הזרקת שומן עצמי באזור הפנים

הזרקת שומן לפנים הופכת פופולארית משנה לשנה. היתרונות שלה בולטים ונראים לעין גם לפני וגם אחרי הטיפול. כיום, כשמכשור מתקדם מאבזר את המרכזים הרפואיים והטכנולוגיה קיימת יחד עם מומחים בעלי ניסיון – אין סיבה לא לשנות משהו שמפריע לך. הנה כל מה שתצטרכו לדעת על הזרקת שומן לפנים.

כשחושבים על זה לעומק, ההזרקה כמובן איננה הליך טבעי – אך בשורש הדבר מדובר על פתרון שהגאונות שלו טמונה בפשטות שבו. מכיוון שכאשר שואבים שומן מהגוף שלך, ממקום שהשומן לא רצוי בו. ולאחר מכן מזריקים אותו במקום בו הוא בהחלט רצוי, הרווח הוא כפול והחומר המוזרק, הוא למעשה חלק מגופך הטבעי.

כאשר אנו מתבגרים, עור הפנים באופן טבעי מתבגר ביחד איתנו. זה מתאפיין בהידלדלות של העור, נקודות שקועות בפנים וקמטים בחלקים שונים שמשפיעים כולם ביחד, על מראה שיכול להיראות מותש ועייף. הזרקת שומן באופן טיפתי למקומות הנכונים בפנים. זאת בשביל שצלקות בקושי יראו לאחר מכן. זה היא פתרון שיגרום למתיחת עור הפנים ולמראה צעיר וזוהר.

מה המטרה העיקרית שבהזרקת שומן עצמי?

הזרקת שומן עצמי לפנים נעשית במטרה לתקן שקעים ולפסל את הפנים בצורה לה שואפת המטופלת, ובמידת האפשר ביחס למצב הקיים. מטרה נוספת שמטופלות רבות רוצות להשיג בפעולה זו, היא להחזיר מראה צעיר לעור שהפך מדולדל, בעל קמטים ומראה מבוגר.

על ידי הזרקת שומן עצמי לאזור הפנים ניתן לתקן במידה רבה את פגעי הזמן, להחזיר את הרעננות להבעות הפנים ולהסיר מעט מהשנים שעייפו והתישו את עור הפנים שלכם.

למי טיפול הזרקת שומן לפנים יכול להתאים ולמי לא?

הזרקת שומן עצמי לפנים תתאים למטופלים בריאים, אשר מנהלים אורח חיים תקין ובריא. מועמדים טובים במיוחד לטיפול, יהיו כאלה שנמנעים מעישון וכן מחשיפת יתר לשמש.

הטיפול אינו מתאים למי שסובל מאקנה במצב מתקדם, לאלו הנוטלים תרופות מדללות דם (במידה שאין להם אפשרות להפסיק עם אותה התרופה) וכן למטופלים אשר מצב העור שלהם רפוי ומדולדל בצורה משמעותית. במצב זה, טיפול אסתטי כגון הזרקת שומן עצמי או הזרקות של חומרים אחרים אינם יספקו את המענה ונכון יהיה לפנות לניתוח מתיחת פנים.

מבחינת הגיל, ניתן לומר שבדרך כלל מגיעים לטיפול זה גברים ונשים יחסית צעירים, כלומר כאלו שנמצאים באזור העשור החמישי לחייהם, בין גיל 40 ל-50. הסיבה היא שבאזור טווח הגילים הזה הקמטים והשקעים כבר מתחילים להופיע אך מצד שני, זה עדיין לא מצב בו יש צורך לפנות לפתרונות משמעותיים יותר כמו ניתוח.

אילו פגמים ניתנים לשיפור ותיקון בעזרת הטיפול?

נשים רבות סובלות מתחלואי הזמן והרפואה טרם גילתה את סוג העור שעמיד בפניו. לכן אם גם אתן סובלות מאחד או יותר מהפגמים הבאים אשר נציג, חשוב שתדעו שהזרקת שומן עצמי תוכל להועיל מאוד לכן ולעור הפנים שלכן. אז מה הם אותם פגמים?

 • טיפול וטשטוש צלקות באזור הפנים.
 • הרמה של עצמות הלחיים וקו הלסת.
 • מילוי קמטים שונים כמו קמטי הצחוק שבצידי הפה ועוד.
 • מילוי ועיבוי השפתיים.
 • הדגשה וחיזוק של תווי הפנים במיוחד באזור הלסת.

הזרקת שומן לפנים – הטיפול עצמו

ראשית חשוב לדעת שניתן לבצע את ההליך בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית. זה כמובן תלוי במטופל, ביכולותיו וברצונותיו.

תחילה נשאב השומן מהאזור הרצוי שהוחלט מראש, זה יכול להיות מאזור הבטן התחתונה, מהמותניים, מהירכיים ועוד. השומן עובר סינון, עיבוד והשבחה בעזרת מכשור מתקדם. השומן מוזרק לעור הפנים על ידי קנולה עדינה במיוחד בקוטר שלא עולה על 3.5 מ"מ. זאת על מנת שלא יוותרו צלקות וסימנים לאחר הטיפול. בנוסף חשוב להכיר יתרון נוסף – אותם תאי שומן שמוזרקים לעור הפנים כוללים גם תאי גזע מסוימים שמשפרים את איכות הרקמות ומסייעות להצערת העור, טשטוש פיגמנטציה והעלמת קמטים.

הטכניקה הטובה ביותר, בעזרתה נקלט השומן באופן הטוב ביותר הינה על ידי הזרקה טיפתית. כך בכל פעם יטפטף המטפל את כמות השומן הרצויה לנקודות הרצויות בפנים, עד לתום הטיפול. משך הטיפול נע בין שעה לשעתיים שלאחריהם, משוחרר המטופל הביתה לאחר התאוששות קלה.

הדברים שחשוב לעשות לפני הטיפול

ישנה צורך בהיערכות מסוימת מצד המטופל, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

השלבים המומלצים בהיערכות כוללים:

 • הפסקת נטילת תרופות המדללות את הדם למשך שבועיים.
 • הפסקת נטילת תוספי תשונה שמדללים את הדם למשך שבועיים.
 • הפסקת עישון כשלושה שבועות לפני ואחרי הטיפול.
 • שתייה מרובה של מים כשבועיים לפני ואחרי הטיפול.

מה הם היתרונות של שימוש בשומן עצמי בהזרקת שומן לפנים?

הזרקה של שומן עצמי נוחה גם מבחינת ההבנה הלוגית של הדבר. כנראה שלרובינו יותר מסתדר בראש להכניס חומר טבעי לגופינו שממילא שייך אלינו. אך מעבר להשלכות וליתרונות הרפואיים, ישנם גם יתרונות נוספים לטיפול זה. הנה כמה מהמרכזיים שבהם:

 • מכיוון שרקמת השומן המוזרקת היא טבעית, החשש מתגובה אלרגית פוחת משמעותית.
 • זמן ההחלמה קצר מאוד ואף מרגיש טבעי וקל יותר.
 • תופעות הלוואי, במידה ויופיעו, חולפות כעבור זמן קצר של בין שבוע לשבועיים.
 • החשש שהגוף ידחה את רקמת השומן הוא קטן מאוד.
 • תוצאות הטיפול נשמרות לטווח הרחוק וברוב המקרים אף לתמיד.
 • ניתן לשלב הזרקת שומן עצמי עם טיפולים אחרים ובכך לגרוף רווח כפול. למשל, במסגרת ניתוח שאיבת שומן או כטיפול משלים לניתוח מתיחת פנים.

על צלקות וסכנות בהזרקת שומן לפנים

אחד היתרונות הגדולים שבהזרקת שומן עצמוני, הוא עצם העובדה שהשומן הזה הוא מגוף המטופל עצמו. על ידי כך קליטת השומן הינה במקום מוכר שהגוף מכיר ויודע לקלוט. לכן הסיכויים לתגובה אלרגית או כדומה, הם נמוכים במיוחד.

יתרון נוסף בכך שהשומן הוא עצמוני טמון בכך שאותו שומן עתיד להחזיק מעמד זמן רב יותר. בנוסף גם בצורה טובה יותר ובנראות טבעית יותר מכל חומר אחר. הקנולה העדינה אשר בעזרתה מזריקים, יחד עם הניסיון של המטפל שיודע באילו נקודות מוסתרות אך יעילות לבחור להזריק בפנים. דבר זה תורם לכך שגם נראות הצלקות קטנה עד אפסית.

חשוב לדעת בנוסף שעל מנת להגיע לתוצאות המיטביות, לכל מטופל ידרשו מספר פגישות שונה. מספר הפגישות תלוי כמובן במטופל עצמו, ברצונות ובמצב שלו. אצל רוב המטופלים, מספר הפגישות ינוע בין 2 ל-4 הזרקות.

אל תתפשרו על פחות ממומחה לכירורגיה פלסטית

הזרקת שומן עצמוני לאזור הפנים הוא טיפול אסתטי אשר מוגדר כניתוח זעיר-פולשני. בגלל סיבה זו ובגלל שטיפול זה נעשה באזור עדין ומרכזי כמו הפנים כמו גם בשל סיבות נוספות – חשוב שלא תתפשרו ותפנו למומחה לכירורגיה פלסטית.

ד"ר דב קליין, כחבר באיגוד האירופי של כירורגיה פלסטית, ידע להעניק לכל אחד ואחת את הטיפול הנכון והמדויק ביותר. תוך התחשבות והקשבה לרצון המטופל, מקצועיות וניסיון שאין להן תחליף ויד אמן, אשר תתרום למראה הפנים שלך בצורה הכי נכונה לך.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ