מתיחת פנים בחוטים

מדוע הפנים שלנו מזדקנות?

הפנים שלנו משתנות ללא הרף. כשאנחנו מתבגרים, מתווספים לאיבר שמהווה את המרכיב העיקרי בכרטיס הביקור הוויזואלי שלנו עומק ואישיות.

אבל יש לכך גם מחיר – בלא מעט מקרים התבוננות בראי מייצרת את התחושה של “מי זה האדם הזה ולמה הוא נראה כל כך מבוגר אם אני עדיין צעיר?”
חוברים לכך מספר תהליכים בלתי נמנעים, ובעיקר שלושת הבאים:

  • הרצועות התומכות ברקמות העור בפנים נחלשות ומתרופפות. כתוצאה מכך מתרחשת צניחה של אותן רקמות עור כלפי מטה והתוצאה היא מראה מוארך שמקרין עייפות וחוסר חיוניות.
  • שינויים בתאי עור הפנים – הגוף שלנו מייצר שני חלבונים חשובים מאוד לגמישות העור ומוצקותו, קולגן (collagen) ואלסטין (elastin). ככל שהשנים חולפות כך פוחתת כמות הקולגן והאלסטין שמיוצרת, והתוצאה היא עור רפוי יותר, דק יותר ופחות גמיש.
  • ירידה בכמות השומן התת עורי – התוצאה של תופעה טבעית זו היא אובדן נפח באזורים מסוימים בפנים ובפרט במרכזן, באזור הלחיים, וגם לכך חלק ב”התארכות” הפנים והיווצרות מראה מבוגר יותר ולא מחמיא.

חשוב להדגיש שגם אצל נשים וגברים שמקפידים על תזונה מאוזנת, שותים מספיק מים, לא נחשפים יתר על המידה לשמש ובאופן כללי מגנים על הפנים ושומרים על הגוף, מתרחשות כל התופעות הנ”ל- מתיחת פנים בחוטים מנטרלת את ההשפעה המצטברת של אותם תהליכים ומחזירה לפנים, ולנו, את חדוות הנעורים.

איך משנים החוטים את מראה הפנים?

מתיחת פנים באמצעות חוטים היא למעשה החדרת חוטים מיוחדים שנקראים גם מזו-חוטים אל מתחת לעור הפנים.

חוטים אלה נתפסים בשכבת הדרמיס – השכבה שמתחת לשכבת העור החיצונית (שנקראת אפידרמיס)- ומבצעים במקביל שתי פעולות משמעותיות:
1. הרמת רקמות עור שצנחו בחזרה אל מקומן הטבעי – בפעולה זו החוטים תופסים את מקומן של הרצועות התומכות שכאמור החלו להתרופף, ו”מתקנים” את הצניחה שאחראית למראה מבוגר יותר.
2. הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין – עצם החדרת גוף זר לפנים, גם אם הוא כמובן אינו מזיק ואינו מסוכן, גורמת לייצור מוגבר של שני החלבונים החיוניים. בזכות פעולה זו נוצרות רקמות עור חדשות גמישות, מוצקות והדוקות יותר.
שילוב שתי הפעולות של החוטים המיוחדים, שנמסים מעצמם תוך מספר חודשים, מוביל לשינוי משמעותי מאוד לטובה.

איך מתבצעת מתיחת פנים ללא ניתוח?

מתיחת פנים עם חוטים היא כאמור החדרת חוטים ייעודיים לכך הנמסים מעצמם אל אזורים שונים בפנים.

בחירת הנקודות הספציפיות נקבעת על סמך מבנה הפנים הספציפי של המטופל או המטופלת ובהתאם למראה המבוקש מבחינתם. באופן עקרוני ניתן לעצב מחדש כל אזור בפנים – לחיים, קו לסת, צוואר, גבות ועוד – באמצעות חוטים, וזהו למעשה האתגר האמיתי של מנתח פלסטי: תכנון מדויק של הליך אשר יוביל לשיפור מקסימלי במראה הפנים. מסיבה זו חשוב מאוד לבחור ברופא בעל ניסיון נרחב בביצוע מתיחת פנים בחוטים.
בניגוד למתיחה מלאה של הפנים, שמתבצעת בהרדמה מלאה, כדי להחדיר את אותם מזו-חוטים לפנים נדרש אלחוש מקומי בלבד, כך שההתאוששות וההחלמה קלות יותר.

התאוששות והחלמה ממתיחת פנים בחוטים

מאחר שלא מבוצעים חתכים לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח וכן אין הרדמה מלאה, ההתאוששות פשוטה יחסית.

תופעות לוואי אפשריות הן שטפי דם נקודתיים במקומות אליהם הוחדרו החוטים, שקעים זעירים באותן נקודות או לחילופין נפיחות, אי נוחות מסוימת, שינויים בתחושה ורגישות מוגברת. במרבית המקרים כל התופעות הנ”ל מתפוגגות בהדרגה ונעלמות תוך מספר ימים. סיבוך אחר, נדיר יותר, הוא זיהום ובמקרים אלה יש לפנות לכירורג הפלסטי שביצע את המתיחה – לרוב הפתרון הוא טיפול באנטיביוטיקה. אין צורך באשפוז אחרי הרמת פנים בחוטים. מומלצת מנוחה בבית למשך 3-4 ימים, עם ראש מורם, ומבלי לחפוף את הראש או לגלח את הפנים.

תוך כמה זמן ניתן לראות שינוי?

מתיחת פנים בחוטים מבצעת כאמור שתי פעולות.

את השפעת הרמת הרקמות שצנחו ניתן לראות כמעט מידית, לאחר שחולפות תופעות הלוואי, ולאחר כחודשיים-שלושה באה לידי ביטוי גם השפעת הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין ומשלימה את השיפור המשמעותי ואת המראה הצעיר והקורן יותר.

כמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות?

תוצאות הרמת פנים בחוטים מחזיקות מעמד כשנה בממוצע.

ישנם מקרים שבהם השפעת החוטים, שכאמור נמסים מעצמם תוך מספר חודשים, נמשכת גם 3 שנים – ובפרט אצל מטופלות ומטופלים שמקפידים על אורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה.

היתרונות של מתיחת פנים עם חוטים

קיימים מספר יתרונות עיקריים לפעולה מתיחת הפנים עם חוטים.

  • אין צורך בניתוח מורכב
  • התאוששות מהירה
  • החלמה קצרה
  • שינוי משמעותי לטובה בכל אזור בפנים שניכרים בו סימני הזמן
  • תוצאות טבעיות להפליא כך שהמראה החדש שנוצר מחמיא במיוחד

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ