הרמת חזה עם שתל עיצוב החזה באמצעות שתלים

הרמת חזה עם שתלים היא הפתרון הנכון עבור נשים שמרגישות כי החזה שלהן קטן מכפי שהיו רוצות שיהיה ובנוסף גם נפול. זהו גם הניתוח המומלץ לנשים שמבקשות להחזיר לשדיים שלהן את הזקיפות במקרים שבהם הגודל שלהם גבולי – הסיבה לכך היא שכל הרמת חזה מקטינה במידה מסוימת את הנפח שלו, כך שללא הוספת השתלים התוצאה תהיה מראה זקוף אבל חסר נוכחות מספקת.

מתי כדאי לבצע הרמת חזה עם שתל?

אחת הסיבות הנפוצות לצניחת החזה הנשי היא הגיל – ככל שהשנים חולפות, כך העור מאבד מהאלסטיות שלו והשדיים הופכים לרפויים ונפולים.

סיבה שנייה היא הריונות והנקות. במהלך ההיריון בלוטות החלב גדלות וכמו כן מתגברת זרימת הדם, ועל כן השדיים הופכים מלאים וזקופים יותר. ההנקה משמרת את המצב בגלל ייצור החלב, אבל לאחר תקופה זו עלולה להתרחש התרוקנות וצניחה. גם ירידה חדה במשקל מובילה בלא מעט מקרים לרפיון בחזה ואף לצניחתו.

כשהתופעות הנ”ל מתרחשות אצל אישה שמלכתחילה החזה שלה היה קטן יחסית, התיקון הוא הרמת חזה עם שתלים. חשוב להדגיש כי נדרשת בריאות כללית תקינה לחלוטין על-מנת לעבור את ההליך הכירורגי המורכב יחסית. תנאי נוסף הוא אלסטיות מספקת של העור באזור החזה.

האם הרמה והגדלת חזה עלולות לפגוע ביכולת ההנקה?

הסיכון קיים, אם כי הוא נמוך. יחד עם זאת במקרים רבים ההמלצה תהיה בכל מקרה להמתין עד להשלמתו של תהליך הקמת המשפחה – מפני שהשינויים הטבעיים שמתרחשים בחזה במהלך הריונות והנקות הם כאמור בעלי השפעה עזה, וכתוצאה מכך עלולים ההישגים של הניתוח להיפגע או אפילו לרדת לטמיון לגמרי.

הבדיקות שמתבצעות לקראת הרמת חזה עם שתלים

ישנם 3 סוגים של בדיקות לקראת ניתוח הרמת חזה עם שתל:

  1. בדיקות אסתטיות – על-מנת לתכנן היטב את הניתוח נבחנים מידת הצניחה של השדיים, גודלם והפרופורציות של הגוף באופן כללי. בהקשר זה כדאי להדגיש כי בשנים האחרונות המגמה היא לבצע הגדלות חזה שמובילות למראה טבעי, ובפרט הימנעות משתלים גדולים יתר על המידה.
  2. בדיקות רפואיות – כולל בדיקות דם, ממוגרפיה למנותחות שעברו את גיל 40 ובדיקות נוספות בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל אישה.
  3. הפן הרגשי – חשוב לזכור שכל ניתוח פלסטי, לרבות הרמת חזה עם שתלים, נובע מצורך נפשי. מנתח פלסטי אחראי ומנוסה יוודא כי הציפיות מההליך הכירורגי ריאליות וכי ישנה הבנה מלאה של השינוי האפשרי בזכות ההרמה וההגדלה כמו גם הבנת מגבלות הניתוח.

ההיערכות לקראת הניתוח

עישון פוגם בזרימת החמצן בדם. כתוצאה מכך יתקשה הגוף להתאושש מהניתוח, ובפרט לנוכח העובדה שמדובר בהליך כירורגי מורכב. פגיעה נוספת עקב כל אותם כימיקלים בעייתיים שבסיגריות עלולה להיות צלקות בולטות ומכוערות. בהתאם כבר החל מ-3 שבועות לפני הניתוח יש להימנע מעישון, וגם אחרי ההרמה וההגדלה של החזה אי אפשר לעשן.

תרופות ותוספי מזון שמדללים את הדם יש להפסיק ליטול כשבועיים או שלושה לקראת הניתוח – לאחר קבלת הנחיות ספציפיות עבור המנותחת מהרופא שלה. לקראת הרמת החזה עם השתלים נדרש צום של מספר שעות.

איך מתבצעת הרמת חזה שכוללת הנחת שתלים?

בשלב הראשון יוסרו רקמות עור עודפות וזאת על-מנת שתתאפשר הרמת החזה. לאחר פעולה זו יוצר הכירורג הפלסטי כיסים בשני השדיים ומכניס לתוכם את השתלים שכמובן נבחרו מבעוד מועד (על סמך מבנה הגוף והרצון של המנותחת).

הניתוח נמשך כ-3 שעות, ומבוסס על חתך אחד סביב העטרה ועוד חתך ממנו אל הקפל התת-שדי. לצלקת יש מעין צורה של עוגן, ובמרבית המקרים היא מיטשטשת עם הזמן וגם מתבהרת, כך שהיא הופכת לבלתי מורגשת למעשה.

התאוששות והחלמה

הרמת חזה עם שתל מתבצעת בהרדמה מלאה ולכן מיד אחרי הניתוח מועברות המטופלות לחדר ההתאוששות. כבר בשלב זה מולבשת על החזה שלה חזיית ספורט. לעתים נדרש אשפוז למשך הלילה ובמקרים אחרים תחזור המטופלת לביתה כבר לאחר מספר שעות.

היממה הראשונה אחרי הרמת חזה עם שתלים עשויה להיות מאתגרת – עקב בצקות, כאבים, שטפי דם וגם התחושה הלא נוחה, מה גם שאי אפשר לרחוץ את אזור החזה. למרות הקושי כדאי להסתובב ולא רק לשכב במיטה, וכך לאפשר לדם לזרום בכל הגוף. בדרך כלל לאחר 4-5 ימים כבר יכולה המנותחת לבצע פעולות כמו עבודות בית קלות, ולאחר שבוע נוסף לחזור לעבודה ולשגרה מלאה (פרט לפעילות גופנית משמעותית).

תוצאות ניתוח הרמה עם שתלים

בתוצאות של ניתוח הרמת חזה עם שתל ניתן להבחין כשהנפיחות מתחילה להתפוגג, כלומר כ-3 שבועות ממועד הניתוח. נדרשים עוד כ-3 חודשים עד שהשינוי יושלם – ואיתו יגיע גם שיפור של ממש בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. השינוי מחזיק מעמד שנים רבות מאוד, ובפרט אצל נשים המקפידות על אורח חיים בריא ואם הניתוח עצמו בוצע בידיים מיומנות ומנוסות.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ