קולגן

הקולגן הינו מילוי ייחודי לעור המחדש את הנפח האבוד, מוסיף ווליום ומחליק את הקמטים כדי לשחזר ולשמר יופי טבעי ולטפח מראה רענן וצעיר יותר. הוא למעשה חלבון המיוצר באופן טבעי לחלוטין בגוף שלנו במהלך החיים ויש לו יתרונות רבים, שימושים שונים ותפקידים מגוונים.

מה זה קולגן?

קולגן מהווה בין 25% ל-35% מסך כל החלבונים בגוף האדם, מה שהופך אותו לחלבון בעל הכמות הגדולה ביותר מבין החלבונים הטבעיים בגופינו. מרביתו נמצא בעור הפנים שלנו והוא מיוצר לאורך חיינו ובעיקר עד גיל 30. כאשר החל מאזור טווח הגילים הזה, חלה האטה משמעותית בקצב הייצור שלו בגוף.

המבנה הייחודי של הקולגן מאפשר לו לייצר מעין רשת בעלת מרקם סיבי ובשילוב עם סיבים אלסטיים נוספים בגוף. הקולגן מייצר את התמיכה בעור שלנו ועוזר לשמור על הגמישות שלו, על החוזק שלו, על רקמות חיבור בריאות ועל נראות טובה של העור.

אילו שימושים עושים בו כיום?

בשל יתרונותיו הרבים והתרומה הגדולה והחשובה שלו לעור שלנו, הפך הקולגן למרכיב בו נעשה שימוש במספר תחומים שונים. חברות רבות גילו בשנים האחרונות את היעילות שבשילוב שלו במוצרים שונים והמדפים בחנויות השונות, מלאות בחלבון המדובר.

בין התחומים והמוצרים השונים בהם נעשה שימוש בקולגן, ניתן למשל למצוא תכשירי קוסמטיקה לעור הפנים, אבקות חלבון לספורטאים, תוספי תזונה ועוד. גם הצורה בה נעשה שימוש בחלבון היא מגוונת ונעה בין קרמים, טבליות, אבקות ועוד.

שימושו בעולם הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים

שימוש נרחב בקולגן נעשה גם בתחום הטיפולים האסתטיים והניתוחים הפלסטיים, החשיבות הרבה של אותו חלבון לעור הפנים שלנו הצעידה אותו כל הדרך לקדמת הבמה. למשל כחומר מילוי נוסף בדומה לחומצה היאלורונית, כמענה לקמטים או כטיפול משלים להזרקות בוטוקס.

אחת הסיבות לכך ששימוש בקולגן הוא כל כך יעיל כטיפול משלים להזרקות בוטוקס, טמונה בכך שהבוטוקס מאפשר טיפול בקמטים דינמיים בחלקו העליון של הפנים, בעוד הוא מספק מענה לקמטים בעל אופי סטטי יותר באזור זה ובכך הם משלימים אחד את השני בדרך לטיפול מלא ואיכותי.

מה הם התפקידים אותם ממלא קולגן בגופנו?

אותו חלבון המהווה כ-6% ממשקל גוף האדם, משמש לתפקידים רבים וחשובים. הנה כמה מהבולטים שבהם:

שמירה על החוזק והגמישות של העור – המבנה המיוחד שלו מאפשר לו לייצר רשת סיבית תומכת בגופינו. אותה רשת סיבית היא למעשה חלק מהתשתית הדרמלית שעוזרת לעור שלנו לשמור על החוזק שלו ועל הגמישות שלו.

נראות העור שלנו – לקולגן יש חלק גדול ומרכזי בנראות העור שלנו, בעיקר באזור הפנים. כשיש בגופינו כמות גבוהה של החלבון וכאשר הוא מיוצר בקביעות ובקצב גבוה, זה ישפיע ישירות על מראה העור שלנו ועל היותו מתוח, מוצק ורענן.

סיוע בחיזוק העצמות ועוד – הקולגן יעיל מאוד גם בתפקידים אחרים כמו סיוע בחיזוק העצמות, מניעה של כאבי מפרקים, מניעת פציעות, התאוששת מהירה מפעילות ספורטיבית, סיוע בתהליכי עיכול וחילוף חומרים ועוד.

הדרך לעור פנים בריא ורענן עוברת אצל ד”ר קליין

לא משנה באיזו דרך בחרתם להשתמש בקולגן ובמידה שזה לשיפור מראה עור הפנים, ד”ר דב קליין הוא אחד המומחים הבכירים שיכול לעזור לכן ולכם בנושא.

כאחד שמגיע מרקע אומנותי, הדרך של ד”ר קליין לגרום לפנים שלכן להיראות נפלא, מלבד היותה מקצועית ומדויקת, היא במידה מסוימת אמנות שעושה שימוש בקולגן ובחומרים אחרים בכדי לצייר לכם מציאות חדשה, בריאה וכזו שנראית טוב יותר.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ