איך בוחרים מנתח פלסטי להחלפת שתלים

החלפת שתלי סיליקון בחזה הפכה בשנים האחרונות להליך מבוקש, ועוד יותר מכך לאופציה שמעוררת עניין בקרב רבות מבין הנשים שעברו הגדלת חזה. ההחלטה החשובה ביותר בהקשר זה היא בחירת המנתח הפלסטי, שכמובן לא חייב להיות בהכרח זה שהניח את השתלים המקוריים בבית החזה. על-מנת לקבל את ההחלטה הנכונה, מומלץ לקרוא את המידע כאן בעמוד.

ניסיון בהחלפת שתלים

רפואה באופן כללי ורפואה אסתטית בפרט הן תחומים שדרוש בהם ניסיון רב. בהתאם מומלץ לכל מי ששוקלת להחליף את השתלים הקיימים בחדשים לבחון את הוותק של כל מנתח פלסטי שמציע שירות זה. למעשה כדאי לבדוק את היקף הניסיון הספציפי בביצוע החלפות שתלים, וזאת משום שמדובר בפעולה שמחייבת בקיאות ספציפית, ומאחר שעד היום לא בוצעו החלפות רבות מאוד לא לכל הכירורגים יש את המיומנות המתאימה.

יושרה מלאה

דגש חשוב נוסף לקראת כל ניתוח פלסטי, כולל כמובן החלפת שתלים, הוא היושרה של איש המקצוע. יש מספר סיבות אפשריות לצורך או לרצון להחליף שתלי סיליקון: סיבה אחת היא אסתטית – לפעמים אחרי מספר שנים משתנה התפישה האסתטית של האישה, וכתוצאה מכך היא מעוניינת בחזה גדול או קטן יותר מזה שכבר יצרה לעצמה בעזרת השתלים, ועל כן נדרשים שתלי סיליקון חדשים.

סיבה אפשרית אחרת היא התיישנות. ההמלצה נכון לעכשיו היא להגיע לבדיקה תקופתית לאחר שחלפו 10 שנים ממועד הגדלת החזה, כדי לבחון את כדאיות ההחלפה (אם תרצו, מעין עדכון גרסה לשתלים, שכמו במוצרים רבים אחרים השתכללו עם השנים). עוד סיבה לחיפוש אחרי מנתח פלסטי להחלפת שתלים היא תגובה בעייתית של הגוף לשתל, ובפרט היווצרות קופסית (רקמה צלקתית קשה ולעיתים כואבת סביב השתל). 

המכנה המשותף לכל המצבים הנ”ל הוא חשיבותה של היושרה של הרופא – כך שכל המלצה שיספק תהיה באמת לטובת האינטרסים של המטופלת.

טביעת עין מדויקת

כשהמניע להחלפת השתלים הוא אסתטי נדרשת כמובן טביעת עין מדויקת של המנתח הפלסטי, כדי לעזור למטופלת לבחור את השתלים האופטימליים. גם כשישנה סיבה אחרת להגעה למרפאה ולבדיקת כדאיות ההחלפה, זוהי כמובן הזדמנות מצוינת להתאים את השתלים החדשים למבנה הגוף הנוכחי, לאופן שבו המטופלת תופשת כיום את החזה המושלם מבחינתה וגם לקחת בחשבון את העתיד הנראה לעין ואת השינויים הצפויים בגוף.

בהתאם טביעת העין והתפישה האסתטית של מנתח פלסטי תורמת רבות להחלפת שתלים מועילה.

מיקום ומחיר

שיקולים נוספים בבחירת מנתח פלסטי להחלפת שתלים הם המיקום והמחיר.

המקום שבו יתבצע ההליך הכירורגי משפיע על החוויה כולה. אמנם החלפת השתלים נחשבת לניתוח יחסית פשוט משום שכבר יש “כיס” בחזה שבו מונחים השתלים, אבל בחלק מהמקרים נדרשות פעולות שונות להתאמת הכיס למידות של השתלים החדשים, וגם כשאין צורך בכך עדיין מדובר בהליך כירורגי לכל דבר. בהתאם כדאי מאוד לעבור אותו במרכז רפואי מתקדם, עם חדרי ניתוח מצוידים היטב ולא פחות חשוב, חדרי התאוששות נוחים ונעימים (במרבית המקרים לאחר מספר שעות של השגחה צמודה, המטופלות משוחררות לביתן).

המחיר הוא שיקול שתמיד נלקח בחשבון, אם כי המשקל שלו לא יכול להיות גבוה מדי, ובוודאי שלא ביחס לאיכות ולחשיבות של הפקדת כל פרוצדורה רפואית, כולל החלפת שתלי סיליקון, בידיים מקצועיות, מיומנות ומהימנות.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ