קולגן

מהו הקולגן?

הקולגן הינו מילוי ייחודי לעור המחדש את הנפח האבוד, מוסיף ווליום ומחליק את הקמטים כדי לשחזר ולשמר יופי טבעי ולטפח מראה רענן וצעיר יותר.

החומר גורם למינימום נפיחות ושטפי דם וניתן לראות תוצאות ושיפור בקמטים לאחר ההזרקה. הקולגן פועל באמצעות הזרקה אל מתחת לפני העור, באופן שיחליף את הקולגן הטבעי שאבד ויעניק תמיכה לעור ולרשת הקולגן שעדיין מצויה בו. הוא משחזר את צורת העור המקורית ומחליק קמטים וחריצים בעור.

מה הקשר בין קולגן לרפואה אסתטית?

המראה החיצוני שלנו מושפע במידה ניכרת ממראה העור, ומי שמשפיע במידה ניכרת על מראה העור הוא הקולגן (Collagen).

זהו החלבון הנפוץ ביותר בגוף האדם, בין רבע לשליש מכלל החלבונים שיש בגוף שלנו וכ-6% ממשקל הגוף באופן כללי. למעשה הקולגן הוא קבוצת חלבונים, שנחלקים ל-4 סוגים, וברוב המקרים פעולתו משולבת עם פעולת חלבון חשוב אחר, אלסטין, כשהקולגן מעניק חוזק ואילו האלסטין אחראי לגמישות– וביחד הם יוצרים עור מתוח, ממוצק ומרשים למראה.
למרבה הצער ככל שאנחנו מזדקנים כך פחות ייצור הקולגן בגוף. למרבה השמחה ישנם פתרונות רבים המאפשרים פיצוי על אובדן יכולתו של הגוף לייצר את החלבון החשוב, כשחלק מהטיפולים האסתטיים מבוססים על הזרקת קולגן וחלק אחר מדרבן את הגוף, במגוון דרכים, להגביר את ייצור הקולגן מחדש.

הזרקת קולגן לעור הפנים

בפרט משמש הקולגן לטשטוש קמטים ולהצערת עור הפנים.

מדובר למעשה בטיפול משלים לבוטוקסהבוטוקס מצליח לטשטש קמטי הבעה בשליש העליון של הפנים, וזאת בזכות הזרקתו אל צידי העיניים, בין הגבות והמצח – אזורים שבהם הוא מנטרל פעילות שרירים מסוימים (בעדינות ובדייקנות, כמובן, שהרי טיפולי הבוטוקס של ימינו כבר אינם מייצרים את המראה הקפוא והמאולץ שאפיין אותם פעם, וזאת לאחר שהטכניקות השתכללו והרופאים צברו ניסיון יקר ערך). יחד עם זאת, הבוטוקס אינו מסוגל לטשטש קמטים שאינם תוצר של פעילות שרירית אלא תוצאה של שינויים מבניים בעור, ובאופן טבעי בגיל מבוגר ישנם גם קמטים כאלה– על מנת להעלים אותם מזריקים קולגן לאזורים המקומטים והוא ממלא את החריצים והקמטים ומחזיר לעור הפנים את המראה הצעיר והקורן שאפיין אותם בעבר.

טיפולי לייזר לייצור מוגבר של קולגן

דרך נוספת להבטיח רמת קולגן גבוהה באזור מסוים היא לדרבן את הגוף לייצר עוד מהחלבון החיוני הזה.

אחד הטיפולים האסתטיים האפשריים הוא הצערת פנים בלייזר. אנרגיית הלייזר משוגרת אל האזורים להם רוצים להקנות מראה מחודש, מחממת אותם ובעצם מבצעת פילינג (שעשוי להיות קל או מעט עמוק יותר, בהתאם למצב עור הפנים ההתחלתי). הפילינג, כלומר קילוף הרקמות הרפויות והעייפות, מעודד את הגוף לייצר קולגן על מנת לבנות רקמות חדשות – ואלה נהנות ממראה מושך יותר. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי מדובר בתהליך שכרוכה בו מידה מסוימת של כאב וכן הוא מחייב פרק זמן מסוים של החלמה (שמשתנה כמובן ממטופל למטופל).

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ