אודות <b>ד״ר דב קליין</b>

אודות ד״ר דב קליין

הסיפור של ד”ר קליין מתחיל לפני די הרבה שנים, כשבחור צעיר ומלא אנרגיה וחלומות, המריא לאיטליה.

העיר פירנצה, אליה היה בדרכו, נחשבת ערש הציוויליזציה, והוא כבר היה נרגש לחזות בכל נפלאותיה ובמה שהיא יכולה להציע למי שכל-כך אוהב אמנות, ציור ובעיקר פיסול, כמוהו. הוא רצה ללמוד אמנות, לטעום, להתרגש ולהרחיב את הידע שלו בתחום. רק שהדברים קרו אחרת.

באחד הערבים, בחזרה אל החדר הקטן ששכר, עבר על גשר, כשבדיוק מולו, ילד שרכב על אופניים נתקל בילד אחר, שחצה את הגשר. זו הייתה יכולה להיות עוד תאונה רגילה, אלמלא הילד עף מהאופניים, כנראה ספג מכה בראש ובלע את הלשון. האנשים שהתקהלו סביבו לא ידעו מה לעשות, אל מול הילד המפרפר והמכחיל.

בלי שידע או הרגיש מה הוא עושה, פעל דובי באופן כמעט אוטומטי. הוא ניגש לילד בנחישות וראה שהלשון שלו נבלעה והיא לכודה. עם הניסיון שצבר כמתנדב במד”א, הוא ידע מה עליו לעשות. כשאיתר מוט שהיה מחובר לגשר, עקר אותו במהירות. את הלסתות של הילד הוא פתח בכוח ואת הלשון חילץ. הילד התנשף בקושי, היה חצי מעולף, אבל חי ונושם. האנשים מסביב נראו כמעריכים ואחרי שווידא שהילד בסדר, התפזרו כל אחד לדרכו.

הרגש שפשט בדובי בהמשך הערב היה מוזר וחדש לו. הוא גילה אינסטינקט חדש שלא ידע שיש בו וגם התוצאה, החיים שהציל והעיניים של הילד החי מחדש, פשוט לא עזבו אותו. מה שהחזיר אותו למציאות הייתה דפיקה על דלת החדר הקטן שלו. בפתח עמד הילד שרק אתמול הציל את חייו, עומד מבויש לצד אביו וזר פרחים גדול בידיהם. הוא הזמין אותם להיכנס ובגמגום איטלקית של מתחילים, יצא שהאורחים היו הראשונים שסיפר להם בהתרגשות את מה שכבר היה אצלו עמוק: “החלטתי לשנות את התכניות שלי באיטליה. אני מתחיל ללמוד ועומד להפוך לרופא”.

25 שנים מאוחר יותר, ד”ר קליין הוא היום אכן רופא. אחד מהמנתחים הפלסטיים העולמיים המובילים.

את לימודי הרפואה באיטליה הוא סיים בהצטיינות ואת ההתמחות שלו בכירורגיה פלסטית עבר בבית החולים “שיבא”. בדרך אל מרפאה משלו ב”מנדרין” שבתל אביב, הוא שילב מחקר לקידום הרפואה שזכה בפרס “קפלן” היוקרתי, ועוד מחקרים וחידושים טכנולוגיים, המצאות ופטנטים הרשומים על שמו. את המרכז הרפואי ד”ר דב קליין שנמצא בתל אביב, מול חוף הצוק, פוקדים רבים, טובות וטובים, ביניהם גם דוגמניות, שחקנים, אנשי תקשורת וחברה, אמנות, אנשי פוליטיקה ועסקים.

רופאים פלסטיקאים שהתמחו ב”שיטת ד”ר קליין” אותה פיתח, מועסקים במרכז הרפואי וכולם פועלים תחת אותו מוטו – לעזור למי שצריך ומבקש, לעבור את השינוי בחיים ולייפות את הקיים.

ד”ר קליין עצמו עדיין אוהב ומעריך את מה שנתן לו הגורל, האפשרות לעזור. כך יוצא שכשמאפשר לו, הוא טס בראש משלחות, להעניק לחיים חדשים לילדים או נזקקים בעולם השלישי. דוגמה יפה לאחת הפעמים האלה, כשנסע לנפאל להעניק חיים חדשים לילדים מוכי גורל בעלי שפה שסועה, תועדה בסרט “מלאכים בגג בעולם”.

 היום ד”ר קליין הוא מומחה בכירורגיה פלסטית.

כחבר באגוד האירופי של כירורגיה פלסטית, הוא מוזמן כמרצה למקומות רבים בעולם, לכנסים ואירועים, ואף לנתח לצד המנתחים הבכירים בעולם. גם רופאים מהעולם, קולגות, נקראים דרך קבע לנתח לצדו ובמרכז הרפואי שלו, לדון על מקרים, ללמוד ולהשתלם בתחום.

ואחרי הכל ולמרות הכל, לא שוכח ד”ר קליין את הבסיס שלו ואת ההתחלה, כבחור צעיר שאוהב אמנות. בדרכו הביתה אל אשתו ושני ילדיו הוא מזכיר לעצמו שהוא זכה. זכה לשלב את שתי האהבות הגדולות של חייו, רפואה ופיסול.

תיאום פגישת ייעוץ

בוקר

צהרים

ערב

לפגישת ייעוץ