איך מתבצע ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית

בעולם המתקדם של היום, יופי ואסתטיקה הפכו למרכז חייהם של הרבה אנשים. כמעט כל אחד שנשאל, יעיד על כך שהוא מעוניין לתקן ולשפצר חלק מסוים בגופו או בפניו. בזכות הרפואה האסתטית וניתוחים פלסטיים, אנשים יכולים לעצב את גופם ופניהם בדיוק כפי שהם רוצים. עם זאת, אנשים רבים לא מעוניינים לעבור הרדמה כללית, בשל הסיכונים הכרוכים בה. לשם כך, קיים פתרון מתקדם וחכם יותר: ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית. אותו ניתוח שעוברים בהרדמה כללית, ניתן גם לעבור בהרדמה מקומית. עם זאת, לא בכל סוגי הניתוחים אפשר לעשות כך. סוג ההרדמה ייבחר על ידי הרופא המנתח יחד עם המטופל, בהתאם למורכבות הניתוח ומצבו הרפואי האישי של כל מטופל. אז כיצד בעצם מתבצע ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית? למי הוא מתאים ולמי לא? המשיכו לקרוא וגלו, כל התשובות כבר כאן.

כיצד מתבצע ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית?

כאשר מדובר בניתוח אסתטי בהרדמה מקומית, הכוונה היא שרק אזור ספציפי אחד בגוף מורדם בכל רגע. כלומר, המנתח מאלחש את המקום המדויק עליו הוא מתכוון לעבוד. למשל, במידה והמטופל עובר ניתוח אף בהרדמה מקומית, הוא עדיין יישאר בהכרה מלאה, אך לא ירגיש דבר המתבצע בניתוח עצמו. ממש בדומה למילוי שגרתי של סתימה בשן שלכם אצל רופא השיניים. 

בניתוחים אסתטיים, נעשה שימוש בחומרי הרדמה ייעודיים כגון אפיאטים, מורפינים ועוד. חומרי הרדמה אלו עובדים בעצם על מערכת העצבים. הם "מנתקים" את תאי העצב באזור המנותח. התאים לא מסוגים להעביר למוח אותות חשמליים, ולכן המטופלים לא חשים כאב במהלך הניתוח. לאחר שהמנתח הפלסטי סיים את עבודתו, נדרשת תקופת התאוששות קצרה, ולאחר מכן המטופלים יכולים לשוב לשגרת חייהם וליהנות מהתוצאות המדהימות ומשנות החיים של הניתוח האסתטי.

קיימות 2 דרכים עיקריות לבצע ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית. הראשונה היא באמצעות זריקה ישירה אל האזור המיועד להיות מנותח. הדרך ה-2 לבצע ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית, היא בעזרת משחה או ג'ל שמטרתם לאלחש את האזור. המטרה מושגת תוך דקות בודדות בשני המקרים. האזור הופך למאולחש והמנתח הפלסטי יכול להתחיל לעבוד. אחד היתרונות הבולטים ביותר של ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית, הוא שתקופת ההתאוששות היא מהירה מאוד. הוא בעל רמת סיכון נמוכה וכמעט ללא שום תופעות לוואי.

למי בדיוק מתאים ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית?

אז למי מתאים ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית ולאילו אנשים לא? ובכן, זה נכון שבמקום המאולחש שהמנתח הפלסטי עובד עליו לא תהיה לכם שום תחושה כלל. אבל, עדיין מומלץ מאוד לקחת בחשבון את העובדה שאתם תהיו ערים לחלוטין לכל אורך הזמן. חוויה זו עלולה להיות מלחיצה במקצת עבור אנשים מסוימים, והיא לא בדיוק מתאימה לכל אחד. אלו מכם שמעוניינים לעבור ניתוח אסתטי בהרדמה מקומית, צריכים להיות מוכנים להימצא בהכרה מלאה בזמן שהמנתח הפלסטי עובד, להימנע מתזוזות מיותרות, ולהישאר רגועים. במידה ואתם לא מרגישים שתהיו מסוגלים לעשות זאת – הרדמה כללית יכולה להיות פתרון טוב יותר.

עם זאת, הרדמה כללית כרוכה בסיכונים וגם היא לא מתאימה עבור כל אחד. התייעצו עם הרופא הפלסטי המנתח שלכם טרם הניתוח. הוא יכווין אתכם ויעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ