשה מספר סוגים של ניתוחים מסוג זה, וההבדלים ביניהם משמעותיים.

סוג אחד של הליך כירורגי כולל הוצאת שתלים בלבד, ללא הכנסת שתלים חדשים (כלומר, לא מדובר על החלפת שתלים מהחזה אלא על ויתור מוחלט על ההגדלה). זהו גם ההליך הפשוט ביותר יחסית ולכן גם זה שמסתיים בזמן הקצר ביותר. סוג שני הוא החלפת שתלי הסיליקון הקיימים בשתלים זהים להם מבחינת הגודל והצורה. הסוג השלישי של ניתוחים להחלפת שתלים כולל הכנסת שתלים קטנים יותר מאלה הקיימים, או לחילופין גדולים יותר. זהו הסוג המורכב ביותר, ולכן ניתוח שכזה אורך שעתיים עד שעתיים וחצי.

עוד אופציה היא החלפת שתלים עם הרמת חזה. גם במקרה זה הניתוח מורכב מהרגיל ולכן נמשך זמן רב (וכמו כן מחייב מיומנות גבוהה ולכן חשוב לבחור נכון את הכירורג הפלסטי).

פרמטר נוסף שמשפיע על משך הזמן הוא מצב השתלים. אם אירע קרע באחד השתלים הקיימים, ונדרש ניקוי של הכיס בבית החזה מהסיליקון שדלף מאותו שתל, הניתוח כמובן יתארך.

איך מתבצע ניתוח להחלפת שתלים בחזה?

השלב הראשון הוא בכל מקרה הוצאת השתלים הקיימים. אם יש צורך לנקות את הכיס שבו היו מונחים השתלים, פעולה זו תתבצע מיד לאחר הוצאתם. אם השתלים החדשים הם בעלי מידות שונות בהשוואה לשתלים הישנים, יש צורך להתאים את הכיס, וזו תהיה הפעולה הבאה בניתוח.

כשהכיס מוכן, אפשר להכניס את שתלי הסיליקון החדשים, לסגור את הכיס ולסיים את ההליך הכירורגי. אם מתבצעת גם הרמת חזה, המנתח הפלסטי יבצע חתך אחד מסביב לעטרה וחתך שני מהעטרה אל הכפל התת שדי. דרך חתך זה יורמו רקמות השד כלפי מעלה, ובחלק מהמקרים גם יוסטו העטרות והפטמות למקום גבוה יותר כדי להשלים את המראה הזקור הרצוי.

הניתוחים השונים להחלפת שתלים בחזה מתבצעים תחת הרדמה מלאה, ולרוב השחרור הביתה מתרחש מספר שעות לאחר תום הניתוח.

החלמה בעקבות החלפת שתלי סיליקון

כפי שהתשובה לשאלה כמה זמן אורך ניתוח החלפת שתלים בחזה משתנה בהתאם למאפיינים הספציפיים של ההליך אצל כל מטופלת, כך משתנה גם משך תקופת ההחלמה. באופן עקרוני תתבקשי לפנות שבוע עד שבועיים על-מנת לאפשר לגוף לחזור לעצמו, ולאחר פרק זמן זה תוכלי לחזור לעבוד (אבל לא לבצע פעילות פיזית מאומצת במשך כחודש נוסף).

תופעות הלוואי האפשריות הן כאב מסוים ונפיחות שיורדת בהדרגה. סיבוכים שעלולים להתרחש (אם כי במקרים נדירים) הם דימום, זיהום, הצטלקות לא אסתטית ואובדן תחושה בפטמות למספר חודשים. אחרי שהנפיחות יורדת, אפשר להתחיל לראות את המראה החדש (או החדש ישן) של החזה, ולאחר כחודשיים השינוי מושלם.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ