פיסול פנים / מתיחת פנים ללא ניתוח

מהו פיסול הפנים?

פיסול הפנים היא שיטה חדשנית וייחודית למתיחת פנים ללא ניתוח במהלכו מתבצע טיפול רב מימדי להצערת המראה והחזרת הזוהר לפנים. פיסול הפנים פותחה ע”י ד”ר קליין.

מה ההבדל בין פיסול הפנים לניתוח פנים?

פיסול הפנים מספק טיפול שמרני להצערת מראה הפנים. הטיפול מתבצע בהתאמה אישית לפיזיולוגיית ההזדקנות האישית של המטופל. הטיפול מתבצע במספר מימדים: הגדרה מחודשת של מסגרת הפנים, החזרת נפחים שאבדו למיקומם האנטומי, החלקת קמטים וקמטוטים וטיפול במרקם העור. טיפול זה אינו מסיר עודפי עור. ניתוח הפנים מיועד לנשים/גברים הסובלים מעודפי עור ושומן ניכרים בפנים ובצוואר. בניתוח מסירים את עודפי העור ושואבים את השומן העודף. “השילוב המנצח” – לעיתים, לצורך השגת
תוצאה מירבית, יש להתאים לכל מטופל/ת את הטיפול המתאים עבורו, שכן שתי השיטות מיועדות לטיפול בבעיות שונות.

האם ניתן לשלב פיסול פנים לאחר/לפני מתיחת פנים?

פיסול פנים ותחזוקה שוטפת של הפנים דוחה פעמים רבות את הצורך בניתוח מתיחת פנים. לעיתים לצורך קבלת תוצאה מיטבית יש לשלב את פיסול הפנים עם ניתוח פנים להסרת עודפי עור או שאיבת שומן מהצוואר. פיסול הפנים וניתוח הפנים מהווים פעולות המשלימות זו את זו, כך שיחד מתקבל ״השילוב המנצח״ המאפשר את קבלת התוצאה הטובה, המדויקת והטבעית ביותר.

מהו ״השילוב המנצח״?

השילוב המנצח זהו טיפול משולב של ניתוח פנים ופיסול הפנים. שילוב זה מאפשר קבלת תוצאה מדויקת וטבעית תוך שמירה על תווי הפנים והמימיקה האישית. השילוב מאפשר ניתוח פחות פולשני ויותר מדויק ועם תקופת החלמה קצרה יותר. פעולת הפיסול תומכת בניתוח ומשלימה אותו ומשמרת את התוצאה לאורך זמן.

האם פיסול פנים מטפל בנפילת צוואר?

פיסול פנים משפר את מראה הצוואר שמתקבל על ידי הדגשת קו הלסת, טשטוש הנפילה שבשני צידי הלחי התחתונה, ושיפור מרקם הצוואר. אולם אם קיימים עודפי עור ניכרים בצוואר או עודפי שומן ניכרים, יש להסירם באמצעות ניתוח ה״מיני״ צוואר.

באילו יחידות אסתטיות מדובר?

פיסול הפנים מתייחס לטיפול ושמירה על תווי הפנים לקבלת מראה טבעי. הפנים מחולקות ליחידות ותת יחידות אסתטיות (ראה שרטוט 11). העיקריות שבהן: אזור המצח; האזור סביב העיניים; אזור הלחיים; שפה עליונה; שפה תחתונה; קו הלסת והסנטר. טיפול באזור אחד בלבד תוך התעלמות משאר אזורי הפנים, עלול להוביל לשינוי הפרופורציות הטבעיות בפנים ועקב כך למראה מלאכותי.

למה פיסול פנים ולא טיפול בקמטים?

בפיסול הפנים קיימת התייחסות גלובלית למראה הפנים השלם, תוך שימת דגש על טיפול הרמוני ביחידות האסתטיות השונות על מנת לשמר את המראה האישי הטבעי. לפיכך, לכל אזור מותאמים שילובי החומרים היחודיים המתאימים לו ומאפשרים השתלבותו הטבעית בפנים. גישתו של ד״ר קליין, בעקבות מחקרו, מדגישה שהקמטים אינם הגורם העיקרי למראה המבוגר ולכן טיפול בקמט בודד, לא משיג את המטרה לשמה מבוצע התהליך. מראה מבוגר נגרם בעיקרו מטשטוש מסגרת הפנים, איבוד נפחים ושינוי במרקם העור.
טיפול בקמטים בלבד  תוך התעלמות מהדגשת מסגרת הפנים והשבת הנפחים לא תביא למטרה הרצויה של מראה פנים צעיר ורענן ויחד עם זאת טבעי. העלמה מוחלטת של הקמטים טומנת בחובה סכנה של קבלת מראה פנים מתוח ובלתי טבעי.

למי מתאים פיסול הפנים?

פיסול הפנים מתאים לכל אשה או גבר אשר השנים נתנו בהם אותותיהם, הם חשים כי פניהם התבגרו ואיבדו את חיוניותם והם מעוניינים להצעיר ולרענן את המראה בדרך שמרנית וללא ניתוח.

מהו פיסול יחידה אסתטית?

כאשר קיימת יחידה אסתטית אחת שבאופן משמעותי “בעייתית” יותר משאר אזורי הפנים, ניתן להתמקד בטיפול בה. יש לציין שגם בפיסול יחידה אסטטית נעשה מקסימום מאמץ לשילוב טבעי והרמוני של האזור המטופל בפנים.

כיצד מתבצע התהליך?

פיסול הפנים הוא תהליך הדרגתי, רב שלבי, במהלכו מתקבלת הצערת מראה הפנים. תחילתו באבחון אישי מדוייק  ובהתאמת התהליכים והחומרים הדרושים ליחידות האסטטיות השונות בפנים. במהלך הטיפול יוחדרו לפנים באופן הדרגתי שומן עצמי ותאי גזע, חומרי מילוי במרקמים וסמיכויות שונות, חומרים להחלקת הקמטים ויבוצעו קילופי עור עדינים. התהליך כולו מתבצע במרפאה ואינו דורש תקופת החלמה. משך התהליך מותאם אישית לכל מטופל. מספר המפגשים הינו בין 3-6 .

באילו חומרים משתמשים בפיסול הפנים?

בפיסול הפנים משתמשים בשילובים שונים של חומרים, ביניהם: שומן עצמי ותאי גזע, חומצות היאלורוניות בסמיכויות שונות, חומרים על בסיס נגזרות של סידן, בוטוקס, ופילינגים שונים. כל החומרים בטוחים לשימוש ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

כמה זמן נשמרות תוצאות פיסול הפנים?

תוצאת פיסול הפנים נשמרת למשך שנים רבות. איזור שטופל בעבר תמיד יראה טוב יותר מאזור שלא טופל עקב האפקט הביולוגי המופעל על הרקמה ורשת הקולגן הרקמתית. אולם, תהליך ההזדקנות ואין ביכולתנו לעצרו, לכן, לצורך שימור התוצאה, מומלץ לבצע פעולת שימור ״תחזוקה״, אחת לשנה. יש להדגיש כי לאחר שנה מתום התהליך התוצאה תשאר במיטבה.

מהי ה״תחזוקה״ של פיסול הפנים?

כדי לשמר את המראה שהושג בתהליך פיסול הפנים, מומלץ לבצע פעולת שימור ותחזוקה לאחר כשנה מסיום התהליך. חשוב להדגיש כי אין מדובר בחזרה על התהליך כולו, אלא על פעולת תחזוקה קלה, המתבצעת במפגש אחד או שניים, על-פי הצורך.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:
מה כוללת שיטת פיסול פנים?
מנתח פלסטי
למגוון ניתוחים פלסטיים של המרכז

מהו פיסול הפנים?

פיסול הפנים הינו מתיחת פנים ללא ניתוח. זהו טיפול אשר במהלכו מוחזר המראה הצעיר והרענן לפנים.
הטיפול מיועד לגברים ונשים בכל הגילאים. ד”ר קליין ערך במשך שנים תצפיות, מעקב ומחקר בנושא השינויים האסתטיים המתרחשים בפנים לאורך השנים או במילים אחרות, פענוח סוד המראה הצעיר.
לימוד זה הוביל לתפישה מהפכנית לגבי שאלת מהות “המראה הצעיר” על מרכיביו השונים. הבנות חדשות אלה הנחו את ד”ר קליין לפיתוח התייחסות חדשנית, רב מישורית לגבי הטיפול הנדרש לצורך הצערת מראה הפנים ולפיתוח טכניקה ראשונית ומהפכנית הנקראת “פיסול הפנים”.

image

עשרת העקרונות של פיסול פנים

התאמה אישית

תהליך הזדקנות הפנים הינו אישי ומשתנה מאדם לאדם. לדוגמא, ישנם אנשים בהם ראשית ההתבגרות מתבטאת בצניחת גבות, אצל אחרים הלחיים מאבדות מנפחן וצונחות ומקרים של טשטוש קו הלסת וריפיון הצוואר. לכן, טיפול פיסול הפנים מותאם לכל אדם על פי מבנה פניו. לצורך קבלת תוצאה מדויקת וטבעית, טרם התחלת הטיפול, יש לבצע תהליך אבחון מדויק לצורך התאמה אישית של טיפול פיסול הפנים.
תהליך האבחון וההתאמה האישית מתבצע בשלבים:

 • סדרת צילומים דיגיטליים ממוחשבים, סטטיים ודינמיים של הפנים בזוויות מרובות.
 • מומלץ מאוד להביא מספר תמונות תקריב של הפנים מהעבר מלפני עשור או שניים.
 • לאחר איסוף וניתוח כל הנתונים הללו מותאם ע“י ד“ר קליין הטיפול הייחודי-אישי.

image

טשטוש הקמטים תוך שמירה על מראה טבעי

משחר היסטורית האנושות, זוהתה הופעת הקמטים בפנים עם המראה המבוגר ולכן בעבר, התפיסה האסתטית גרסה כי העלמה מוחלטת של הקמטים הינה סוד הנעורים. תפיסה זו נבעה מהבנה חלקית של תהליך ההזדקנות, לפיה תופעת ההזדקנות מתבטאת ברפיון העור והופעת קמטים. כתולדה של תפיסה זו, התפתחו ניתוחי מתיחת הפנים, אשר הובילו פעמים רבות למראה מנותח, מתוח ובלתי טבעי.
לאור הניסיון שהצטבר במשך השנים, הלכה והתבססה ההבנה שהקמטים בלבד אינם אחראיים למראה המבוגר, והעדר מוחלט של קמטים, אינו מקנה מראה צעיר ורענן. אכן, טשטוש הקמטים והקמטוטים חיוני, בין היתר למראה צעיר ויש לטפל בקמטים, למתנם, להחלישם ולעדן את קיומם. אולם, יש להימנע מהעלמתם המוחלטת, שכן, מראה פנים צעיר הוא מראה חיוני, טבעי ובעל הבעות. קמטים דינמיים מופיעים כבר בגילאים הצעירים, החל משנות העשרים המוקדמות וקיומם אינו גורם למראה מבוגר. לעומת זאת, העלמתם המוחלטת מקנה לפנים מראה מלאכותי וחסר חיוניות, תוך אבדן מאפייני תווי הפנים האישיים
והיווצרות פני מסיכה.

image

החזרת נפחים שאבדו למקומם הטבעי
התבגרות הפנים מאופיינת בתהליך רקמתי פנימי הגורם להתדלדלות וספיגה של כל שכבות העור, רשת ה קולגן לכיסי השומן בפנים. תהליך זה גורם לאבדן נפחים בפנים ואחראי, בין היתר, ליצירת שקעים באזור הרקות וצידי המצח, שקעים מתחת לעיניים, אובדן קימור הלחיים, היווצרות שקעים בלחיים התחתונות ועוד. כך הולך ונעלם המראה הילדותי ובמקומו מתקבל מראה מדולדל, שקוע וחלול, המאפיין את המראה המבוגר. אובדן נפחים בפנים תורם במידה רבה למראה מבוגר ועייף המשווה לפנים מראה מבוגר, גם כאשר העור ללא קמטים. במילים אחרות, אדם שאיבד נפח משמעותי בפניו, יראה מבוגר יותר בהשוואה לאדם שנפח פניו תקין גם עם פניו מכילות קמטי הבעה דינמיים. תהליך החזרת הנפחים מתבצע ע“י החדרת שילוב של חומרי מילוי בעלי תכונות וסגולות שונות המותאמות לאופי השכבות השונות של העור. חומרי המילוי מותאמים לכל אזור בפנים על פי אפיוניו וצרכיו, וכן לאופי הייחודי של עור המטופל.

image

הדגשת “מסגרת הפנים”
כחלק מהשינויים המתרחשים בפנינו עם השנים, קיימת נדידת נפחי רקמה כלפי מטה עקב פעולת כוח הכבידה הפועל באופן מתמשך על רקמה מדולדלת. התוצאה המתקבלת – “נפילת הפנים“ או ביתר דיוק, טשטוש מסגרת הפנים. “מסגרת הפנים“, מוגדרת על ידי שלושה אלמנטים עיקריים: גובה תקין של הגבות, הגדרת הלחיים וקו לסת אחיד. טשטוש זה של מסגרת הפנים מקנה לפנינו מראה מבוגר ועייף, גם כאשר אין בפנים קמטים כלל. לכן, הדגשת מסגרת הפנים והגדרתה המחודשת, בהתאם לנקודות הציון העיקריות, חיונית לקבלת מראה צעיר. לא ניתן לקבל מראה פנים צעיר ללא הגדרת מסגרת הפנים. מהו הגובה התקין של גבות? אצל נשים כחצי ס“מ עד ס“מ מעל השלד הגרמי של ארובת העין. אצל גברים על פני השלד הגרמי של ארובת העין. חשוב לדייק בגובה זה, לא להרים מעל הנדרש, שכן גבות גבוהות מדי מקנות לפנים מראה משתומם, בלתי טבעי. כמו כן, חשוב לא לשנות את מבנה הגבות שכן מבנה הגבות אישי ושונה מאדם לאדם. שינוי מבנה הגבות משנה את הבעת הפנים וגורם מראה מלאכותי.
מהי הגדרת הלחיים? מבנה הלחיים שונה אצל גברים ונשים. אצל נשים מבנה הלחי בעל קווים עגולים יותר ורכים, ואילו אצל גברים הקווים חדים יותר. הגדרת הלחיים מתבצעת על ידי הרמת הלחי שצנחה למיקומה האנטומי. הגדרת גבולותיה ביחס לרקמות הסובבות תוך התמזגות מלאה, לצורך שמירת ההרמוניה של הלחי עמן. הרמת הלחי נצמדת למבנה האנטומי של המטופל ולא “מומצא“ מראה חדש, דבר החיוני למראה טבעי. מהו קו לסת אחיד? קו לסת מהווה את הגבול בין הפנים לצוואר – גבול חד וברור משווה מראה צעיר. יחידה אסטטית זו, שונה במבנה בין גברים לנשים. מבנה פנים נשי מאופיין במבנה קו לסת משולש אובלי
ומבנה גברי מאופיין במבנה קלאסי, מרובע יותר ועצם הלסת מודגשת יותר.

image

טיפול משולב במרקם העור
עם השנים כתוצאה מחשיפת יתר לשמש ושינויים הורמונאליים כדוגמת הריונות והנקות, נפגעת אחידות העור ומופיעים על פני העור כתמים ופגמנטציות. כמו כן, צלקות אקנה ישנות מעמיקות והופכות לקמטוטים, נקבוביות פתוחות שגדלות ומעמיקות. מראה רענן וזוהר בא לידי ביטוי בעור פנים בעל גוון אחיד, אלסטי וחלק.
לכן, טיפול במרקם העור הכרחי למראה צעיר. במילים אחרות: לא ניתן לקבל מראה צעיר, תוך התעלמות והזנחת הטיפול במרקם העור. הטיפול במרקם העור מתבצע על ידי סדרת טיפולי קילוף מבוקר של הדרמיס בהתאם למצב העור ביחידות האסטטיות השונות. הקילוף מתבצע על ידי שילובי פילינגים כימיים בתוספת פילינגים על בסיס חומצות פירות ובמידת הצורך שילוב בטיפול לייזר או שיוף מדויק באמצעות פילינג יהלום. טיפול זה מעודד יצירת עור צעיר, אחיד ובעל ברק.

image

טיפול היחידות האסתטיות השונות בפנים
הפנים בנויות מתת יחידות קטנות הנקראות יחידות אסתטיות – .Aesthetic Units בגיל הצעיר היחידות האסתטיות שזורות זו בזו באופן טבעי והרמוני. ליחידות האסתטיות השונות קיים קצב התבגרות שונה. כתוצאה מכך, לאורך השנים, מבנה היחידות האסטטיות השונות משתנה. חלקן עוברות תהליך ספיגה, התרוקנות ודלדול, חלקן “נודדות“ כלפי מטה ומאבדות את מיקומן האנטומי התקין וישנן יחידות אסטטיות העוברות תהליך כיווץ וקימוט בנוסף תהליכים אלו גורמים להיפרדות היחידות האסטתיות זו מזו והגבולות ביניהן הופכים מודגשים יותר. דוגמא לתהליך זה היא צניחת היחידה האסטטית של הלחיים. עם צניחתה כלפי מטה, היא גורמת ליצירת והעמקת השקעים מתחת לעיניים. צניחת הלחי כלפי מטה, גורמת ליצירת והעמקת הכפל בין האף לפה, הכפל המכונה הנאזולביאלי. כלומר השינוי שחל ביחידה האסטטית של הלחיים, משפיע על היחידות האסטטיות הסובבות על היחידה האסטטית של העפעף התחתון, ועל היחידה האסטטית הנאזולביאלית וזויות הפה.

image

במצבים קשים, משפיעה אף על היחידה האסטטית של קו הלסת. תהליכים אלו, של השינויים ביחידות האסטטיות השונות, הינם בעלי תבנית אישית, המשתנה מאדם לאדם, והם האחראיים להתפתחות המראה המבוגר עם השנים. על מנת לשמור על מראה טבעי, יש להקפיד ולשמור על הרמוניה בין היחידות האסתטיות השונות בפנים ולשחזר את המבנה הראשוני של כל יחידה אסטטית לפני תחילת תהליך ההזדקנות. היות והיחידות האסטטיות שזורות זו בזו, טיפול ביחידה אחת בלבד והזנחת שאר היחידות יגרום להפרת ההרמוניה בפנים ולמראה בלתי טבעי. בראשית הטיפול, מתבצע תהליך אבחון שמטרתו לזהות את תהליכי ההתבגרות
האישיים ודרגתם ביחידות האסתטיות השונות בפנים. היחידות האסתטיות:

 • המצח
 • היחידה “הפריאורביטלית“ סביב העיניים
 • לחיים עליונות ותחתונות
 • היחידה “הנאזולביאלית“
 • קמטי המריונט והסנטר
 • אזור השפתיים
 • קו הלסת
 • הצוואר

image

שימוש ושילוב מגוון חומרי מילוי וטכנולוגיות על-פי
“טכניקת השכבות“
“טכניקת השכבות“ הינה טכניקה במהלכה מטופלת כל שכבה משכבות העור באזורי הפנים השונים. טכניקה זו מבוססת על הבנת תהליך התבגרות הפנים, במהלכו מתרחשת ספיגה והדקיקות של כל שכבות העור: האפידרמיס, הדרמיס, השומן התת עורי, כיסי השומן ומתרחשת התרופפות השכבה השרירית. טיפול נכון וטבעי מחייב טיפול מותאם בכל שכבה ושכבה. לפיכך, השימוש בחומרים שונים בעלי תכונות וסגולות שונות מאפשר התאמתם לאזורי הפנים השונים ולשכבת העור המטופלת. לדוגמא: היחידה
האסטטית “הלחיים“- בעומק, לשכבה התת עורית מוחדרים חומרי מילוי סמיכים, המאפשרים את הרמת הלחי והגדרתה המחודשת. בניית שכבה זו משמשת מעין יסודות ועמודי טווח. להשבת הנפח שאבד מכיסי השומן בלחיים, נעשה שימוש בשומן עצמי ותאי גזע. לשכבות השטחיות יותר של הדרמיס מוחדרים חומרי מילוי עדינים ורכים יותר, כדוגמת חומצות היאלורוניות אלסטיות ורכות. הטיפול בשכבת הדרמיס השטחית הינו משולב וכולל: החלקת קמטוטים עדינים באמצעות חומרי מילוי עדינים במיוחד, החלשת סיבי שריר המתכווצים ביתר ע“י טיפול מבוקר בבוטוקס, והשלמת הטיפול באמצעות סדרת קילופי עור מבוקרים של שכבות הדרמיס השטחיות והאפידרמיס, לעידוד התחדשות ורעננות העור.

image

במהלך תהליך פיסול הפנים נעשה שימוש במגוון חומרי מילוי כגון: נגזרות שונות של חומצות היאלורוניות בעלות סמיכויות שונות, נגזרות של קולגן, חומרים על בסיס תרכובות של סידן. כמו כן, נעשה שימוש בשומן עצמי ותאי גזע. שומן עצמי מופק משומן הקיים בגופינו. השומן נלקח מאזור אחר בגוף בו קיים מעט עודף, לדוגמא: בטן תחתונה, מותניים או ירכיים. השומן עובר תהליך סינון וריכוז ומוחזר לפנים בצורה מדויקת באזורים הזקוקים לנפח. בנוסף, נעשה שימוש בבוטוקס לטיפול בקמטי הבעה בעלי מרכיב דינמי. על מנת לטפל במרקם העור, מבוצעים טיפולי קילוף מבוקרים של הדרמיס, באמצעות פילינג כימי משולב עם פילינג חומצות פירות. לעיתים נעשה שימוש גם בפילינג באמצעות לייזר או בשיוף מדויק ע“י פילינג יהלום. עוצמת ועומק הקילוף הינם בהתאמה אישית למרקם עור המטופל, ואף אצל אותו אדם משתנה מיחידה אסטטית אחת לשנייה. תהליך הקילוף הינו דו שלבי או תלת שלבי על פי הצורך.

image

תהליך הדרגתי – בניית התוצאה בשלבים
פיסול הפנים הינו תהליך הנבנה בשלבים ומתבצע באופן הדרגתי במספר מפגשים– בממוצע בין 3-6 מפגשים. מספר המפגשים נקבע על פי סוג הפיסול והיחידה האסטטית המטופלת. פרק הזמן בין טיפול לטיפול הינו בין שבועיים לשישה שבועות. המרווחים בין המפגשים מאפשרים התמזגות מושלמת של חומרי המילוי עם שכבות העור ודיוק מריבי בביצוע הטיפול. הדרגתיות הטיפול חשובה ביותר לצורך קבלת תוצאה מדויקת וטבעית.

image

יצירת אפקט ביולוגי ארוך טווח ברקמה
תהליך פיסול הפנים מיצר אפקט ביולוגי ארוך טווח ברקמה. אזור שטופל בטכניקת פיסול הפנים, גם אם טיפול חד פעמי, תמיד יראה טוב יותר מאזור בו לא בוצע טיפול כלל. לצורך המחשה, ניתן לדמיין כי אילו היינו מטפלים בחצי פנים בלבד, כעבור מספר שנים, לאחר פירוק החומר, האזור שטופל בעבר יראה טוב יותר. הסיבה לכך נעוצה באפקט הביולוגי המתרחש ברקמה באזורים המטופלים. החומרים המוחדרים יוצרים גירוי ברקמות סביב אזורי ההזרקה. חומרי המילוי גורמים לשפעול הרקמות על תאים שונים, ביניהם הפיברובלסטים (התאים המייצרים ומפרישים קולגן). כתוצאה מכך, קיימת עליה ביצור הקולגן הרקמתי באזור המוזרק. האפקט הביולוגי המתרחש ברמה התאית, מהווה גורם רב-השפעה על תהליך הצערת ורענון עור הפנים. אפקט זה מאריך ימים גם לאחר פירוק וספיגת החומרים שהוחדרו נשמר שנים רבות.

image

טיפול תחזוקה לשימור התוצאה
בכדי לשמר את התוצאה שהתקבלה בתום תהליך פיסול הפנים, מומלץ לבצע טיפול תחזוקה אחת לשנה. טיפול התחזוקה, מתבצע באופן מניעתי, לפני שקיימת נסיגה של התוצאה האסטטית כדי לשמר את האפקט המרבי בשיאו. החומרים בהם נעשה שימוש בתהליך הפיסול, הינם חומרים ארוכי טווח, עמידים ברקמות למספר שנים וחלקם אף קבוע. אולם, היות ותהליך ההזדקנות ממשיך, לצורך שימור התוצאה האסטטית המיטבית, עם תום תהליך פיסול הפנים, מומלץ לבצע טיפולי תחזוקה. שמירת הקיים והרענון מתבצעים באופן מניעתי בטרם התרחשה ספיגת החומרים, כך שאין צורך להתחיל את כל תהליך הפיסול מבראשית, אלא מספיק יהיה לעשות רענון קל ביחידות האסתטיות השונות על-פי הצורך.

image

טיפול תחזוקה מבוצע על-פי רוב במפגש אחד או שניים לפי הצורך. הקפדה על טיפולי תחזוקה שוטפים מאפשרת הארכת התוצאה שהושגה לאורך שנים.

“השילוב המנצח” –

ניתוח פנים ממוקד + פיסול פנים

תהליך הטיפול של “השילוב המנצח”
לעיתים קיימים בפנים עודפי עור ושומן בכמות גדולה המחייבים הסרת העודפים בטכניקה כירורגית. במצבים אלו מבוצע תהליך המכונה “השילוב המנצח” – הינו שילוב של הסרת עודפי עור בניתוח ממוקד, יחד עם פיסול פנים המשיב לפנים את הנפחים שאבדו, מחליק קמטים ומטפל במרקם העור. השילוב המנצח מורכב משתי פעולות המשלימות זו את זו. השילוב בין ניתוח ממוקד להסרת העודף ופיסול הפנים להשבת החסר, מאפשר קבלת תוצאה אסטטית מיטבית. “השילוב המנצח” מאפשר שחזור מדויק של המראה האישי הצעיר תוך הקפדה על מראה טבעי ובלתי מנותח.

image

הסרת העודפים מתבצעת בצורה ממוקדת לאזור הבעייתי בפנים בלבד. לדוגמא: כאשר הבעיה היא עודפי עור באזור הצוואר, הטיפול מתמקד בצוואר בלבד, ללא חתכים כלל באזור הפנים. כל הניתוחים מבוצעים בשיטת “הכירורגיה המיני פולשנית” ” minimal invasive surgery ” המאפשר ניתוח מדויק יותר, החלמה מהירה והחשוב מכל תוצאה טבעית השומרת על תווי הפנים וההבעות של המטופל. כך מתקבל מראה טבעי הנשמר לאורך ימים ושנים.

image

האם ניתן לשלב פיסול פנים לאחר/לפני מתיחת פנים?

מהו פיסול הפנים?

פיסול הפנים היא שיטה חדשנית וייחודית למתיחת פנים ללא ניתוח במהלכו מתבצע טיפול רב מימדי להצערת המראה והחזרת הזוהר לפנים. פיסול הפנים פותחה ע”י ד”ר קליין.

מה ההבדל בין פיסול הפנים לניתוח פנים?

פיסול הפנים מספק טיפול שמרני להצערת מראה הפנים. הטיפול מתבצע בהתאמה אישית לפיזיולוגיית ההזדקנות האישית של המטופל. הטיפול מתבצע במספר מימדים: הגדרה מחודשת של מסגרת הפנים, החזרת נפחים שאבדו למיקומם האנטומי, החלקת קמטים וקמטוטים וטיפול במרקם העור. טיפול זה אינו מסיר עודפי עור. ניתוח הפנים מיועד לנשים/גברים הסובלים מעודפי עור ושומן ניכרים בפנים ובצוואר. בניתוח מסירים את עודפי העור ושואבים את השומן העודף. “השילוב המנצח” – לעיתים, לצורך השגת
תוצאה מירבית, יש להתאים לכל מטופל/ת את הטיפול המתאים עבורו, שכן שתי השיטות מיועדות לטיפול בבעיות שונות.

האם ניתן לשלב פיסול פנים לאחר/לפני מתיחת פנים?

פיסול פנים ותחזוקה שוטפת של הפנים דוחה פעמים רבות את הצורך בניתוח מתיחת פנים. לעיתים לצורך קבלת תוצאה מיטבית יש לשלב את פיסול הפנים עם ניתוח פנים להסרת עודפי עור או שאיבת שומן מהצוואר. פיסול הפנים וניתוח הפנים מהווים פעולות המשלימות זו את זו, כך שיחד מתקבל ״השילוב המנצח״ המאפשר את קבלת התוצאה הטובה, המדויקת והטבעית ביותר.

מהו ״השילוב המנצח״?

השילוב המנצח זהו טיפול משולב של ניתוח פנים ופיסול הפנים. שילוב זה מאפשר קבלת תוצאה מדויקת וטבעית תוך שמירה על תווי הפנים והמימיקה האישית. השילוב מאפשר ניתוח פחות פולשני ויותר מדויק ועם תקופת החלמה קצרה יותר. פעולת הפיסול תומכת בניתוח ומשלימה אותו ומשמרת את התוצאה לאורך זמן.

האם פיסול פנים מטפל בנפילת צוואר?

פיסול פנים משפר את מראה הצוואר שמתקבל על ידי הדגשת קו הלסת, טשטוש הנפילה שבשני צידי הלחי התחתונה, ושיפור מרקם הצוואר. אולם אם קיימים עודפי עור ניכרים בצוואר או עודפי שומן ניכרים, יש להסירם באמצעות ניתוח ה״מיני״ צוואר.

באילו יחידות אסתטיות מדובר?

פיסול הפנים מתייחס לטיפול ושמירה על תווי הפנים לקבלת מראה טבעי. הפנים מחולקות ליחידות ותת יחידות אסתטיות (ראה שרטוט 11). העיקריות שבהן: אזור המצח; האזור סביב העיניים; אזור הלחיים; שפה עליונה; שפה תחתונה; קו הלסת והסנטר. טיפול באזור אחד בלבד תוך התעלמות משאר אזורי הפנים, עלול להוביל לשינוי הפרופורציות הטבעיות בפנים ועקב כך למראה מלאכותי.

למה פיסול פנים ולא טיפול בקמטים?

בפיסול הפנים קיימת התייחסות גלובלית למראה הפנים השלם, תוך שימת דגש על טיפול הרמוני ביחידות האסתטיות השונות על מנת לשמר את המראה האישי הטבעי. לפיכך, לכל אזור מותאמים שילובי החומרים היחודיים המתאימים לו ומאפשרים השתלבותו הטבעית בפנים. גישתו של ד״ר קליין, בעקבות מחקרו, מדגישה שהקמטים אינם הגורם העיקרי למראה המבוגר ולכן טיפול בקמט בודד, לא משיג את המטרה לשמה מבוצע התהליך. מראה מבוגר נגרם בעיקרו מטשטוש מסגרת הפנים, איבוד נפחים ושינוי במרקם העור.
טיפול בקמטים בלבד  תוך התעלמות מהדגשת מסגרת הפנים והשבת הנפחים לא תביא למטרה הרצויה של מראה פנים צעיר ורענן ויחד עם זאת טבעי. העלמה מוחלטת של הקמטים טומנת בחובה סכנה של קבלת מראה פנים מתוח ובלתי טבעי.

למי מתאים פיסול הפנים?

פיסול הפנים מתאים לכל אשה או גבר אשר השנים נתנו בהם אותותיהם, הם חשים כי פניהם התבגרו ואיבדו את חיוניותם והם מעוניינים להצעיר ולרענן את המראה בדרך שמרנית וללא ניתוח.

מהו פיסול יחידה אסתטית?

כאשר קיימת יחידה אסתטית אחת שבאופן משמעותי “בעייתית” יותר משאר אזורי הפנים, ניתן להתמקד בטיפול בה. יש לציין שגם בפיסול יחידה אסטטית נעשה מקסימום מאמץ לשילוב טבעי והרמוני של האזור המטופל בפנים.

כיצד מתבצע התהליך?

פיסול הפנים הוא תהליך הדרגתי, רב שלבי, במהלכו מתקבלת הצערת מראה הפנים. תחילתו באבחון אישי מדוייק  ובהתאמת התהליכים והחומרים הדרושים ליחידות האסטטיות השונות בפנים. במהלך הטיפול יוחדרו לפנים באופן הדרגתי שומן עצמי ותאי גזע, חומרי מילוי במרקמים וסמיכויות שונות, חומרים להחלקת הקמטים ויבוצעו קילופי עור עדינים. התהליך כולו מתבצע במרפאה ואינו דורש תקופת החלמה. משך התהליך מותאם אישית לכל מטופל. מספר המפגשים הינו בין 3-6 .

באילו חומרים משתמשים בפיסול הפנים?

בפיסול הפנים משתמשים בשילובים שונים של חומרים, ביניהם: שומן עצמי ותאי גזע, חומצות היאלורוניות בסמיכויות שונות, חומרים על בסיס נגזרות של סידן, בוטוקס, ופילינגים שונים. כל החומרים בטוחים לשימוש ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

כמה זמן נשמרות תוצאות פיסול הפנים?

תוצאת פיסול הפנים נשמרת למשך שנים רבות. איזור שטופל בעבר תמיד יראה טוב יותר מאזור שלא טופל עקב האפקט הביולוגי המופעל על הרקמה ורשת הקולגן הרקמתית. אולם, תהליך ההזדקנות ואין ביכולתנו לעצרו, לכן, לצורך שימור התוצאה, מומלץ לבצע פעולת שימור ״תחזוקה״, אחת לשנה. יש להדגיש כי לאחר שנה מתום התהליך התוצאה תשאר במיטבה.

מהי ה״תחזוקה״ של פיסול הפנים?

כדי לשמר את המראה שהושג בתהליך פיסול הפנים, מומלץ לבצע פעולת שימור ותחזוקה לאחר כשנה מסיום התהליך. חשוב להדגיש כי אין מדובר בחזרה על התהליך כולו, אלא על פעולת תחזוקה קלה, המתבצעת במפגש אחד או שניים, על-פי הצורך.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:
מה כוללת שיטת פיסול פנים?
מנתח פלסטי
למגוון ניתוחים פלסטיים של המרכז

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ