בוטוקס

בתחום הקוסמטי-אסתטי הבוטוקס משמש לשיפור קמטי הפנים על ידי מילוי החומר במקומות בעלי קמטים מקומות לדוגמא: מצח, בין הגבות ובצידי העיניים.

מהו הבוטוקס?

הבוטוקס מכיל תרכובת פרוטאין מטוהרת, התרכובת מיוצרת מבקטריה בשם Clostridium botulinum.

בתחום הקוסמטי-אסתטי הבוטוקס משמש לשיפור וטשטוש קמטי הפנים. זאת על ידי הזרקת החומר למצח, בין הגבות, בצידי העיניים ועוד.

כיצד נוצרים קמטים?

קמטי ההבעה נוצרים עקב הבעות חוזרות ונישנות הגורמות לקמטים.

הזרקת בוטוקס לשריר
מעלימה את הקמטים הנוצרים בעקבות פעולת אותו שריר. הזרקת רעלן הבוטוליניום בכמויות קטנות מאוד לשריר המתאים תביא להחלשה או שיתוק אותו שריר, ואז יחול שיפור משמעותי בקמטים.
בבוטוקס משתמשים לטיפול בקמטים באזורים הבאים:
אזור המצח
האזור שבין שתי הגבות
צידי העיניים

התועלת בבוטוקס

מחקרים הוכיחו כי לבוטוקס יכולת לטפל במצמוץ עיניים בלתי נשלט והתכווצות שרירים בצוואר ובעין.

בוטוקס משמש לטיפול ביתר פעילות של שלפוחית שתן, לשליטה בכאבים במהלך ניתוחים, מונע צלצולים באוזניים, עוזר לילדים הלוקים ב- Cerebral palsy ומונע הזלת ריר בחולי Cerebral palsy, ועוזר לחולי סכרת עם בעיית המשקל. מחקרים הוכיחו כי לבוטוקס יש יכולות להקל על מגרנות ובהזעה מוגברת. במחקרים קליניים הוכח שכמעט 90% מהגברים והנשים דירגו את שיפור מצב הקמטים שלהם כ- “משמעותי”. מעל למיליון מטופלים בארה”ב בגילאי 18-65 טופלו בבוטוקס מאז אושר לשימוש בשנת 2002 ע”י ה- FDA (המנהל האמריקאי למזון ותרופות). האגודה האמריקאית לאסתטיקה דירגה את הבוטוקס כטיפול הקוסמטי הפופולרי ביותר לשנת 2002 ושנת 2003.

לפני הטיפול

ש להסביר לרופא אילו קמטים מפריעים לך, ומה תוצאות הטיפול להן את/ה מצפה.

יש להודיע לרופא על שימוש בתרופות. עליך לציין באם הינך אלרגי/ת לדבר כלשהו. אם את/ה לוקח/ת טיפול תרופתי כלשהו בהווה: תרופות כגון אספירין, פניצלאמין, חוסמי קלציום, כינון ואנטיביוטיקה מסוג אמינוגליקוזידים יכולים להגביר את השפעת הטיפול בבוטוליניום.
לפגישת ייעוץ >>

משך הטיפול וזמן החלמה

הטיפול נמשך כ-10 דקות וללא הרדמה.

הטיפול מתבצע במרפאת הרופא, כאשר המטופל משוחרר לביתו מיד לאחר הטיפול. בשעות שלאחר הטיפול יש להימנע משכיבה ויש להימנע מצריכת אלכוהול.
למידע נוסף על תהליך החלמה מטיפול בוטוקס

סיכונים וסיבוכים אפשריים

הזרקת בוטוליניום יכולה לגרום לדימום מקומי באזור ההזרקה, לכאב בזמן ההזרקה או כאבי ראש.

במקרים נדירים דווח על רגישות למרכיבי החומר המוזרק או תחושת מחלה כשפעת. לעתים בעקבות הזרקת הבוטוליניום יכולה להתפתח חולשה מקומית זמנית באזור ההזרקה ולצניחת גבות, עפעפיים או זווית הפה ובעקבות זאת אסימטריה חולפת במימיקה ובחיוך. פגיעה חולפת זו יכולה להמשך שבועות עד מספר חודשים. לעיתים הטיפול פחות יעיל או משפיע לזמן קצר מהרגיל.

תוצאות הטיפול

תוצאות הזרקת הבוטוקס יופיעו תוך 7 ימים, ויכולות להחזיק עד 6 חודשים. פעילות השריר (והקמטים) מתחילה לחזור לרוב 3-6 חודשים לאחר ההזרקה.

הזרקה נוספת בשלב זה תרכך שוב את הקמטים. במידה ומקפידים על טיפולים חוזרים במועדים המתאימים, ניתן לראות בחלק מהמקרים כי המרווחים בין הטיפולים גדלים והקמטים החרוצים עמוק בתוך העור אשר לא השתנו בתחילה, ישתפרו בהמשך.
מאמר נוסף בנושא בוטוקס- לחצ/י כאן

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ