לאחר כמה זמן מומלץ להחליף שתלים בחזה?
תפוגת השתלים בחזה

ניתוח להגדלת חזה משנה את החיים לטובה, ובמקרים רבים באופן משמעותי. במקביל נדרשת התנהלות אחראית, ובפרט ישנה השאלה מתי כדאי להחליף את השתלים. חשוב להדגיש שאין תשובה חד-משמעית אחידה לכל הנשים שביצעו הגדלה, ורק בדיקה מקצועית של מנתח פלסטי תאפשר לך לדעת בוודאות האם יש צורך בהחלפה ואיך תוכלי לדעת האם הגיע הזמן לקבוע פגישת ייעוץ עם כירורג מיומן, על מנת שיבחן את המצב.
המידע פה, בעמוד זה, ינסה לעזור לך להגיע לתשובה לשאלה זו.

סוג השתלים והשפעתו על מידת העמידות

כמו כל מוצר, גם שתלים עלולים להתבלות עם השנים. כמו כל מוצר, ככל שהשתל איכותי יותר, כך הוא נשמר היטב לתקופה ארוכה יותר. לנשים שעברו השתלות חזה לפני שנים רבות, ובגופן הונחו שתלי סיליקון מהדור הישן, כדאי לקחת בחשבון שאחרי כ-10 שנים יש סבירות לא מבוטלת שאכן נדרשת החלפת שתלים.

לעומת זאת יש נשים שחלפו 15 ואפילו 20 שנים ממועד ההשתלה, והחזה עדיין זקוף, אין שינוי במרקם וגם אין דליפה של סיליקון.

בכל מקרה מומלץ להגיע לבדיקה מקצועית כעבור עשור. אם יש צורך להחליף שתלים בחזה תוכלי לעבור את ההליך הפשוט יחסית עוד לפני שנגרם נזק, וכך להקדים תרופה למכה. אם אין צורך – הרווח שלך הוא ראש שקט והידיעה שתוכלי להמשיך ליהנות מהחזה הלא חדש אבל העדיין מרשים עוד כמה שנים.

סימנים לקרע או בעיה אחרת בשתל

מצב אחר שמחייב הגעה לכירורג פלסטי בעל ניסיון ויושרה הוא כשיש חשש שהשתל נקרע או דולף. הסימנים שאליהם חשוב לשים לב הם נפיחות באחד השדיים או בשניהם (גם אם לא משמעותית), שינויים בצורה של שד אחד או שניים וכאבים בחזה.

במידת הצורך תתבצע בדיקת אולטרסאונד על-מנת לקבל תמונת מצב מדויקת לגבי השתלים, ויש גם מקרים שבהם ההמלצה תהיה לעבור בדיקת MRI.
זוהי הבדיקה המשוכללת ביותר הקיימת כיום, ולאחריה ניתן לדעת בוודאות האם אכן ישנה בעיה בשתלים שמחייבת את החלפתם.

שינוי אסתטי

גם אם לא חלפו עדיין עשר שנים ממועד ההגדלה, וגם אם אין שום סימן שמעיד על בעיה כלשהי בשתלים, עדיין ייתכן צורך בהחלפה.

ניתוח הגדלת חזה, וכך גם הרמת חזה עם שתלים, הם הליכים כירורגיים שמצליחים לשפר מאוד את הדימוי העצמי בזכות העיצוב מחדש של אזור מרכזי ובולט בגוף. יחד עם זאת כעבור מספר שנים, ייתכן שהתפישה האסתטית שלך השתנתה – והגודל שנראה אופטימלי לקראת ההגדלה נראה היום גדול מדי או קטן מדי. במקרים אחרים שינויים במשקל ושינויים פיזיים באופן כללי מייצרים פער בין גודל השדיים הרצוי לבין המצב הקיים.

כשמטרת ההחלפה היא אסתטית, כירורג פלסטי אחראי יוודא, באמצעות שיחה מעמיקה איתך, שאכן הנחת שתלים חדשים תשפר באופן משמעותית את המראה ואת התחושות שלך. החלפת שתלים בחזה היא לא ניתוח מורכב מאוד, אבל גם כך מדובר בניתוח לכל דבר, וחשוב לעבור אותו רק כשישנה כדאיות אמיתית בכך – ולכן חשוב להגיע למפגש ייעוץ עם ד"ר דב קליין אוכל פלסטיקאי אחר שהוא גם מקצוען וגם אדם בעל יושרה מלאה.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ