הרדמות בטיפולי
קוסמטיקה ואסתטיקה

אחת הסוגיות שעולות לקראת כל טיפול קוסמטי או אסתטי היא שאלת ההרדמה. מצד אחד, אף אחד לא רוצה להרגיש כאב בזמן הטיפולים, ומצד שני גם ההרדמה עצמה מעוררת חשש. כדאי לדעת שההתקדמות הניכרת בתחום הרפואה האסתטית מאפשרת להשלים את מרבית הפרוצדורות, כולל אלה שמייצרות שינוי משמעותי מאוד, עם אלחוש מקומי בלבד. מידע מפורט יותר תמצאו כאן בעמוד וכמובן שניתן לפנות אלינו עם כל שאלה ספציפית.

אילו טיפולים ניתן לבצע עם אלחוש מקומי בלבד?

כאמור חלק גדול מהטיפולים האסתטיים המתבצעים כיום לא מחייב הרדמה – אלא אלחוש נקודתי של המקום שבו מטפלים.

כך למשל הזרקת בוטוקס, הליך פופולרי להחלקת קמטים, מתבצע לאחר אלחוש של האזור שבו שרוצים לטפל – המצח, צידי העיניים ו/או האזור בין הגבות. ניתן לאלחש באמצעות זריקה או משחה ייעודית, ולמעשה גם ללא האלחוש ההזרקה לא מכאיבה, כך שרק מטופלים שמבקשים אלחוש יקבלו אותו.

טיפול אסתטי נפוץ אחר הוא הזרקת חומצה היאלרונית. פעולה זו תתבצע לצורך החלקת קמטים בחלק התחתון של הפנים וגם במקרים שבהם המטרה היא השבת נפח שאבד, למשל בלחיים. באופן דומה להזרקת בוטוקס, ניתן לבקש אלחוש מקומי לפני ההזרקה עצמה, ואפשר גם לעבור את הטיפול בלי שום הכנה מוקדמת. חומצה היאלרונית מאפשרת גם לבצע פיסול אף בלי ניתוח ולכן גם בלי הרדמה.

טיפולים בהרדמה מקומית

טיפול אסתטי מורכב מעט יותר הוא הזרקת שומן עצמי לפנים. טיפול זה מחזיר לפנים את המראה המלא והמחמיא כשנוצרים שקעים בעייתיים עקב הידלדלות שכבת השומן שמתחת לעור (תהליך בלתי נמנע החל מגיל מסוים). הצורך לשאוב שומן מאזורים אחרים בגוף מחייב הרדמה מקומית, אבל גם כך לאחר התאוששות קצרה המטופלים יכולים לחזור הביתה ולשגרת החיים הרגילה.

גם עיבוי שפתיים דקות ועיצוב שפתיים א-סימטריות הם טיפולים קוסמטיים מבוקשים מאוד בעידן הנוכחי, שבו שפתיים בעלות נוכחות בולטת במיוחד נחשבות ליפות ומחמיאות מאוד. לצורך הטיפול הזה, ולנוכח הרגישות של השפתיים – איבר שיש בו תאי עצב רבים – ישתמש הרופא המטפל בלידוקאין כדי למנוע תחושת אי נעימות או כאב. ניתן להזריק את הלידוקאין או להשתמש במשחה שמכילה חומר זה.

פיסול פנים ללא הרדמה מלאה

פיסול פנים הוא תהליך מקיף שכולל סדרת פעולות במטרה להעניק לאדם חזות צעירה, חיונית ומושכת גם בלי לבצע ניתוח מתיחה (שמטבעו מחייב הרדמה). בין הפעולות שיתבצעו: פילינג (כימי או בלייזר), הזרקות של חומצה היאלרונית, חומרים על בסיס סידן ובוטוקס, הזרקת שומן עצמי ועוד.

פיסול פנים מביא לידי ביטוי את המיומנות הגבוהה של הפלסטיקאי שמוביל את התהליך, כשבזכות התכנון המדויק והיישום המוקפד ניתן לחולל שינוי דרמטי במראה, בלי פעולות כירורגיות וללא הרדמה.

היתרונות של טיפול אסתטי ללא הרדמה

כשהטיפול האסתטי או הקוסמטי לא כולל הרדמה, זוהי בשורה של ממש למטופלים ולמטופלות. ראשית, אין צורך בצום לקראת הטיפול. שנית, רוב בני האדם חוששים מפני הרדמה מלאה, כך שחלק גדול מהמתח מתפוגג כשאין בה צורך. יתרון שלישי הוא ההתאוששות המהירה הרבה יותר, כשבחלק גדול מהמקרים ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה מיד לאחר השלמת הטיפול. רווח נוסף הוא בפן הכלכלי, משום שנחסך שכרו של הרופא המרדים.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ