כל השאלות והתשובות הקטנה חזה

ניתוח להקטנת החזה הוא הליך כירורגי מורכב ועל כן חשוב לבחור מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בביצוע ניתוח ספציפי זה. התועלת מהקטנת החזה היא גם אסתטית וגם רפואית – חזה גדול מאוד הוא גם חזה כבד מאוד, ועל כן עלול לגרום לכאבי גב, כאבים בכתפיים (בגלל הלחץ של החזייה), בעיות יציבה ודלקות בעור באזור שבו השדיים מתחככים בגוף. בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות אופן ביצוע ההקטנה, העלות של הניתוח ותהליך ההחלמה.

כיצד מתבצעת ההקטנה?

ניתוח הקטנת חזה מבוסס על חתך בעל צורה של עוגן: מעגל מסביב לפטמה, קו ישר כלפי מטה, ממרכז כל שד אל הקפל התת-שדי. בחלק מהמקרים יש גם חתך אופקי מתחת לכל אחד מהשדיים. דרך החתך מסיר המנתח הפלסטי רקמות עור מיותרות ועודפי שומן. אם בהקטנה משולבת גם הרמת חזה, מרכיב נוסף בניתוח הוא הסטתן של הפטמות למיקום גבוה יותר.

תכנון מוקפד הוא מפתח הכרחי בהצלחת הניתוח, גם בהיבט האסתטי וגם בהיבט הרפואי. מנתח פלסטי מיומן דוגמת ד"ר דב קליין כבר סייע לנשים רבות ליהנות משיפור ניכר באיכות החיים בשני ההיבטים הנ"ל, וזאת בזכות ההבנה המעמיקה שלו בתחום והיכולת שלו לתכנן ניתוחים אופטימליים.

איך נקבעת עלות הניתוח?

עבור כל מי שמתלבטת האם לעבור ניתוח הקטנת חזה מחיר הפרוצדורה הוא שיקול משמעותי. אין דרך לספק הצעת מחיר כללית, שכן מדובר בהליך מותאם ספציפית לכל מטופלת – בין השאר על סמך היקף ההקטנה המבוקש, ההחלטה האם לשלב גם הרמת חזה ועוד.

עוד מרכיבים שמשפיעים על עלות הקטנת חזה הם שכרו של הכירורג הפלסטי (כשבאופן טבעי אנשי מקצוע איכותיים ומנוסים, ועל כן גם מבוקשים, דורשים שכר גבוה יותר), עלות חדר הניתוח, משך האשפוז (לרוב לילה אחד), שכר הרופא המרדים ועוד. טווח המחירים נע בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים. מאחר שישנו גם מרכיב רפואי בתועלת מכל הקטנת חזה מחיר הניתוח ממומן בחלקו על-ידי קופת החולים (לפחות בחלק מהמקרים, וכדאי כמובן לבחון את הזכאות לכך).

כיצד נראה תהליך ההחלמה?

גם תהליך ההחלמה בעקבות ניתוח הקטנת חזה משתנה בהתאם להיקף השינויים, לכמות רקמות העור שהוסרו ולתשובה לשאלה האם בוצעה גם הרמת חזה ביחד עם ההקטנה.

האשפוז לאחר הניתוח, שמתבצע בהרדמה המלאה, הוא לרוב למשך לילה אחד. בכל שד מושאר נקז קטן על-מנת לסייע בסילוק ההפרשות וגם דם, וכך להקטין את הנפיחות ואת הסיכון לשטפי דם. רמת הכאב יחסית משמעותית ביומיים-שלושה הראשונים, ובפרט כשמטופלת משתעלת או נמצאת בתנועה (יחד עם זאת מומלץ כן להתנועע כדי לסייע בהחלמה). משככי כאבים יסייעו להפחית את רמת הכאב, שבמקביל הולכת ופוחתת באופן טבעי עד שנעלמת לגמרי תוך כשבוע.

תופעת לוואי נפוצה יחסית אחרת היא ירידה בתחושה בפטמות ובשדיים. לעתים היא נמשכת מספר חודשים ובמקרים נדירים היא נשארת לצמיתות. המלצות נוספות הן הימנעות מקיום יחסי מין במשך שבועיים, הימנעות ממאמצים גופניים משמעותיים והרמתם של משאות כבדים במשך כחודש ושמירה על האזור המנותח מפני חשיפת יתר לשמש (חשיפה שעלולה להוביל להצטלקות לא אסתטית). חזרה לעבודה לא פיזית אפשרית כעבור 7-10 ימים.

סביב הצלקות ישנם בהתחלה כיווצים של העור. לאחר מספר שבועות הם נעלמים והנפיחות מתפוגגת לחלוטין, וניתן להתחיל לראות את השינוי. תוצאות סופיות מתקבלות לאחר מספר חודשים עד שנה.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ