אלטרנטיבה לניתוח? הכירו את הטיפולים הפלסטיים

הרצון להיראות צעירים ומרשימים מובן וטבעי. בפרט זה המצב כשנוצר פער בין המראה החיצוני לתחושות הפנימיות, מה גם שלא סתם נאמר ש"50 הוא השלושים החדש". אופציה אחת היא ניתוחים פלסטיים, אבל כיום אפשר להצעיר את הפנים גם בלי הליך כירורגי – בזכות שורה ארוכה של טיפולים פלסטיים יעילים. בעמוד זה תמצאו סקירה של חלק מהאפשרויות הקיימות.

הזרקת שומן עצמי

החל מגיל מסוים מידלדלת שכבת השומן שמתחת לעור הפנים. כתוצאה מכך נוצרים שקעים באזורים שונים, ובפרט בלחיים וברקות. המראה השקוע נראה לא בריא ולא מחמיא, ואחד הפתרונות האפשריים לתופעה זו הוא הזרקת שומן עצמי.

השומן נלקח מאזורים אחרים בגוף ובפרט הירכיים, המותניים והבטן התחתונה. לאחר מכן הוא עובר תהליך כימי שנועד להשביח אותו ולהפוך אותו למרוכז יותר, ואז מוזרק אל אותם אזורים בפנים שהפכו שקועים. מאחר שמדובר בחומר שנלקח מהגוף, אין סכנת דחייה או תגובה אלרגית. ההזרקה מתבצעת תחת הרדמה מקומית, ובאופן הדרגתי כדי להבטיח תוצאות מדויקות.

תועלת נוספת של טיפול פלסטי זה היא שהשומן כולל תאי גזע. תאים אלה משפרים את מרקם העור ועשויים אפילו להעלים קמטוטים וכתמים שונים.

פיסול אף

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר, גם בקרב גברים וגם אצל נשים. אופציה נוספת היא פיסול אף – זהו טיפול פלסטי מתקדם שמבוסס על חומצה היאלורונית, ושבאמצעותו ניתן לשפץ גבנון אם ישנו כזה, להרים את קצה האף, לאזן חוסר סימטריה, לעדן את מראה הנחיריים ולהסוות עוד אלמנטים שנתפשים ככאלה שפוגמים במראה האיבר שבמרכז הפנים ולכן גם הפנים עצמן.

היתרון המשמעותי של פיסול אף הוא שאין חתכים ולכן גם אין צלקות, וכמו כן לא נדרשת תקופת החלמה ממושכת. ההזרקה של החומצה ההיאלורונית – במינונים מדויקים מאוד ולנקודות שנבחרו באופן מוקפד על בסיס ניסיון רב – מתבצעת באמצעות מזרקים עדינים מאוד, תחת הרדמה מקומית. הטכניקה החדשנית, שנקראת מיקרו-טיפות, הופכת לנפוצה יותר ויותר וכדאי לקחת אותה בחשבון.

טיפול בקולגן

קולגן הוא חלבון בעל חשיבות רבה למראה הפנים. זהו חלבון שכיח באופן כללי בגוף ומהווה כ-6% ממשקל אדם מבוגר, ובין השאר הוא זה שמעניק לרקמות עור מראה חלק ומוצק. החל מסביבות גיל 40 פוחת היקף הייצור של החלבון אצל כמעט כל אחד ואחת, ולכן מתחילים לצוץ קמטים והעור, בעיקר בפנים שם הקולגן הוא 80% מסך החלבונים, הופך לרפוי. יש מספר דרכים לטפל בתופעה זו. דרך אחת היא להזריק קולגן, ובפרט לצד הזרקת בוטוקס לטשטוש קמטי ההבעה בחלק העליון של הפנים (בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח). אופציה נוספת היא פילינג עם לייזר – פעולה שגם מקלפת שכבות עור דהויות, בעלות פיגמנטציה ורפויות, וגם מעודדת את הגוף להגביר מחדש את קצב הייצור של הקולגן.

עיצוב שפתיים

אחד הטיפולים הפלסטיים הפופולריים ביותר הוא עיצוב שפתיים. טיפול זה מתאים לבעלות שפתיים דקות או א-סימטריות. ניתן לעצב מחדש את השפתיים עם חומצה היאלורונית וגם עם סיליקון, כשבכל מקרה הדגש המרכזי הוא דיוק מרבי. בפרט חשוב להזריק מיקרו טיפות כשהחומר הנבחר הוא סיליקון, על-מנת לבחון את השפעתן ורק לאחר מכן להמשיך בטיפול – וכך להגיע למראה המרשים ביותר.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ