ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה מתבצעת בהרדמה מקומית/כללית, והניתוח אורך כשעה.

בניתוח המנתח יוצר מעין “כיס הפרדה” אליו יוחדר השתל – מתחת לשד או מתחת לשריר החזה, בהתאם להמלצתו של הרופא המנתח בשיטת ד”ר קליין ולמסוכם ביניכם לפני הניתוח.

מאיזה גיל אפשר לעבור ניתוח הגדלת חזה?

ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה לאחר תום גיל ההתבגרות, כאשר השדיים מגיעים לגודלם הסופי.

במקרה כזה חשוב לקחת בחשבון הריונות עתידיים, הנקה, שינויים הורמונליים, הזדקנות וכדומה שיכולים לשנות את גודל השד ולפעמים אף להעלות את הצורך בניתוח הגדלה חוזר.

תהליך ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה מתבצעת בהרדמה מקומית/כללית, והניתוח אורך כשעה.

בניתוח המנתח יוצר מעין “כיס הפרדה” אליו יוחדר השתל– מתחת לשד או מתחת לשריר החזה, בהתאם להמלצתו של הרופא המנתח בשיטת ד”ר קליין ולמסוכם ביניכם לפני הניתוח.
במהלך הניתוח תקבלי עירוי אנטיביוטי למניעת זיהום, ואף החתך הניתוחי ייתפר בתפרים המצופים בחומר אנטי בקטריאלי על מנת להפחית את הסיכון לזיהום. מיקום החתך: ייתכנו 3 אפשרויות למיקום החתך הניתוחי:

  • בעטרה– בקו היקף הפטמה
  • בקפל התת-שדי– בתוך קיפול העור המתחבר עם השד
  • בבית השחי

לכל אפשרות יתרונות וחסרונות, עם זאת בדרך כלל מומלץ חתך בקפל התת-שדי, הממוקם מתחת לשד ומסתיר את הצלקת. למיקום השתל מעל או מתחת לשריר יש יתרונות וחסרונות. היועצת תסביר לך הכל אודות שתי האפשרויות וד”ר קליין יבחר יחד איתך בטכניקה הניתוחית המתאימה לך באופן אישי. בכל אחת מהאפשרויות – התוצאות מרשימות ומשביעות רצון.

אלו בדיקות צריך לעשות לפני הניתוח?

מכיוון שמדובר בניתוח בהרדמה מקומית/מלאה תצטרכי להציג בפנינו אישור של רופא המשפחה שלך שאת כשירה ובריאה לעבור ניתוח הגדלת שדיים.

בנוסף מבוצעות בדיקות דם בסיסיות, אק”ג וצילום חזה בתלות בגיל המטופלת ומצבה הבריאותי. לעיתים תדרשי להציג אישור מרופא מקצועי או להיבדק על ידי אחד מהמרדימים המעולים שלנו בפגישה ייעודית לכך טרם הניתוח. את כל המידע תקבלי בפגישת הייעוץ הראשונה.
מעוניינת במידע נוסף על ייעוץ בניתוח הגדלת חזה? – לחצי כאן

מה הסיבוך השכיח בניתוח הגדלת שדיים?

סיבוכים בניתוח הגדלת שדיים קיימים, אך הסטטיסטיקה מורה על כ3-4% מסך המנותחות.

מתוך אלה שני הסיבוכים השכיחים ביותר הינם התקשות-קופסית וסרומה מאוחרת (הצטברות נוזלים סביב השתל). לשני הסיבוכים יש פתרונות והם אינם מסכני חיים.

האם יש צורך להוציא תפרים?

תפרים בניתוח הגדלת שדיים הם תפרים שנספגים מעצמם בדרך כלל, לכן אין צורך להוציא אותם.

איך ארגיש לאחר הניתוח?

ישנם כאבים לאחר הניתוח, עוצמת הכאבים משתנה בין אישה לאישה וישנן נשים שאינן סובלות בכלל מכאבים.

הכאבים פוחתים בהדרגה והם מורגשים בדרך כלל רק כאשר תרימי את הידיים שלך מעל לגובה הכתפיים. לאחר כשבוע גם כאבים אלו ייעלמו. לאחר הניתוח השדיים שלך יהיו רגישים למגע ולפעמים יש ירידה בתחושה. רגישות זו, או הירידה בתחושה חולפות תוך מספר חודשים. נשים שעברו הגדלת שדיים מתחת לשריר מדווחות על תחושה של “שריר תפוס”.

אלו סוגי שתלים קיימים בהגדלת שדיים?

בניתוח הגדלת שדיים ישנם מספר סוגים של שתלים שבהם המנתח בוחר להשתמש על פי העדפתו האישית וכמובן תוך התחשבות ברצונה של המטופלת.

אנו משתמשים היום רק בשתלי סיליקון ג’ל מכיוון שמבחינה קוסמטית התוצאה שלו היא הטובה ביותר וקרובה למראה השד הטבעי. גודלם של השתלים נע בין 150 סמ”ק ל- 800 סמ”ק. אנו נמליץ על שתלים קטנים יחסית על פי התאמה אישית למטופלת על מנת למנוע צניחה עתידית של השד המוגדל. שתלי הסיליקון מגיעים במספר צורות, צמיגויות ג’ל שונות ובמעטפות שונות. את כל המידע הרלוונטי תוכלי לקבל בפגישת הייעוץ לאחר שתבדקי באופן קפדני את הפתרון המותאם לך באופן אישי.

למידע נוסף על בחירת גודל וצורת השד – לחצי כאן

ממה אני צריכה להיזהר לאחר הניתוח?

כדאי להימנע מפעילות ספורטיבית כשלושה שבועות לאחר הניתוח וכמובן לזכור שהשדיים רגישים מאוד ועדיף להתייחס לאזור בעדינות מרבית.

מתי אפשר לחזור לעבודה?

מומלץ לקחת מנוחה של שבוע לאחר הניתוח, בגלל החולשה והעייפות ואם כמובן תרגישי צורך ביותר זמן להתאושש ולנוח, הקשיבי לגוף שלך ועשי זאת.

האם ניתן לקיים יחסי מין לאחר הניתוח?

אפשר לקיים יחסי מין כשבועיים לאחר הניתוח, גם בגלל הרגשת החולשה והעייפות לאחר הניתוח, גם בגלל רגישות השדיים וגם בגלל שאסור בשום פנים ואופן להעלות את לחץ הדם.

בפעמים הראשונות שאת מקיימת יחסי מין לאחר הניתוח בקשי מבן הזוג שלך להיות זהיר ועדין.

מתי יורדת הנפיחות?

לאחר הניתוח השדיים זקורים ונפוחים, עקב בצקת והצטברות של נוזלים סביב השתל, כאשר התופעות נעלמות השד מתחיל לקבל צורה הרבה יותר טבעית.

גם הצלקות של הניתוח נראות מאוד בולטות ואדומות, אבל הן הולכות ומתבהרות עם הזמן עד שהן הופכות לכמעט בלתי נראות. בדרך כלל הנפיחות תגיע לשיא כחודש לאחר ניתוח ותעלם לחלוטין בחלוף 3 חודשים מהניתוח, אז נוכל לראות את המראה והגודל הסופי של השדיים.

לכמה זמן מחזיק הניתוח?

ניתוח הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון הינו ניתוח עמיד מאוד ותיהני מתוצאה נהדרת לאורך שנים רבות.

הריונות והנקה עשויים לשנות את מבנה השד לאחר ניתוח וכן עליה או ירידה במשקל. 10 עד 15 שנים לאחר הניתוח תדרשי לשקול להחליף את השתלים. חשוב לזכור שהשד משתנה, צונח ומתרוקן לאורך השנים יחד עם שאר הגוף גם ללא הריונות או שינויים במשקל.

ממה עשויים השתלים?

השתלים המודרניים עשויים מג’ל סיליקון בעל רמות צמיגות שונות.

הג’ל מיוצר בסטנדרטים מחמירים ובטוח לחלוטין לשימוש רפואי. רמת הצמיגות השונה מאפשרת לנו להתאים את התחושה בשד המוגדל לרצון המטופלת (מוצק/רך). הג’ל מצוי בתוך מעטפת קשיחה השומרת על צורת השתל. קיימות מספר טכניקות ליצירת מעטפת זו. קצף פוליאוריטן הינו אחד מהחומרים המצוינים המרכיבים את מעטפת השתל.

האם שתלי סיליקון בטוחים לשימוש?

באופן כללי כן, אלו השתלים הוותיקים ביותר ולאורך השנים הנוסחא שלהם השתפרה והשתכללה משמעותית.

הסיכון המרכזי בשתלי סיליקון, שהוא אמנם נדיר מאוד, הוא דליפה או קרע בשתל שגורמים לג’ל הסיליקון לנדוד אל תוך רקמת השד ולבלוטות הלימפה בבית השחי. לרוב אין משמעות לנדידה זו למעט אי נוחות שעשויה להיווצר אם הגוש גדול מדי. בשנים האחרונות דווחה מחלה לימפופרוליפרטיבית ייחודית לנשים שעברו הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון מחוספסים. מחלה זו לרוב שפירה והיא נדירה כל כך (תוארו רק 200 מקרים בעולם) שרשויות הבריאות בארץ ובעולם אינן רואות בה סיכון שצריך למנוע הגדלת שדיים עם שתלי סיליקון.

כמה זמן מחזיקים שתלי הסיליקון?

למרות שנהוג לחשוב שהם מחזיקים לנצח, המציאות מעט מורכבת יותר. כל השתלים נשחקים לאורך השנים, בגלל תנועתיות טבעית של הגוף.

ניתן לבדוק את שלמות השתלים באמצעות MRI, ממוגרפיה או US. בחלוף שנתיים מהניתוח, אחת לשנה אנו נוהגים לזמן את המטופלות שלנו לביקורת שגרתית. מומלצת בדיקת US, המאפשרת זיהוי חולשה של דופן השתל, קרעים ונוזלים סביב השתל.

מידע נוסף על שתלי סיליקון

מהו תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת שדיים?

כמובן שבימים הראשונים החזה כואב ורגיש הרבה יותר אך בכל יום שעובר יש שיפור. המנותחות שלנו משתחררות לביתן ביום הניתוח לאחר הסבר מקיף ועם ליווי אחות צמודה.

יש לנוח ולהרבות בנוזלים, החזרה לפעילות היא הדרגתית, כאשר בימים הראשונים אסור לבצע כל פעילות מאומצת. לרוב מספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור לעבודה משרדית. יש ליטול תרופות משככות כאבים בצורה ליברלית על מנת למנוע סבל מיותר – אופטלגין הינו תרופה מצוינת לצורך כך. עליך ללבוש חזיית ספורט ייחודית שמספקת תמיכה איכותית למשך חודש לאחר הניתוח.

לקריאה נוספת: תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

מה גודל הצלקות?

ככלל אורך הצלקות נע בין 3 ל-5 ס”מ בתלות במאפייני השתל ובמיקום החתך.

חתך מתחת לקפל השד יוצר צלקת שניתן לראות אך רק כאשר מרימים את השד פיזית כלפי מעלה, חתך בבית השחי אינו משאיר צלקות על השד עצמו וחתך מסביב לעטרת הפטמה משאיר צלקת מינימלית שאחרי זמן מסוים כמעט ואינה נראית.

קריאה נוספת: סיכונים, סיבוכים וחזרה לשגרה בניתוח הגדלת חזה.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ