החלפת שתלים איך מתבצע ניתוח להחלפת שתלים בחזה

ניתוח החלפת שתלים בחזה הוא הליך כירורגי שמתבצע הן מטעמים רפואיים, הן מטעמים אסתטיים והן עקב התיישנות של השתלים הקיימים לאחר כעשור. בכל מקרה החלפת השתלים היא גם הזדמנות לעצב מחדש את אזור החזה, על סמך הטעם העדכני וההעדפות העכשוויות של המטופלת. בהתאם נדרש תכנון מוקפד לקראת ניתוח זה, כדי להגיע לתוצאות אופטימליות. בעמוד זה תמצאי מידע רלוונטי על האופן שבו מתבצעת ההחלפה בהתאם למטרת התהליך.

האפשרויות השונות של החלפת שתלי סיליקון בחזה

כאמור יש מספר סיבות אפשריות לביצוע ניתוח החלפת שתלים בחזה: ישנן נשים שאחרי מספר שנים עם החזה הנוכחי שלהן מרגישות צורך בשינוי. ישנן נשים שעקב צורך בריאותי – ובפרט היווצרות רקמה צלקתית מכאיבה סביב השתל או דליפת סיליקון ממנו – חייבות להוציא את השתלים הקיימים. ישנן גם נשים שמרוצות מהמצב הקיים ואין שום בעיה רפואית, אבל אחרי שחלפו 10 שנים או יותר ממועד ההגדלה, ועל בסיס המלצה של כירורג פלסטי מקצועי, נדרשות להחליף את השתלים.

בהתאם יש גם 3 סוגים של ניתוחים להחלפת שתלי סיליקון:

  1. הוצאת השתלים הקיימים ללא הכנסת חדשים (כך שלמעשה מדובר על הוצאת שתלי סיליקון ולא החלפה).
  2. החלפת השתלים הנוכחיים בשתלים זהים בגודלם ובצורתם.
  3. החלפת שתלי סיליקון בחזה בשתלים שונים. במקרה כזה ההחלפה כוללת גם הרמת חזה – משום שאחרת התוצאה לא תהיה אסתטית מספיק. למעשה ניתן לשלב הרמה בכל הליך החלפת שתלים וכך לשדרג את האזור מבחינה אסתטית.

הוצאת שתלים מהחזה

במקרים שבהם הניתוח כולל רק הוצאה של שתלים מהחזה, לרוב עקב היווצרות קופסית (אותה רקמה צלקתית קשה ועבה שעלולה להיות גם מכאיבה) או דליפה של סיליקון, מדובר בהליך יחסית פשוט. על בסיס חתכים דומה לזה שבאמצעותו בוצעה ההגדלה, מוצא כל שתל מהחזה. אם הסיבה היא דליפה של סיליקון, ייעשה ניסיון לנקות כמות מקסימלית של חומר זה מתוך החזה, אם כי אין אפשרות לסלק את כל הסיליקון.

החלפת שתלי סיליקון בלי הרמת חזה

גם החלפת שתלים בחזה בלי לשנות את הגודל או הצורה שלהם היא הליך כירורגי פשוט יחסית (אבל גם כך כמובן כזה שחשוב להפקיד אך ורק בידיים מקצועיות של כירורג פלסטי מנוסה). ניתוח זה מתבצע דרך חתך מזערי משום שהכיס באזור החזה כבר קיים ואין צורך לבצע שינויים משמעותיים – אלא רק לשלוף החוצה את השתל הנוכחי ולמקם במקומו את זה החדש. אם השתלים החדשים גדולים במידה מועטה, הכירורג הפלסטי יחתוך חלק מהקופסית שסביב השתלים הקיימים כדי לפנות להם את המקום הדרוש להם.

החלפת שתלים בחזה כולל הרמה

הניתוח המורכב יותר במקרה של החלפת שתלי סיליקון בחזה מתרחש כשנדרשת גם הרמה – משום שמציבים שתל קטן יותר מזה הקיים (שעלול להיראות נפול), שתל גדול יותר במידה משמעותית (שגם כן עלול להימשך כלפי מטה) או בגלל שינויים במבנה הגוף שמובילים לרצון לבצע גם הרמת חזה.

ניתוח כזה מתבצע דרך חתך סביב העטרה ועוד חתך אורכי מהעטרה כלפי מטה. במידת הצורך תתבצע גם הזזה של הפטמות והעטרות על-מנת להקנות לחזה כולו מראה זקור ומרשים.

אולי יעניין אותך גם

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ